Ухвала від 22.03.2024 по справі 947/32709/23

Справа № 947/32709/23

Провадження № 1-кс/947/4162/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.03.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , підозрюваної - ОСОБА_4 , захисників підозрюваної - адвокатів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , погоджене прокурором Київської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в рамках кримінального провадження № 12023162480001126 від 23.08.2023 року відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Нерушай Татарбунарського району Одеської області, громадянки України, з вищою освітою, не одруженої, завідуючої Амбулаторією №3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,

підозрюваної у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що Рішенням Одеської міської ради від 18.07.2018 року № 3502-VІІ (у редакції від 21.02.2024 № 1854-VІІІ) затверджено Статут Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, відповідно до п.п. 1.1., 1.2., 1.4., 1.5., 2.4., 3.1., 3.2. (3.2.8., 3.2.10., 3.2.20.) якого: «…Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради (далі - Підприємство) є закладом охорони здоров'я, заснованим на комунальній власності територіальної громади м. Одеси та створене для здійснення некомерційної господарської діяльності відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України…»; «…Засновником Підприємства є Одеська міська рада (далі - Засновник). Координацію діяльності Підприємства здійснює уповноважений орган - Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради (далі - Уповноважений орган)…»; «…Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та органів Державної казначейської служби України, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, бланки та штампи, необхідні для організації своєї роботи…»; «…Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку…»; «…Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров'я України, нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Одеської міської ради та її Виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, наказами Уповноваженого органу цим статутом…»; «…До складу Підприємства без статусу юридичної особи входять філії розташовані у місті Одесі за наступними адресами: АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 ; АДРЕСА_5 ; АДРЕСА_6 ; Люстдорфська дорога, 170; АДРЕСА_7 »; «…Підприємство створене з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я шляхом надання первинної медичної (медико-санітарної) допомоги населенню (далі - ПМД), а також вжиття заходів з профілактики захворювань населення та підтримки громадського здоров'я…»; «…Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Підприємства є: підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію; планування, організація та участь у проведенні профілактичних оглядів та диспансеризації населення, здійснення профілактичних заходів, у тому числі безперервне відстеження стану здоров'я пацієнта з метою своєчасної профілактики, діагностики забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів; надання платних послуг з медичного обслуговування населення відповідно до чинного законодавства України…».

Крім того, згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.07.2016 № 801, директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_9 затверджено Положення про амбулаторію № 3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, відповідно до п. 1, 2, 2.2. (п.п. 2.2.17., 2.2.18.), 4.1., 4.5. (4.5.1., 4.5.3., 4.5.10.), 5.9. (5.9.1. - 5.9.5.), 6.2., 8.1., 8.2. (8.2.4.) якого:«…Амбулаторія №3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради створено з метою забезпечення населення первинною медичною допомогою, шляхом наближення місця надання медичної допомоги до місць проживання прикріпленого населення та забезпечення реалізації права пацієнтів вибрати лікаря, що надає первинну медичну допомогу…»; «…Амбулаторія №3 забезпечує надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, первинної медичної допомоги…»; «…Відповідно до покладених завдань Амбулаторія №3: проводить експертизу тимчасової втрати працездатності; оформлює документацію для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію…»; «…Амбулаторію №3 очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади директором КНП «ЦПМСД №3» ОМР відповідно до чинного законодавства України; «…Завідувач амбулаторії №3: здійснює керівництво амбулаторією №3; організовує лікувально-профілактичну та адміністративно-господарську діяльність амбулаторії №3; контролює дотримання вимог ведення медичної документації, здійснює контроль достовірності даних, організовує підготовку статистичних звітів та подає їх директору КНП «ЦПМСД №3» ОМР «…Штат амбулаторії №3 складається: з завідувача амбулаторії №3, лікарського персоналу, середнього медичного персоналу, медичного реєстратора, молодшого медичного персоналу…»; «…В амбулаторії проводиться експертна оцінка документації в порядку самоконтролю та взаємоконтролю…»; «…Відповідальність за діяльність амбулаторії №3 несе завідувач амбулаторії №3…»; «…Медичний персонал амбулаторії №3 несе відповідальність в установленому законом порядку: за правопорушення, вчинені в процесі здійснення своєї діяльності, в тому числі розголошення лікарської таємниці, персональних даних тощо…».

Додатково встановлено, що Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР № 26-к від 01.10.2018 «Про прийняття на роботу за переведенням з КУ «ЦПМСД №3» ОСОБА_4 зараховано на посаду завідуючої АСМ №3 з 01.10.2018.

Крім того, Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР № 26-к від 01.10.2018 «Про прийняття на роботу за переведенням з КУ «ЦПМСД №3» ОСОБА_4 зараховано на посаду лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 з 01.10.2018.

Додатково встановлено, що Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР № 142-к від 01.10.2018 ОСОБА_10 призначено на посаду лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 з 01.10.2018.

Також, Наказом директора КНП «ЦПМСД №3» ОМР № 103-к від 01.10.2018 ОСОБА_11 призначено на посаду молодшої сестри медичної АСМ №3 з 01.10.2018.

Відповідно до положень п. 3 ч. 1 Розділу ІІ Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» - під час здійснення експертизи тимчасової непрацездатності лікуючий лікар суб'єкта господарювання на підставі даних всебічного медичного обстеження пацієнта, ураховуючи ступінь функціональних порушень органів та систем, характер та перебіг патологічного процесу, умови праці: представляє пацієнта ЛКК у складних випадках, якщо непрацездатність пацієнта триває 30 і більше днів, для вирішення питання про направлення такого пацієнта на медико-соціальну експертну комісію (далі - МСЕК) на огляд або консультацію, а у випадку наявності ознак стійкої втрати працездатності - незалежно від тривалості хвороби, відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 Розділу ІІІ Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» - при лікувально-профілактичних закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, утворюються ЛКК; ЛКК у своїй діяльності керується стандартами медичних технологій лікувально-діагностичного процесу та протоколами надання медичної допомоги за спеціальностями, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.

Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 3 Розділу ІІІ Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 № 189 «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» - до основних завдань ЛКК належить: здійснення направлення хворих на огляд та обстеження до МСЕК для встановлення інвалідності; надання до МСЕК документів хворого, направленого на огляд та обстеження.

Відповідно до імперативних положень ч. 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012 - форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в медико-соціально-експертну комісію (далі - МСЕК).

Відповідно до імперативних положень ч.ч. 3, 4, 8-14 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012: підставами для направлення на МСЕК є, зокрема, наявність ознак інвалідності, закінчення терміну інвалідності, необхідність продовження листка непрацездатності; на кожного хворого (інваліда), який направляється на МСЕК, заповнюється один бланк форми № 088/о, який зберігається в акті огляду МСЕК протягом 50 років; у графах 9, 10 зазначаються найменування закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, та з якого часу хворий перебуває під наглядом даного закладу; у графах 11-13 зазначаються історія розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, відомості про тимчасову втрату працездатності за останні 12 місяців, зміну професії, умов праці за останній рік у зв'язку з даним захворюванням; стан хворого на час направлення на МСЕК, дані про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження заповнюються у графах 14-16; у графі 17 вказується діагноз при направленні хворого на МСЕК: основний, супутні захворювання та ускладнення основного захворювання. Діагноз вписується розбірливо, без скорочень; у графі 18 вказується причина направлення хворого на МСЕК; заповнена форма № 088/о завіряється головою лікарсько-консультаційної комісії (прізвище, ім'я та по батькові, підпис) та її членами, завіряється печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК; за результатами огляду хворого (інваліда) та прийнятого рішення лікарем-експертом МСЕК заповнюється «Повідомлення лікувально-профілактичного закладу про рішення МСЕК», яке підписується головою МСЕК і повертається до закладу охорони здоров'я, який направив хворого (інваліда) на МСЕК. «Повідомлення лікувально-профілактичного закладу про рішення МСЕК» зберігається в амбулаторній карті весь термін її зберігання.

Слідчий у клопотанні зазначає про те, що ОСОБА_4 , займаючи посаду завідуючої Амбулаторії № 3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР, будучи службовою особою, яка наділена адміністративно-господарськими повноваженнями, маючи вищу медичну освіту за спеціальністю «лікувальна справа», здійснюючи свою професійну медичну діяльність з 1988 року та займаючи керівні посади з 01.03.2006 року, будучи достовірно обізнаною про специфіку ведення медичної документації, яка дозволяє безперешкодно пройти медико-соціальну експертизу та специфіку медичних діагнозів, що відображають інформацію про настання, перебіг (розвиток) і наслідки перенесення особами захворювань, які дозволяють пацієнтам отримати інвалідність, прийняла для себе рішення організувати підроблення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, яка видається та посвідчується Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-соціальної допомоги №3» Одеської міської ради, ряду невід'ємних додатків до відповідного направлення, а також замовлення виготовлення підроблених печаток та штампів різних медичних закладів, розташованих на території Одеської територіальної громади, з метою сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії (далі - МСЕК) поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію.

З цією метою, ОСОБА_4 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та у достовірно невстановлений досудовим розслідуванням час, проте не пізніше 16.07.2022, розробила детальний план скоєння зазначеного злочину та приступила до його реалізації.

Розуміючи, що самостійно виконати дії, пов'язані з незаконним проходженням особами лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісії, вона не зможе, та для вчинення відповідних незаконних дій потрібні співучасники, ОСОБА_4 , прийняла рішення про залучення до своєї незаконної діяльності інших осіб, розробивши злочинний план незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні медико-соціально-експертної комісії поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, до вчинення якого залучила довірених осіб з числа підлеглих працівників ввіреного їй закладу, а саме: лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_10 та молодшу медичну сестру АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_11 , яких вона посвятила у свій злочинний план, на що останні надали свою згоду на участь у зазначеній протиправній діяльності та розподілили між собою ролі для досягнення злочинного результату.

План злочинної діяльності відповідної групи осіб, на думку сторони обвинувачення, полягав у наступному.

На першому етапі, ОСОБА_4 в силу своєї освіти, стажу роботи та професійної діяльності, будучи обізнаною у сфері підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, прийняла рішення про формулювання діагнозу, який буде використовуватись у підробленій медичній документації у вигляді «наслідків перенесеної закритої черепно-мозкової травми». Також, з урахуванням обізнаності про вимоги чинного законодавства України відносно того, що під час проходження МСЕК особою, необхідний вичерпний перелік законних підстав, в тому числі зазначення історії розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, відомостей про тимчасову втрату працездатності за останні 12 місяців, стан хворого на час направлення на МСЕК, а також дані про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження, ОСОБА_4 - здійснила аналітику на предмет встановлення точних назв лікувальних закладів, в структурі яких знаходяться неврологічні відділення, а також анкетних даних керівного та підпорядкованого медичного складу з числа працівників, які займають відповідні посади у неврологічних та психіатричних відділеннях у різних медичних закладах, розташованих на території м. Одеси.

Крім того, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що направлення на МСЕК форми № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, а офіційним документом визнається документ, складений, виданий, засвідчений з дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв'язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти і який містить передбачені законодавством реквізити та відомості - прийняла рішення про замовлення та подальше виготовлення підроблених печаток та штампів різних медичних закладів, в структурі яких функціонують неврологічні відділення, особистих печаток із вказівкою анкетних даних спеціалістів, з числа працівників, які займають відповідні посади у неврологічних та психіатричних відділеннях у різних медичних закладах, розташованих на території м. Одеси, а також особистої печатки голови лікарсько-консультативної комісії за місцем здійснення трудової діяльності ОСОБА_4 .

До виконання другого етапу, ОСОБА_4 було попередньо залучено свого підлеглого працівника - лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР

ОСОБА_10 , який, перебуваючи на своєму робочому місці, використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснював фактичне виготовлення та внесення недостовірних відомостей до медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о. Крім того, ОСОБА_10 , маючи безперешкодний доступ до електронної системи охорони здоров'я та будучи фактичним користувачем відповідної бази даних, достовірно усвідомлюючи, що особами в попередньому не здійснювався офіційний огляд лікарів-спеціалістів для МСЕК, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, проставляв своє особисте кліше печатки на завідомо підробленій медичній документації.

До виконання третього етапу, ОСОБА_4 було попередньо залучено свого підлеглого працівника - молодшу медичну сестру АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_11 . В свою чергу, ОСОБА_4 , будучи обізнаною у сфері підготовки медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та достовірно усвідомлюючи, що направлення на МСЕК з діагнозом у вигляді «наслідків перенесеної закритої черепно-мозкової травми» потребує обов'язкового проходження пацієнтом попереднього діагностування у дільничного психіатра по Київському району м. Одеси, залучила до виготовлення завідомо підробленого висновку Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради свого підлеглого працівника - молодшу медичну сестру АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР. В свою чергу, ОСОБА_11 , будучи достовірно обізнаною про те, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, за попередньою змовою з ОСОБА_4 здійснювала фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підроблених оглядів, складених від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК. Крім того, під час виготовлення ОСОБА_11 «шаблонів» вказаних завідомо підроблених документів, ОСОБА_4 здійснювалось фактичне внесення відомостей про анкетні дані осіб та дату проходження огляду в довідку, складену від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК.

На четвертому етапі, ОСОБА_4 , будучи обізнаною у сфері підготовки необхідної медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію, заздалегідь залучивши до своєї незаконної діяльності осіб, з числі підпорядкованого складу АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР та підготувавши всю необхідну медичну документацію, яка в попередньому складена, видана, засвідчена підробленим шляхом та має ознаки документів, які виготовлені у спосіб, який передбачав надання документам вигляду таких, що виготовлені у відповідності до вимог чинного законодавства, достовірно усвідомлюючи, що раніше підготовлене направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємні додатки до відповідного направлення - фактично виготовлені всупереч установленому законом порядку, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та у невстановлений досудовим розслідуванням час, здійснювала фактичну передачу вказаної медичної документації невстановленим досудовим розслідуванням особам, з метою фактичного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК.

Ролі та функції учасників відповідної групи осіб розподілялись наступним чином:

ОСОБА_4 виконувала наступні функції: розробила план незаконного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, який довела до відома інших учасників групи; здійснила підбір учасників групи з числа довірених осіб, які знаходяться у її прямому підпорядкуванні та володіють необхідною кваліфікацією, знаннями та навичками у сфері медицини; розробляла схему реалізації злочинного плану, керувала діями інших учасників групи; встановлювала правила конспірації під час незаконної підготовки медичної документації; здійснила фактичне замовлення та подальше виготовлення підроблених печаток та штампів різних медичних закладів, в структурі яких функціонують неврологічні відділення, особистих печаток із вказівкою анкетних даних спеціалістів, з числа працівників, які займають відповідні посади у неврологічних та психіатричних відділеннях у різних медичних закладах, розташованих на території м. Одеси, а також особистої печатки голови лікарсько-консультативної комісії за місцем здійснення своєї трудової діяльності; надавала вказівки членам групи та особам, з метою фактичного сприяння громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК; організовувала підроблення документів, а саме оригіналів форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення у вигляді медичної документації, що відображає історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, за допомогою яких особи, які бажають незаконно пройти медико-соціально-експертну комісію, зможуть безперешкодно отримати статус інваліда.

ОСОБА_10 виконував наступні функції: згідно розробленого плану злочинної діяльності та відведеної йому ролі, використовував свій особистий персональний комп'ютер при здійсненні фактичного виготовлення та внесення недостовірних відомостей до медичної документації, в тому числі направлення на МСЕК форми № 088/о та невід'ємних додатків до відповідного направлення; будучи фактичним користувачем відповідної бази даних, використовував електронну систему охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів; проставляв своє особисте кліше печатки на завідомо підробленій медичній документації; здійснював фактичне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію» та невід'ємних додатків до відповідного направлення у вигляді медичної документації, що відображає історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК.

ОСОБА_11 виконувала наступні функції: згідно розробленого плану злочинної діяльності та відведеної їй ролі, будучи достовірно обізнаною про те, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснювала фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підроблених оглядів, складених від імені іншого медичного закладу та лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК.

Таким чином, ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в період дії воєнного стану на території України вчинили злочин, пов'язаний з організацією та підробленням офіційних документів, які видаються та посвідчуються підприємством, і які надають права або звільняють від обов'язків, за попередньою змовою групою осіб, за наступних обставин.

Так, приблизно влітку 2022 року, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, у ОСОБА_4 виник злочинний умисел, направлений на підробку медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК.

З цією метою, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці в АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР та у достовірно невстановлений досудовим розслідуванням час, проте не пізніше серпня 2022 року, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, при невстановлених обставинах, розробила детальний план організації незаконної підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, до вчинення якого залучила лікаря загальної практики - сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_10 та молодшу медичну сестру АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_11 , після чого приступила до його реалізації.

Так, в період часу з 29.08.2022 по 02.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_10 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі та на виконання раніше розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта, здійснення фактичного огляду пацієнта при направленні на МСЕК, історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, стан хворого на час направлення на МСЕК, дані про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження, а також діагноз при направленні хворого на МСЕК.

В подальшому, ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію злочинного раніше організованого ОСОБА_4 злочинного плану, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної ОСОБА_4 йому ролі, достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я

ОСОБА_12 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_12 .

В подальшому, 01.09.2022 ОСОБА_11 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі та на виконання раніше розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснювала фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підроблених оглядів, складених від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК.

Надалі, в період часу з 29.08.2022 по 02.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше розробленого нею злочинного плану, направленого на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о завіряється головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також завіряється печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, а також проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_12 .

В подальшому, в період часу з 01.09.2022 по 02.09.2022, точну дату та час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , завершуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на підробку медичної документації, яка в подальшому сприятиме ОСОБА_12 у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий ОСОБА_12 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 25.10.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого від 03.02.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, а також виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого від 08.06.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість на отримання особою інвалідності.

Так, в період часу з 15.09.2022 по 16.09.2022, точний час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_10 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі та на виконання раніше розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта, здійснення фактичного огляду пацієнта при направленні на МСЕК, історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, стан хворого на час направлення на МСЕК, дані про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження, а також діагноз при направленні хворого на МСЕК.

В подальшому, ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію злочинного раніше організованого ОСОБА_4 злочинного плану, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної ОСОБА_4 йому ролі, достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я

ОСОБА_14 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о, та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_14 .

В подальшому, 16.09.2022 ОСОБА_11 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі та на виконання раніше розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснювала фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підроблених оглядів, складених від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК.

Надалі, в період часу з 15.09.2022 по 16.09.2022, точний час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше розробленого нею злочинного плану, направленого на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о завіряється головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також завіряється печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, а також проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_14 .

В подальшому, в період часу з 15.09.2022 по 16.09.2022, точний час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , завершуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на підробку медичної документації, яка в подальшому сприятиме ОСОБА_14 у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий ОСОБА_14 направляється на МСЕК, а саме: епікриз виписний від 19.09.2021, виданий від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №11» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 23.12.2021, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 26.04.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість на отримання особою інвалідності.

Так, в період часу з 15.09.2022 по 16.09.2022, точний час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_10 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної йому ролі та на виконання раніше розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, використовуючи свій особистий персональний комп'ютер, здійснив електронне заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію», шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей про дату обстеження пацієнта, здійснення фактичного огляду пацієнта при направленні на МСЕК, історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий направляється на МСЕК, стан хворого на час направлення на МСЕК, дані про рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження, а також діагноз при направленні хворого на МСЕК.

В подальшому, ОСОБА_10 , продовжуючи реалізацію злочинного раніше організованого ОСОБА_4 злочинного плану, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної ОСОБА_4 йому ролі, достовірно усвідомлюючи, що форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії, будучи достовірно усвідомленим про те, що співробітники Амбулаторії №3 забезпечують надання прикріпленому до КНП «ЦПМСД №3» ОМР населенню та усім бажаючим, які підписали декларацію з лікарями загальної практики - сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №3» ОМР, а відомості відносно пацієнта на ім'я

ОСОБА_15 про зафіксовані факти звернень та інші епізоди - відсутні в електронній системі охорони здоров'я, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, самостійно вносить запис своїх анкетних даних, а також даних від імені завідуючої АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР в графі «Члени комісії», а також проставляє своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о, та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_15 .

В подальшому, 16.09.2022 ОСОБА_11 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше визначеної їй ролі та на виконання раніше розробленого ОСОБА_4 злочинного плану, прийнявши участь в організації діяльності, направленої на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, достовірно усвідомлюючи, що в її посадові обов'язки не входить діагностування психічних захворювань на бланках інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та видача вказаних медичних документів із позначкою про направлення на МСЕК, здійснювала фактичне виготовлення та власноручне заповнення завідомо підроблених оглядів, складених від імені лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства «Міський психіатричний диспансер» Одеської міської ради, шляхом власноручного внесення відомостей про наявність діагнозу, який в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК.

Надалі, в період часу з 15.09.2022 по 16.09.2022, точний час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці у приміщенні АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР за адресою: АДРЕСА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, відповідно до раніше розробленого нею злочинного плану, направленого на організацію підробки медичної документації, яка в подальшому сприятиме громадянам України у безперешкодному проходженні МСЕК, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, діючи всупереч імперативних положень Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)», затвердженої Наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012, достовірно усвідомлюючи, що заповнена форма № 088/о завіряється головою лікарсько-консультаційної комісії (у вигляді записів «прізвище, ім'я та по батькові» та підпису) та її членами, а також завіряється печаткою закладу охорони здоров'я, який направив хворого на МСЕК, здійснила власноручне заповнення додатку до направлення форми первинної облікової документації № 088/о, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей у вигляді записів про дату, результати та діагностичні відомості про пацієнта від імені лікарів інших медичних закладів, розташованих на території м. Одеси, після чого, з метою конспірації своєї незаконної діяльності та створення уяви справжності підроблених документів, для забезпечення високого рівня якості підроблених документів, використовуючи різні чорнила та стилі каліграфії, власноручно внесла записи анкетних даних лікарів іншого медичного закладу в графі «Члени комісії» у направленні на медико-соціально-експертну комісію форми №088/о та в графі «Голова ЛКК» у вигляді запису « ОСОБА_13 », після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, в тому числі особисту печатку голови лікарсько-консультативної комісії, інших печаток та штампів лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, а також проставила своє особисте кліше печатки на завідомо підробленому направленні форми № 088/о, виписці із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого форми №027/о та плані реабілітаційних заходів по медичній реабілітації, виданих на ім'я громадянина ОСОБА_15 .

В подальшому, в період часу з 15.09.2022 по 16.09.2022, точний час встановити досудовим розслідуванням не надалось можливим, ОСОБА_4 , завершуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на підробку медичної документації, яка в подальшому сприятиме ОСОБА_15 у безперешкодному проходженні МСЕК поза межами встановленого законодавством порядку направлення громадян України на відповідну медичну комісію, будучи достовірно усвідомленою про законний порядок та процедуру проходження медико-соціальної експертизи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, а також у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, отримала завідомо підроблені бланки медичної документації, що відображають історію розвитку захворювання, з приводу якого хворий ОСОБА_15 направляється на МСЕК, а саме: виписний епікриз із медичної картки стаціонарного хворого від 22.11.2021, виданий від імені Центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) Одеського національного медичного університету; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 22.02.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради; виписку з медичної карти стаціонарного хворого від 02.06.2022, видану від імені Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №10» Одеської міської ради, після чого самостійно проставила ряд кліше раніше підготовлених та підроблених печаток та штампів вищевказаних лікувальних закладів, розташованих на території м. Одеси, надавши документам вигляд законних, загальний перелік яких утворює можливість на отримання особою інвалідності.

За викладених обставин, 21.03.2024 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: організація підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків; підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Сторона обвинувачення звертається до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно підозрюваної ОСОБА_4 посилаючись на те, що остання обґрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованого їй злочину, під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а тому застосувати більш м'який запобіжний захід неможливо.

У судовому засіданні -

Прокурор ОСОБА_3 вимоги поданого клопотання підтримала та просила його задовольнити. Долучила до матеріалів клопотання додаткові матеріали в обґрунтування клопотання. Звернула увагу на те, що підозрювана в день, коли їй було повідомлено про підозру взяла відпустку на 14 календарних днів, про що подала відповідну заяву на ім'я керівництва, копію якої прокурор долучила у судовому засіданні.

Захисник підозрюваної адвокат ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання з огляду на те, що ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України не доведені стороною обвинувачення. Так, його підзахисна не виїжджала за кордон на протязі останніх десяти років, не має наміру переховуватися від органу досудового розслідування та суду, відпустку взяла заплановано, стороною обвинувачення було вилучено усі необхідні органу досудового розслідування речі та документи, які можуть мати значення для досудового розслідування. Його підзахисна має міцні соціальні зв'язки, ніколи до кримінальної відповідальності не притягувалася, також неодноразово нагороджувалася грамотами за сумлінне виконання службових обов'язків. Посилаючись на обставини викладені ним у письмовому запереченні, просив у разі задоволення клопотання застосувати до його підзахисної запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час доби.

Захисник підозрюваної адвокат ОСОБА_6 також заперечувала проти задоволення клопотання, зазначивши, що ризики на які посилається прокурор є необґрунтованими. Звернула увагу на те, що її підзахисна має міцні соціальні зв'язки, не переховується від органу досудового розслідування, не має наміру впливати на свідків та не може цього робити. Посилаючись на своє письмове заперечення просила відмовити у задоволенні клопотання.

Підозрювана ОСОБА_4 зазначила, що з пред'явленою їй підозрою не погоджується та щодо обрання запобіжного заходу відносно неї підтримала думку своїх захисників.

Дослідивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, вислухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Згідно ч. ч. 1, 2, 3 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі. Строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців.

Відповідно до ч. 1, ч. 4 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Згідно матеріалів поданого клопотання, 21.03.2024 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: організація підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків; підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, і який надає права або звільняє від обов'язків, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України підтверджується долученими до клопотання матеріалами, а саме: рапортом УСР в Одеській області ДСР НПУ про виявлене кримінальне правопорушення; протоколом допиту свідка ОСОБА_13 (голова ЛКК КНП «ЦПМСД №3» ОМР) від 30.08.2023; протоколом допиту свідка ОСОБА_9 (директор КНП «ЦПМСД №3» ОМР) від 04.09.2023; протоколом обшуку у приміщеннях Комунальної установи «Одеський обласний центр Медико-соціальної експертизи» ООР за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, буд. 40 від 22.09.2023, в ході якого вилучено речові докази (підроблена медична документація, складена від імені лікарів різних медичних закладів, розташованих на території Одеської територіальної громади); протоколом обшуку у приміщеннях Амбулаторії № 3 Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Одеської міської ради, за адресою: АДРЕСА_4 від 22.09.2023, в ході якого вилучено речові докази (комп'ютерну техніку та особисті печатки лікарів, причетних до вчинення кримінального правопорушення); висновками судових експертів Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за результатами проведення 3-х (трьох) судових почеркознавчих експертиз за експертною спеціальністю 1.1. «Дослідження почерку і підписів», які підтверджують факти виконання записів у підробленій медичній документації завідувачкою АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_4 , лікарем загальної практики АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_10 та молодшою медичною сестрою АСМ №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР ОСОБА_11 ; висновками судових експертів Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за результатами проведення 3-х (трьох) судових технічних експертиз реквізитів документів за експертною спеціальністю 2.3. «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів», які підтверджують факти виконання печаток на підробленій медичній документації за допомогою кліше особистих печаток ОСОБА_4 та ОСОБА_16 (які фактично використовуються ними під час здійснення професійної діяльності та раніше були вилучені в ході проведення обшуків за місцем фактичної трудової діяльності фігурантів), а також підтверджують факти невідповідності кліше печаток та штампів КНП «ЦПМСД №3» ОМР, та особистої печатки голови ЛКК - печаткам та штампам встановленого зразка; протоколом допиту свідка ОСОБА_17 (самозайнята особа, яка фактично співпрацює з лікарнями міста Одеси та здійснює виготовлення печаток та штампів на замовлення лікарів) від 07.02.2024, який фактично повідомив, що здійснював виготовлення печаток та штампів різних медичних закладів, розташованих на території м. Одеси та лікарів відповідних медичних закладів на особисте замовлення ОСОБА_4 ; іншими документами, здобутими в ході досудового розслідування кримінального провадження в їх сукупності.

Згідно п. 32 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фокс, Кембелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року, термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Зважаючи на дані, які містяться в наданих слідчому судді матеріалах, слідчий суддя вважає доведеним у судовому засіданні наявність обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення ОСОБА_4 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України.

При цьому, слідчий суддя акцентує увагу сторони захисту на тому, що слідчий суддя не вирішує питання винуватості ОСОБА_4 у вчиненні тих злочину, а лише на підставі долучених до клопотання доказів, вирішує питання наявності обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення останньою інкримінованого їй злочину.

Вирішуючи питання наявності ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, про які в своєму клопотанні зазначає сторона обвинувачення, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Ризики, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрювана особа може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, що передбачені ч. 1 ст. 177 КПК, слід вважати наявними за умови встановлення обґрунтованої ймовірності можливості здійснення підозрюваною особою зазначених дій.

При цьому, КПК не вимагає доказів того, що підозрювана особа обов'язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що вона має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому, оскільки під поняттям «ризик» - слід розуміти обґрунтовану ймовірність протидії підозрюваної особи кримінальному провадженню у формах, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.

Запобіжний захід застосовується з метою попередження ризиків здійснення такої поведінки підозрюваної особи та, як наслідок, унеможливлення здійснення негативного впливу на хід та результати кримінального провадження. Тобто в даному випадку, слідчий суддя має право зробити висновки прогностичного характеру, коли доказування спрямоване не на подію, яка відбулася в минулому, а на встановлення фактичних даних, які дозволять стверджувати про подію, яка може статися з достатньою долею ймовірності у майбутньому.

Так, враховуючи обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України, тяжкість покарання, що загрожує підозрюваній у разі визнання її винною у вчиненні злочину, слідчий суддя приходить до переконання, що наявний ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: ризик у вигляді можливого переховування підозрюваної ОСОБА_4 від органу досудового розслідування та суду.

Слідчий суддя враховує посилання сторони захисту на те, що підозрювана ОСОБА_4 має постійне місце роботи та місце проживання, що зменшує ризик переховування підозрюваної, але при цьому звертає також увагу на те, що підозрювана незаміжня, малолітніх дітей на утриманні не має, а тому ризик переховування не можна виключати в рамках даного кримінального провадження.

Слідчий суддя вважає, що прокурором також доведено ризик того, що підозрювана ОСОБА_4 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин вчинення злочину, які наразі не виявлені органом досудового розслідування, в тому числі кліше печаток та штампів різних медичних закладів, розташованих на території Одеської територіальної громади, а тому наявний ризик, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Також, слідчий суддя вважає, що прокурором доведено ризик, передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК, а саме того, що підозрювана ОСОБА_4 може незаконно впливати на інших підозрюваних та свідків у даному кримінальному провадженні, оскільки у зв'язку з врученням підозрюваній копій матеріалів, остання володіє інформацією про місце проживання та іншими контактними даними вказаних осіб. Крім того, у вчиненні злочину підозрюються також прямо підпорядковані ОСОБА_4 співробітники КНП «ЦПМСД №3» ОМР, покази яких мають істотне значення для проведення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, а ОСОБА_4 , займаючи керівну посаду та використовуючи свій службовий авторитет може примушувати інших підозрюваних до викривлення показів та надання органу досудового розслідування недостовірної інформації.

При цьому ризик незаконного впливу на свідків є об'єктивним з огляду на встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб, які є свідками, у кримінальному провадженні, а саме, спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду - усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 статті 23, стаття 224 КПК України). Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 КПК, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них (частина 4 статті 95 КПК). Тобто ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.

Відповідно до викладеного, слідчий суддя відхиляє заперечення сторони захисту в частині посилання на недоведеність прокурором наявності ризиків, передбачених п. п. 1-3 ч. 1 ст. 177 КПК України.

При цьому, в частині посилання сторони обвинувачення на існування в рамках кримінального провадження ризиків, передбачених п. п. 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя погоджується із стороною захисту та вважає формальним посилання сторони обвинувачення на їх існування та про їх відсутність, оскільки стороною обвинувачення не зазначено яким чином підозрювана може перешкоджати кримінальному провадженню та не було надано даних про те, що підозрювана раніше притягувалася до кримінальної відповідальності.

Слідчий суддя враховує, що метою застосування того чи іншого запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання встановленим в ході розгляду клопотання ризикам (ч. 1 ст. 177 КПК України).

Підстав для застосування інших більш м'яких запобіжних заходів відносно підозрюваної ОСОБА_4 в судовому засіданні встановлено не було, зокрема, застосування запобіжного заходу у вигляді застави, особистого зобов'язання та особистої поруки є недоцільним, з огляду на м'якість, а також встановлені в судовому засіданні ризики, не забезпечать належне виконання підозрюваною обов'язків.

З огляду на фактичні обставини даного кримінального провадження, встановлені в ході розгляду даного клопотання відомості, в тому числі які стосуються наявності обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення підозрюваною ОСОБА_4 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України в умовах дії воєнного стану на території держави, а також наявних в рамках даного кримінального провадження ризиків, слідчий суддя прийшов до висновку, що доцільним буде застосування відносно такої особи запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Посилання сторони захисту на міцні соціальні зв'язки підозрюваної ОСОБА_4 слідчий суддя враховує, проте вважає, що наявність постійного місця проживання та місця роботи у підозрюваної ОСОБА_4 не є тими характеризуючими даними, які б змогли запобігти встановленим слідчим суддею ризикам у повній мірі та свідчили б про можливість застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у нічний час доби.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя, надавши правову оцінку доводам сторони обвинувачення та сторони захисту, прийшов до висновку, що клопотання сторони обвинувачення підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 176-178, 181, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , погоджене прокурором Київської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в рамках кримінального провадження № 12023162480001126 від 23.08.2023 року відносно підозрюваної ОСОБА_4 - задовольнити.

Застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 21.05.2024 року, включно, в межах строку досудового розслідування, із забороною цілодобово залишати житло за адресою: АДРЕСА_2 , за виключенням необхідності залишити житло під час оголошення повітряної тривоги.

Покласти на підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком до 21.05.2024 року, включно, в межах строку досудового розслідування, обов'язки визначені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:

-прибувати до органу досудового розслідування, прокуратури та суду за першою вимогою;

-утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними та свідками у вказаному кримінальному провадженні, а також з медичною сестрою Амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №3» ОМР - ОСОБА_18 ;

-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України;

-носити електронний засіб контролю.

Копію ухвали про застосування відносно підозрюваної запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту направити для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваної.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1