Справа № 279/2024/24 провадження №3/279/1140/24
27 березня 2024 року
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Недашківська Л.А. розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, Заорізької області, громадянина України, проживає: АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , санітар лікувального відділення медичної роти за ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
21.03.2024 року близько 20.00 год. військовослужбовець за призовом під час мобілізації - санітар лікувального відділення медичної роти військової частини старший сержант ОСОБА_1 після вечірнього шикування особового складу медичної роти військової частини мав ознаки алкогольна сп'яніння чим, грубо та свідомо порушив cт. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України у частині не вживання під час проходження військової служби спиртних напої при виконанні обов'язків військової служби. На вимогу командира медичної роти військової частини капітана медичної служби ОСОБА_2 проїхати до ІНФОРМАЦІЯ_2 для встановлення стану алкогольного сп'яніння відмовився виконати вимогу командира, чим свідомо порушив cт.cт.37, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України у частині неухильного виконати відданого йому наказу у зазначений термін. На зауваження начальника та старших за військовим званням військовослужбовців виявляв неповагу, сперечався на зауваження реагував неадекватно, чим порушив ст.11 внутрішньої служби Збройних Сил України у частині виявлення неповаги до командирів (начальників) і старших за військовим званням, не сприяв їм у підтриманні порядку і дисципліни, тому до місця дислокації медичної роти військової частини була викликана група ВСП для встановлення стану алкогольного сп'яніння. Старший сержант ОСОБА_1 вийшов з приміщення на вулицю ніби-тo для куріння, відключив телефон зник в невідомому напрямку без доповіді командиру медичної роти НОМЕР_2, а 22.03.2024 о 13 год. прибув до місця несення служби чим і порушив cт. 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України у частині не доповіді командиру про вибуття та прибуття до військової частини, чим вчинив діяння, за яке передбачена відповідальність за ч.2 ст.172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, встановлено, що вина ОСОБА_1 підтверджується доказами, зібраними у справі про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії НОМЕР_2 №017 від 22.03.2024 року, де з пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності вбачається, що з порушенням згоден, витягом з наказу №93 від 03.04.2023 року, військовим квитком, службовою характеристикою, медичною характеристикою, службовою карткою.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ст. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудований період після закінчення воєнних дій.
Згідно з вимогами ч.10 ст.1 Закону України «Про оборону України», ст.1, ч.8 ст.4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з моменту оголошення мобілізації в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період - тобто період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Указом Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014, затв.Законом України від 17 березня 2014 року № 1126-VІ, в Україні оголошено часткову мобілізацію. Рішення щодо проведення демобілізації Президентом України не приймалося, отже на цей час діє особливий період.
Всупереч інтересам служби та наведених вимог нормативно-правових актів ОСОБА_1 вчинив правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби, а саме: недбале ставлення військової службової особи до військової служби в умовах особливого періоду, і його дії за ч.2 ст.172-15 КУпАП кваліфіковано вірно.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП та враховує ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст.33 КУпАП.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість та достатність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
З огляду на наведене, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 172-15 ч.2, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (Отримувач ГУК у Житомирській області/ТГ м. Коростень/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37976485, Банк отримувача Казначейство України(ЕАП), ККД 21081100, Номер рахунку (IBAN), UA228999980313070106000006827, Найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи та інші санкції).
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення через Коростенський міськрайонний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги і може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення, перебіг яких зупиняється в разі оскарження постанови до розгляду скарги (подання прокурора).
Постанова підлягає примусовому виконанню в разі несплати правопорушником штрафу протягом 15-и днів з дня отримання постанови, а в разі їїоскарження (внесення подання) - протягом 15-и днів з дня отримання повідомлення про залишення скарги (подання) без задоволення.
Суддя
копія згідно з оригіналом