Провадження № 3/537/651/2024
Справа № 537/1246/24
25.03.2024 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області Дядечко Іван Іванович, розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Відділення поліції №1 Кременчуцького районного управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
установив:
04.03.2024 року громадянин ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію в територіальний підрозділ поліції за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду і тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також, 11.03.2024 року громадянин ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію в територіальний підрозділ поліції за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду і тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
12.03.2024 близько 11:20 год. за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_1 перебував в барі, де реалізують спиртні напої на розлив, чим порушив обмеження, встановлені адміністративним наглядом і тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, 13.03.2024 року о 08:20 год. гр. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 перебував в барі, де реалізують спиртні напої на розлив, чим порушив обмеження встановлені адміністративним наглядом і тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Оскільки дані справи надійшли одночасно і розглядаються одним і тим же органом, тому необхідно справи об'єднати в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в адміністративних правопорушеннях визнав в повному обсязі.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції, а ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно з ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, його винність підтверджується наявними матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №313595 від 12.03.2024; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №313594 від 12.03.2024; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №313575 від 12.03.2024; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №313583 від 13.03.2024; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12.03.2024 та 13.03.2024; копією ухвали Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 25.07.2023, згідно якої відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд із застосуванням обмежень терміном на 1 рік (ухвала набрала законної сили 02.08.2023); копією постанови Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 12.01.2024, відповідно до якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 та ч. 2 ст. 187 КУпАП (постанова набрала законної сили 23.01.2024).
Суддя враховує, що вказані докази є чіткими, узгоджуються між собою та об'єктивні підстави ставити під сумнів достовірність наведених доказів і викладених у протоколах про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 обставин відсутні.
Обираючи вид стягнення правопорушнику, суддя обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність не вбачає.
Враховуючи вище викладене, встановлені обставини справи, суддя вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 стягнення у вигляді адміністративного штрафу для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що з правопорушника необхідно стягнути на користь держави 605 грн 60 коп. судового збору.
Керуючись ст. 36, 187, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
постановив:
Справу № 537/1246/24 (провадження №3/537/651/2024), справу №537/1247/24 (провадження №3/537/652/2024), справу №537/1249/24 (провадження №3/537/653/2024) та справу №537/1253/24 (провадження №3/537/657/2024) об'єднати в одне провадження та призначити справі № 537/1246/24 (провадження №3/537/651/2024).
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 грн 00 коп. (двісті п'ятдесят п'ять грн 00 коп.)в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн 60 коп. (шістсот п'ять грн 60 коп.) судового збору.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягувач: держава.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300, рахунок отримувача № UA048999980313050149000016001, Код отримувача за ЄДРПОУ : 37959255, Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП).
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача № UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу 101 __________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору). При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, зареєстрований та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 .
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після розгляду апеляційної скарги Полтавським апеляційним судом, постанова якого набирає законної сили негайно після її винесення.
Суддя Іван Іванович Дядечко