Справа № 759/17058/20
Провадження №6/369/332/24
06.03.2024 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Пінкевич Н.С., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Дебт Форс", заінтересовані особи Товариство з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал", ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , приватний виконавець Кошарський Олександр Володимирович, Товариство з обмеженою відповідальністю "Кампсіс Лігал" про заміну стягувача його правонаступником, -
У березні 2024 року на адресу суду надійшла вищевказана заява.
Вивчивши матеріали заяви, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно із ст. 446 ЦПК України процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Як вбачається з матеріалів справи заявник просить суд замінити стягувача у виконавчому провадженні по примусовому виконанню виконавчого листа у справі №759/17058/20 на правонаступника ТОВ «Дебт Форс».
З матеріалів справи вбачається, що Святошинським районним судом міста Києва 23.06.2021 року було ухвалено рішення у справі №759/17058/20.
В зв'язку з цим слід застосовувати ч. 9 ст. 10 ЦПК України, згідно якої у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
Слід також зазначити, що згідно ч. 1 ст. 378 ЦПК України, що судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
З огляду на викладене, заява про заміну стягувача його правонаступником підлягає передачі до Святошинського районного суду міста Києва у зв'язку з не підсудністю даної заяви Києво-Святошинському районному суду Київської області.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 31, 32, 378, 441 ЦПК України, -
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Дебт Форс", заінтересовані особи Товариство з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал", ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , приватний виконавець Кошарський Олександр Володимирович, Товариство з обмеженою відповідальністю "Кампсіс Лігал" про заміну стягувача його правонаступником передати за підсудністю до Святошинського районного суду міста Києва (02068, м. Київ, вул. Якуба Коласа, 27-А).
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення або складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Нататлія ПІНКЕВИЧ