Справа № 752/1626/24
Провадження №: 3/752/1791/24
21 березня 2024 року м.Київ
Суддя Голосіївського районного суду м. Києва Токман Ю.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Нова Каховка Херсонської області, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
23 січня 2024 року на розгляд Голосіївського районного суду м. Києва надійшли п'ять матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме: справа № 752/1626/24, провадження № 3/752/1791/24; справа № 752/1628/24, провадження № 3/752/1792/24; справа № 752/1629/24, провадження № 3/752/1793/24; справа № 752/1631/24, провадження № 3/752/1794/24; справа № 752/1632/24, провадження № 3/752/1795/24.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне із додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Тобто правила, встановлені у ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративне правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, певні справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, суд вважає, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до приписів ст. 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Судом встановлено, що матеріали про адміністративні правопорушення, які надійшли на розгляд суду, складені відносно однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд.
За таких обставин, з метою забезпечення своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного їх розгляду, суд вважає за необхідне об'єднати вказані матеріали в одне провадження.
Керуючись ст. 36 КУпАП,
матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (справа № 752/1626/24, провадження № 3/752/1791/24) об'єднати в одне провадження з матеріалами про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ч. 2 ст. 187 КУпАП (справа № 752/1628/24, провадження № 3/752/1792/24; справа № 752/1629/24, провадження № 3/752/1793/24; справа № 752/1631/24, провадження № 3/752/1794/24; справа № 752/1632/24, провадження № 3/752/1795/24).
Об'єднаним матеріалам присвоїти один номер (справа № 752/1626/24, провадження № 3/752/1791/24).
Суддя Ю. Ф. Токман