Справа № 390/15/18
Провадження № 1-кп/390/8/23
"05" лютого 2024 р. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у місті Кропивницький матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017120170001458 від 02.11.2017, стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України,
В провадженні Кіровоградського районного суду Кіровоградської області перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України.
Ухвалою Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 27 березня 2019 року (суддя ОСОБА_5 ) оголошено розшук обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судове провадження зупинено до його розшуку та доставки до суду.
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.03.2023, проведеного на підставі розпорядження керівника апарату Кіровоградського районного суду Кіровоградської області № 261 від 31.03.2023, матеріали кримінального провадження № 390/15/18 (провадження № 1-кп/390/8/23) розподілені судді Кіровоградського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 .
Ухвалою Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 05.04.2023 вказане кримінальне провадження прийнято до провадження та направлено запит до Кропивницького РУП ГУНП у Кіровоградській області щодо результатів виконання ухвали суду від 27 березня 2019 року.
Ухвалою суду від 05.07.2023 поновлено провадження у справі.
В судовому засіданні прокурор зазначила, що 06.07.2023 ОСОБА_4 екстрадовано з Республіки Польща в Україну для виконання вироку Кіровського районного суду м. Кіровограда. На цей час ОСОБА_4 відбуває покарання у виправній колоній України та для подальшого розгляду цієї справи від нього необхідно отримати заяву у зв'язку із запитом на згоду про притягнення до кримінальної відповідальності, а тому просила призначити ОСОБА_4 захисника.
Заслухавши позицію прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання про призначення захисника підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ст. 49 КПК України суд зобов'язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо: 1) відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов'язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника; 2) підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може його залучити самостійно; 3) суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його. Захисник може бути залучений судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги. В даних випадках суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні. Постанова (ухвала) про доручення призначити адвоката негайно направляється відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, і є обов'язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постанови (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.
Враховуючи вищевикладене, з метою не допущення порушення права обвинуваченого на захист, суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 49, 372 КПК України, суд
Клопотання прокурора про призначення захисника - задовольнити.
Доручити директору Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях призначити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України, захисника - адвоката, для здійснення захисту його інтересів.
Підготовче судове засідання призначити на 14.00 год. 26.03.2024.
Копію ухвали негайно направити до Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях (25006, м. Кропивницький, вул. Дворцова, 32/29).
Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання ухвали про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1