Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1604/24
28.03.2024 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Кашуба А.В., за участю прокурора Бігорі Я.Я., особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла із Закарпатського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, українку, місце народження смт.Золочів, Золочівського району Харківської області, адреса проживання і реєстрації АДРЕСА_1 , суб'єкт декларування - колишній інспектор з інформаційної підтримки відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області, не судима, до адмінвідповідальності не притягалася,
За ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , суб'єкт декларування - колишній інспектор з інформаційної підтримки відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, звільнившись за власним бажанням, протягом тридцяти календарних днів , а саме до 00 год 00 хв 13.11.2023 була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, несвоєчасно, без поважних причин опублікувала в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію при звільненні тільки 21 грудня 2023.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, пояснила, що причиною несвоєчасного подання декларації є заклопотаність по догляду за малолітньою дитиною, переїзд із м.Харкова до м.Виноградів у зв'язку із військовою агресією проти України. Просить суд врахувати ці обставини як пом'якшуючі.
Прокурор в судовому засіданні заявив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доводиться наявними у справі доказами.
Заслухавши учасників, вивчивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: протокол № 5 від 05.03.2024 року, пояснення, інші матеріали справи, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні декларації при звільненні, без поважних причин є доведеною, а кваліфікація її дій за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - правильною.
Статтею 1 Закону вказано, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
ОСОБА_1 є колишнім інспектором з інформаційної підтримки відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області. Звільнилася за власним бажанням, а протягом тридцяти календарних днів , а саме до 00 год 00 хв 13.11.2023 була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Проте, декларацію успішно опубліковано лише 21.12.2023.
Обставини, зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення, знайшли підтвердження сукупністю належних та допустимих доказів, зібраних службовою особою, що склала протокол, дані з яких узгоджуються між собою.
Обставин, які б обтяжували відповідальність, не встановлено.
Пом'якшуючими обставинами суд визнає щире каяття особи, особа вперше притягається до адміністративної відповідальності.
При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, її позитивну характеристику, відсутність обставини, що обтяжують відповідальність.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.40-1, 172-6, 283-285 КУпАП, Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", суддя,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 коп).
Реквізити для сплати штрафу: код отримувача (ЄДРПОУ) 37975895, Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA668999980313000106000007401, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Реквізити для сплати судового збору: код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби і у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання- 3(три) місяці.
СуддяА. В. Кашуба