Номер провадження 3/754/777/24
Справа №754/950/24
Іменем України
26 березня 2024 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Колегаєва С.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Деснянського УП ГУ НП в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 13.01.2024 року серії ВАБ №919666, 13.01.2024 року о 19 годині 38 хвилин за адресою: м. Київ, вул. Г. Хоткевича, 1Б, громадянин ОСОБА_1 курив тютюнові вироби, а саме сигарету марки «Marlboro», у громадському місці, не досягнувши 18-ти річного віку, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що винним себе не визнає, оскільки жодних даних які-б підтверджували його вину, матеріали справи не містять. Крім того зазначив, що жодних протиправних дій він не вчиняв. Просить закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 175-1 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП, з таких підстав.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За ч.1 ст. 175-1 КУпАП відповідальність настає за куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, суть адміністративного правопорушення.
Хоча в протоколі про адміністративне правопорушення і зазначено, що ОСОБА_1 курив тютюнові вироби у громадському місці, однак до протоколу не додано жодних доказів на підтвердження цього, що позбавляє суд можливості зробити висновок про беззаперечну винність останнього у вчиненні правопорушення.
Таким чином суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП, а тому стверджувати про наявність або відсутність вини в діях ОСОБА_1 у суду не має можливості.
У той же час згідно з ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Вважаю, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП, не знайшов свого підтвердження при розгляді справи про адміністративне правопорушення в суді.
Враховуючи зазначені обставини, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
Керуючись ч. 3 ст. 62 Конституції України, ст. ст. 247 п.1, 251 ч. 2, 284, 287 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 175-1 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.В. Колегаєва