Справа № 366/82/24
Провадження №3/366/264/24
4 березня 2024 року смт. Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Гончарук О.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділення поліції № 1 Вишгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (смт. Іванків) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи не зазначено,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП,
До Іванківського районного суду Київської області надійшли матеріали наступних справ про адміністративні правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 581602 від 21.12.2023 року, вбачається наступне:
17.12.2023 року, ОСОБА_1 , о 00:39 год в смт.Іванків по вул.Ватутіна, 44, порушив правила адміністративного нагляду, а саме порушив заборону виходу з будинку за адресою АДРЕСА_2 в період з 22:00 до 06:00 год наступного дня, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Як зазначено уст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ч. 1 ст.8 КУпАПособа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно дост. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідност. 245 КУпАПзавданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно дост. 280 КУпАПпри розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення у справі.
За приписами ч. 2ст. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідност. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.
Відповідальність за ч.1 ст.187 КУпАП настає у разі порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний терміні ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;порушеннязаборони перебуванняу визначенихмісцях району(міста);не реєстрація в органі Національної поліції.
Частиною 2 статті 187 КУпАП дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Суддею встановлено, що постановою Іванківського районного суду Київської області від 03.03.2023 року, відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном 1 рік, та відповідно до п. 1 цієї постанови заборонено виходити з будинку в період з 22:00 до 06:00 год.
В ході перевірки дотримання ОСОБА_2 правил адміністративного нагляду, останній вийшов з будинку 17.12.2023 о 00:39 год.
Таким чином, розглянувши справу про адміністративне правопорушення з наявними в ній доказами, суддя приходить до висновку, що докази є належними, допустимими і достатніми в їх своїй сукупності, та доводять, що в діях ОСОБА_1 є подія і склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, тобто порушеннях правил адміністративного нагляду.
Його вина у вчиненні адміністративних правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення ВАД № 581602 від 21.12.2023 року;
- рапортом;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 21.12.2023 року;
- копією постанови Іванківського районного суду Київської області від 03.03.2023 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком 1 рік;
- копією заяви ОСОБА_1 ;
- постановою судді Іванківського районного суду Київської області від 30.08.2023 року (набрала законної сили 12.09.2023 року), згідно з якою на ОСОБА_1 , накладено стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП у виді адміністративного штрафу у розмірі 170,0 грн.
Із матеріалів справи не встановлено обставин, які б виключали адміністративну відповідальність ОСОБА_3 .
Суддя, у відповідності до ч. 2ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які пом'якшую чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суддею не встановлено.
При накладені стягнення суддя враховує, що ОСОБА_1 систематично порушував правила адміністративного нагляду, при цьому йому роз'яснено наслідки вчинення таких порушень, однак, він для себе належних висновків він не зробив. Разом з тим, вину визнав.
Крім цього, ОСОБА_3 повторно вчинив ці правопорушення протягом року, після того, як відносно нього накладено адміністративне стягнення за вчинення шістьох правопорушень, передбачених ч. 1ст. 187 КУпАП.
Вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
За встановлених обставин та особи правопорушника ОСОБА_1 , суддя приходить до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу на ОСОБА_1 буде достатнім, та поставить його на шлях виправлення, що суперечить меті накладення адміністративного стягнення, визначеній уст. 23 КУпАП.
Статтею 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У матеріалах справи відсутні документи, на підставі яких ОСОБА_1 звільняється від сплати судового збору згідно Закону України «Про судовий збір», а тому, з нього слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст. 24, 36, 40-1, 187, 245, 251, 252, 280, 283-285 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 від 23.08.2023, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 187 КУпАП, застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,0 (сто сімдесят) гривень. (реквізити для оплати: отримувач коштів:ГУКуКиїв.обл/Іванківськасел/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ)37955989, банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), рахунок отримувача:UA228999980313000106000010812, код класифікації доходів бюджету:21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 від 23.08.2023, в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 копійок) отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд Київської області
Строк пред'явлення до виконання цієї постанови становить три місяці.
Суддя: О.П. Гончарук