про відкриття провадження у справі про банкрутство
"20" березня 2024 р. Справа № 907/1096/23
Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство,
за заявою кредитора Головного управління ДПС у Закарпатській області, код ЄДРПОУ - 44106694, 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, буд. 52,
до боржника Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36,
про банкрутство,
за участі засновника Державного підприємства "Солотвинський солерудник" - Міністерства аграрної політики та продовольства України - 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, код ЄДРПОУ 37471967
за участі органу, уповноваженого управляти державним майном - Фонд державного майна України, 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, код ЄДРПОУ - 00032945
Головне управління ДПС у Закарпатській області звернулось до Господарського суду Закарпатської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Солотвинський солерудник", в якій він просить відкрити провадження у справі про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник" і визнати кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Закарпатській області до ДП "Солотвинський солерудник" у розмірі 8 420 433.38 грн., зокрема зобов'язання з податків (4 493 578.24 грн. сума основного грошового зобов'язання, 552 974.35 грн. штрафна санкція, 2 072 165.59 грн. - пеня), зобов'язання з ЄСВ у розмірі 1 219 943.20 грн. (954 679.17 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 71 604.97 грн. - сума штрафної санкції, 193 659.06 грн. - пеня), 21 472.00 грн. - сплачений судовий збір і 60 300.00 грн. - авансування винагороди арбітражного керуючого.
Ухвалою суду від 04.12.2023 залишено заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник", подану Головним управлінням ДПС у Закарпатській області - без руху. Кредитору встановлено строки і спосіб усунення недоліків такої заяви.
12.12.2023 на адресу суду надійшло клопотання про виконання вимог ухвали Господарського суду Закарпатської області від 04.12.2023 у справі №907/1096/23, якою було долучено до матеріалів справи редаговану редакцію заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник", в якій зазначено інформацію про засновника боржника з доказами направлення її боржнику та засновнику.
Відтак, суд вважає усунутими недоліки заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник".
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 14.12.2023 в межах даної справи заяву ГУ ДПС у Закарпатській області про порушення провадження у справі про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник" прийнято до розгляду. Залучено до участі в справі засновника ДП "Солотвинський солерудник" - Міністерство аграрної політики та продовольства України - 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, код ЄДРПОУ 37471967. Залучено до участі в справі представника органу, уповноваженого управляти державним майном - Фонд державного майна України, 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, код ЄДРПОУ - 00032945. Призначено підготовче засідання суду на 25.01.2024 року. Викликано для участі у судовому засіданні представників кредитора, боржника, представника засновника Міністерства аграрної політики та продовольства України та Фонду державного майна України. Постановлено арбітражному керуючому Шаматріну Євгенію Миколайовичу, РНОКПП - НОМЕР_1 , вул. Привокзальна,4, м. Суми, Україна, 40022, надати суду заяву про згоду на участь у справі та відсутність обставин, що перешкоджають призначенню розпорядником майна боржника та інші документи згідно вимог ст. ст. 11, 28 КУзПБ та докази складання іспиту за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі. Зобов'язано ДП "Солотвинський солерудник" надати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з відповідними відомостями, що мають значення для розгляду справи, заяви і клопотання боржника по суті справи та з процесуальних питань та додатками, визначеними приписами ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства, а також докази, що підтверджують належність боржника до державних підприємств або господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі на виконання ч. 1 ст. 96 КУзПБ. Залучено до участі у справі у справі №907/1096/23 про банкрутство Державного підприємства "Солотвинський солерудник" - державний орган з питань банкрутства - Сектор з питань банкрутства у Закарпатській області відділу банкрутства Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) (м. Ужгород, пл. Народна, 4). Заборонено власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби.
За результатами автоматизованого відбору, здійсненого Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення господарським судом арбітражного керуючого у справах про банкрутство, визначено кандидатуру арбітражних керуючих: 1. Шаматрін Євгеній Миколайович, дата видачі свідоцтва арбітражного керуючого: 05.12.2016, № свідоцтва арбітражного керуючого: 1788
До дня підготовчого засідання суду, а саме 22.12.2023 на адресу суду надійшла заява арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича про участь у справі про банкрутство. згідно якої він згоден на призначення його розпорядником майна у справі №907/1096/23 про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник". В такій заяві ОСОБА_1 засвідчив, що він не належить до жодної категорії осіб, передбачених п. 3 ст. 28 КУзПБ. Діяльність арбітражного керуючого застрахована у ПАТ "Страхова компанія "РІДНА", що підтверджується договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого №ДЦВАК/308/23 від 14.11.2023 року, копія якого долучена до матеріалів заяви. Дозаяви арбітражним керуючим долучено копію свідоцтва №1788 про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), виданого Шаматріну Є.М.
Також, арбітражним керуючим Шаматріном Є.М. на виконання ухвали суду від 14.12.2023 надано суду копію свідоцтва №63 про проходження підготовки у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 відсотків акцій (часток) належить державі, виданого арбітражному керуючому Шаматріну Є.М. Приватним вищим навчальним закладом "Міжнародний інститут бізнесу" 15.09.2023 року. Строк дії свідоцтва до "15" вересня 2026 року.
Також, 26.12.2023 на адресу суду надійшла заява арбітражного керуючого Шалашного Леоніда Олександровича на участь у справі про банкрутство. В такій заяві ним підтверджується його згода на призначення його розпорядником майна, ліквідатором у справі про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник". Також ним у своїй заяві підтверджується, що він не належить до осіб, зазначених в ч. 3 ст. 28 КУзПБ. Відповідальність арбітражного керуючого застрахована відповідно до норм ст. 24 КУзПБ, що підтверджується договором №046-0001979/01ВАК від 06.06.2023 року добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого за шкоду, яку може бути завдано у зв'язку з виконанням його обов'язків, укладеного з ПАТ "Страхова компанія "БРОКБІЗНЕС".
Також судом встановлено, що Шалашним Л.О. долучено до матеріалів заяви копію свідоцтва №102 про проходження підготовки у справах про банкрутство ДП та господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 відсотків акцій (часток) належить державі, виданого Приватним вищим навчальним закладом "Міжнародний інститут бізнесу" 12.10.2023 року. Строк дії свідоцтва - до 12.10.2026 року.
22.01.2024 на адресу суду надійшла заява по справі №907/1096/23 (№1 від 22.01.2024 року) від боржника ДП "Солотвинський солерудник", в якій він зазначає, що наказом ФДМ України від 20.09.2022 №1055 "Про заміну ліквідатора ДП "Солотвинський солерудник" було проведено заміну ліквідаційної комісії ДП "Солотвинський солерудник" та призначено ліквідатором Жураковську Людмилу Валеріївну. Підприємство зазначало, що за відсутності коштів не в змозі відрядити представника для участі в судовому засіданні 25.01.2024 року.
Ухвалою суду від 25.01.2024 повідомлено сторін, що наступне судове засідання у справі відбудеться 22.02.2024 року. Визнано явку обов'язковою у підготовче засідання суду для боржника, кредитора, для представника Фонду державного майна України, для представника Міністерства аграрної політики та продовольства України та викликати їх для участі у підготовчому засіданні суду.
Також, наступною ухвалою суду від 25.01.2024 витребувано у Міністерства аграрної політики та продовольства України, 1001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, код ЄДРПОУ 37471967, докази, які додатково підтверджують передачу цілісного майнового комплексу Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, із сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та в подальшому до сфери управління Фонду державного майна України, зокрема, але не виключно, акти прийому - передачі встановленої форми, передбаченої Положенням «Про порядок передачі об'єктів права державної власності», який затверджений КМУ постановою від 21 вересня 1998 р. № 1482. Зобов'язано Міністерство аграрної політики та продовольства України, 1001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, код ЄДРПОУ 37471967, до дня підготовчого засідання надати суду письмові пояснення з приводу актуалізації даних, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо зазначення Міністерства аграрної політики та продовольства України, код ЄДРПОУ - 37471967, в ньому, як органу, до сфери управління якого належить юридична особа. Витребувано у Фонду державного майна України, 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, код ЄДРПОУ - 00032945, докази, які підтверджують прийняття цілісного майнового комплексу Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, із сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства до сфери управління Фонду державного майна України, зокрема, але не виключно, акти прийому - передачі встановленої форми, передбаченої Положенням «Про порядок передачі об'єктів права державної власності», який затверджений КМУ постановою від 21 вересня 1998 р. № 1482. Зобов'язано Фонд державного майна України, 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, код ЄДРПОУ - 00032945, як орган, уповноважений управляти державним майном, в обов'язковому порядку до дня підготовчого засідання надати суду письмові пояснення з приводу актуалізації ліквідаційної процедури державного підприємства та можливості відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36. Витребувано у Фонду державного майна України, 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, код ЄДРПОУ - 00032945, докази, які підтверджують початок за рішенням власника ліквідаційної процедури Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, зокрема, але не виключно, накази про початок ліквідаційної процедури, протоколи зборів засновників, накази про призначення ліквідаційної комісії (ліквідатора) державного підприємства, актуалізацію статусу ліквідаційної процедури. Повторно зобов'язано Державне підприємство "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, до дня підготовчого засідання надати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з відповідними відомостями, що мають значення для розгляду справи, заяви і клопотання боржника по суті справи та з процесуальних питань та додатками, визначеними приписами ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства, а також докази, що підтверджують належність боржника до державних підприємств або господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі на виконання ч. 1 ст. 96 КУзПБ.
В подальшому, 01.02.2024 на адресу суду надійшло клопотання про долучення доказів від заявника Міністерства аграрної політики та продовольства України, яким воно долучає до матеріалів справи копію запиту до Міністерства економіки України від 31.01.2024 №21-1410-05/2522 щодо надання копій документів та разом з тим, в якому заявник просив продовжити строк для надання витребуваних доказів.
Ухвалою суду від 05.02.2024 клопотання про долучення доказів, яке надійшло від Міністерства аграрної політики та продовольства України (вх. №02.3.1-02/752/24 від 01.02.2024 року) - задоволено повністю. Долучено до матеріалів справи №907/1096/23 клопотання про долучення доказів, яке надійшло від Міністерства аграрної політики та продовольства України, разом із доказами, які до нього додані, а саме листом Міністерства аграрної політики та продовольства України до Мінекономіки №21-1410-05/2522 від 31.01.2024 року. Продовжено Міністерству аграрної політики та продовольства України процесуальний строк для подання до суду витребуваних доказів, які передбачені в ухвалі суду від 25.01.2024 в межах даної справи, до 22.02.2024 року включно, дати підготовчого засідання, призначеного в межах даної справи.
14.02.2024 на адресу суду надійшла заява на ухвалу суду від 25.01.2024 по справі №907/1096/23 від боржника, в якій він зазначає, що ДП "Солотвинський солерудник" відповідно до наказу Мінагрополітики України від 04.07.2013 №412 "Про ліквідацію державного підприємства "Солотвинський солерудник" перебувало в ліквідаційній процедурі. Боржник зазначає, що із - за відсутності коштів, підприємство - боржник не в змозі погасити боргові зобов'язання перед кредиторами.
В подальшому, 21.02.2024 на адресу суду надійшло клопотання про долучення доказів до матеріалів справи на виконання вимог ухвали Господарського суду Закарпатської області від 25.01.2024 у справі №907/1096/23 від Фонду Державного майна України, яким воно долучило до матеріалів справи акт приймання - передачі цілісного майнового комплексу державного підприємства "Солотвинський солерудник" зі сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 16.10.2019; акт приймання - передачі цілісного майнового комплексу державного підприємства "Солотвинський солерудник" зі сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України до сфери управління Фонду державного майна України від 25.11.2019 року.
Також, 22.02.2024 на адресу суду надійшло клопотання про долучення доказів від Міністерства аграрної політики та продовольства України, яким до матеріалів справи воно просить долучити акт приймання - передачі цілісного майнового комплексу державного підприємства "Солотвинський солерудник" зі сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 16.10.2019 року.
До початку підготовчого засідання на адресу суду також надійшли пояснення Фонду державного майна України на виконання вимог ухвали Господарського суду Закарпатської області від 25.01.2024 у справі №907/1096/23. В даних поясненнях, Фонд державного майна України зазначає, що враховуючи значний розмір заборгованості боржника, його майновий стан, ДП "Солотвинський солерудник" має ознаки неплатоспроможності, а тому Фонд не заперечує щодо відкриття провадження у справі про його банкрутство.
Дослідивши матеріали справи і надані пояснення учасниками справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, виходячи з такого.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованого станом 25.01.2024, Державне підприємство “Солотвинський солерудник” внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та зареєстроване за адресою: код ЄДРПОУ - 00383544, місцезнаходження: 90575, Закарпатська область, Тячівський р-н, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, та перебуває на обліку в податковому органі.
Засновником ДП "Солотвинський солерудник" є Міністерство аграрної політики та продовольства України - 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, код ЄДРПОУ 37471967.
04.07.2013 Міністерством аграрної політики та продовольства України, як одним із попередніх органів управління боржником, видано наказ №412 "Про ліквідацію державного підприємства "Солотвинський солерудник", яким прийнято рішення про припинення підприємства шляхом його ліквідації та утворено комісію з ліквідації ДП "Солотвинський солерудник", головою комісії якої призначено ОСОБА_2 .
На виконання розпорядження КМУ від 09.10.2019 №954-р "Деякі питання управління Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства об'єктами державної власності" на підставі акту приймання - передачі від 18.10.2019 (акт 1)цілісний майновий комплекс ДП "Солотвинський солерудник" зі сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України передано до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Відповідно до розпорядження КМУ від 20.11.2019 №1101-р "Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Фонду державного майна" на підставі акту приймання - передачі від 20.12.2019 (акт 2) цілісний майновий комплекс ДП "Солотвинський солерудник" зі сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України передано до сфери управління Фонду державного майна України.
Судом встановлено, що ще до передачі ДП "Солотвинський солерудник" до сфери управління Фонду державного майна України, ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 17.04.2015 щодо боржника було провадження у справі про банкрутство (справа №907/136/15), яке ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 21.11.2019 було закрито.
Вже після прийняття підприємства до сфери управління Фонду наказом від 16.09.2021 №1651 "Про зміну складу комісії з ліквідації ДП "Солотвинський солерудник" ліквідатором підприємства було призначено Сімчишина Вадима Олександровича, повноваження попереднього складу комісії з ліквідації ДП "Солотвинський солерудник" припинено.
Наказом Фонду від 20.09.2022 №1055 "Про зміну ліквідатора ДП "Солотвинський солерудник" повноваження ліквідатора Сімчишина Вадима Олександровича припинено та призначено нового ліквідатора підприємства - Жураковську Людмилу Валеріївну, яка станом на даний час є діючим ліквідатором боржника.
Боржник перебуває в стані припинення (ліквідація за рішенням органу, уповноваженого управляти державним майном) - 11 років.
Судом встановлено, що в заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство, ініціюючий кредитор зазначає, що станом на 18.10.2023 за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 8 338 661.38 грн., а саме: по платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в розмірі 1 704 012.96 грн. (1 420 040.78 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 108 309.35 грн. - сума штрафних санкцій, 1 704 012.96 грн. - пеня); по платежу 30 21081000 "пеня за порушення термінів розрахунків у ЗЕД" в розмірі 140 274.27 грн. (4930.00 грн. - сума штрафних санкцій, 135 344.27 грн. - сума пені); по платежу 85 13020101 "надходження збору за спеціальне використання води" в розмірі 36 294.72 грн. (25 387.57 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 4359.44 грн. - сума штрафних санкцій, 6547.71 грн. - сума пені); по платежу 85 13030100 "рентна плата за користування надрами, видобування корисних копалин" у розмірі 462 187.21 грн. (428 443.17 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 24 830.56 грн. - сума штрафних санкцій, 8913.48 грн. - сума пені); по платежу 30 11020100 "податок на прибуток підприємств і органів, що перебувають у державній власності" в розмірі 3 176 178.43 грн. (1 694 641.21 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 133 584.64 грн. - сума штрафних санкцій, 1 347 952.58 грн. - сума пені); по платежу 50 12020900 "податок з власників наземних транспортних засобів" в розмірі 225 220.84 грн. (94 094.71 грн. - сума основного грошового зобов'язання; 16 365.30 грн. - сума штрафних санкцій, 114 760.83 грн. - пеня); по платежу 50 16012200 "Місцеві податки, нараховані до 01.01.2011 в розмірі 70 855.07 грн. (44 348.51 грн. - сума основного грошового зобов'язання; 6192.55 грн. - сума штрафних санкцій, 20 314.01 грн. - сума пені); по платежу 50 18010500 "земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 391 346.75 грн. (255 911.04 грн. - сума основного грошового зобов'язання; 31 011.88 грн. - сума штрафних санкцій; 104 423.83 грн. - сума пені); по платежу 30 21081400 "надходження податків і зборів (обов'язкових платежів, що справлялися до 1 січня 2011, але не визначені ПКУ, крім податків та зборів, які надходили до місцевих бюджетів). включаючи розстрочені та відстрочені суми грошових зобов'язань, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувались станом на 31 грудня 2010 року та сум донарахованих за актами перевірок" у розмірі 22 660.46 грн. (22 247.90 грн. - сума основного грошового зобов'язання; 11.03 грн. - сума штрафних санкцій; 401.53 грн. - сума пені); з платежу 85 11010100 "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати" в розмірі 678 569.00 грн. (438 270.22 грн. - сума основного грошового зобов'язання; 98 534.95 грн. - сума штрафних санкцій; 141 763.83 грн. - сума пені); з платежу 85 19050200 "Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до фонду охорони навколишнього середовища" у розмірі 85 155.21 грн. (67 217.23 грн. - сума основного грошового зобов'язання; 3084.73 грн. - сума штрафних санкцій; 14 853.25 грн. - сума пені); з платежу 30 21010100 "Частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій в розмірі 1981.21 грн. (1600.23 грн. - сума основного грошового зобов'язання; 171.00 грн. - сума штрафних санкцій; 209.98 грн. - сума пені); з платежу 30 21081103 "Адмін штрафи та інші санкції" в розмірі 121 075.00 грн. - сума штрафних санкцій; з платежу 85 19010100 "Екологічний податок" в розмірі 2907.05 грн. (1375.67 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 513.92 грн. - сума штрафних санкцій, 1017.46 грн. - сума пені); з платежу 70 710100000 "єдиний внесок" у розмірі 1 219 943.20 грн. (954 679.17 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 71 604.97 грн. - сума штрафних санкцій, 193 659.06 грн. - сума пені).
Податковий борг виник у ДП "Солотвинський солерудник" внаслідок подання податкових декларацій, розрахунків, рішень про розстрочку податкових зобов'язань, прийняття контролюючим органом податкових повідомлень-рішень, застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, нарахування пені за порушення валютного законодавства, подання звітів з ЄСВ та нарахувань пені відповідно до вимог ст. 129 ПКУ.
Податковим органом вживалися заходи з погашення грошового зобов'язання. Зокрема, податковим органом відповідачу було виставлено: першу податкову вимогу від 03.03.2007 №1/210 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями (05.03.2007 вручена); другу податкову вимогу від 11.04.2007 №2/304 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями (11.04.2007 вручена).
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 10.10.2016 по справі №907/136/15 було визнано кредиторські вимоги ДПІ у Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області на суму 8 784 840.27 грн.
Постановами ДВС були повернуті без виконання виконавчі листи Закарпатського окружного адміністративного суду, видані в межах судових справ.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 25.02.2020 по справі №2а-0770/2970/11 стягнуто з ДП "Солотвинський солерудник" податковий борг у розмірі 559 791.08 грн. та видано виконавчий лист 08 квітня 2020 року.
23.01.2021 органом ДВС відкрито виконавче провадження ВП №62582764 по виконавчому листі Закарпатського окружного адміністративного суду від 08.04.2020 по справі №2а-0770/2970/11.
З моменту відкриття провадження грошові кошти з боржника не стягнуто. На даний час вищевказані судові рішення залишаються невиконаними.
Однак, вжиті заходи з виконання та стягнення податкового боргу не дали позитивного результату.
За твердженням кредитора вищевказані обставини вказують на те, що ДП "Солотвинський солерудник" є неплатоспроможним - неспроможним виконати свої грошові зобов'язання зі сплати грошового зобов'язання визначеного контролюючим органом, не інакше, як через застосування процедур, передбачених КУзПБ.
На підставі вищевикладеного, кредитор просить визнати його кредиторські вимоги до боржника ДП "Солотвинський солерудник" у розмірі 8 420 433.38 грн., зокрема зобов'язання з податків (4 493 578.24 грн. сума основного грошового зобов'язання, 552 974.35 грн. - штрафна санкція, 2 072 165.59 грн. пеня), зобов'язання з ЄСВ у розмірі 1 219 943.20 грн. (954 679.17 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 71 604.97 грн. - сума штрафної санкції, 193 659.06 грн. - пеня), 21 472.00 грн. - судовий збір та 60 300.00 грн. - авансування винагороди арбітражному керуючому.
Суд зазначає, що частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Статтею 1 КУзПБ визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 39 КУзПБ встановлено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Згідно ч. 2 ст. 39 КУзПБ, у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість.
Частиною 5 ст. 39 КУзПБ передбачено, що за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: 1) відкриття провадження у справі; 2) відмову у відкритті провадження у справі.
При цьому, КУзПБ передбачено підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство є неплатоспроможність боржника виконати вимоги кредитора, за якими настав строк виконання. Ознаки неплатоспроможності з'ясовуються судом шляхом встановлення, на підставі доказів у справі, а також перешкод у відкриття справи через наявність заборон на відкриття провадження у справі про банкрутство, визначених Законом (прямих або непрямих, загальних або спеціальних, тимчасових або не обмежених в часі, умовних або безумовних).
Підстави для відмови у відкритті провадження прямо визначені в частині шостій статті 39 КУзПБ. Так, відповідно до частини шостої статті 39 КУзПБ, господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: 1) вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; 2) вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Наведені підстави належать до прямих, загальних, безумовних та не обмежених в часі заборон на відкриття провадження у справі про банкрутство юридичної особи, оскільки застосовуються без урахування будь-яких особливостей - безумовно - в силу прямої норми Закону, незалежно від суб'єкта звернення із відповідною заявою та організаційної форми суб'єкта - боржника, підстав виникнення, складу, періоду виникнення вимог до боржника тощо.
У розумінні Кодексу України з процедур банкрутства боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав (абз.4 ст.1 Кодексу).
При цьому, КУЗПБ не визначає мінімального розміру заборгованості, яка може свідчити про неплатоспроможність боржника та може бути взята до уваги як підстава для відкриття справи про банкрутство. Не має юридичного значення строк прострочення боржником свого грошового зобов'язання перед кредитором.
При з'ясуванні у кредитора про можливості боржника виконати майнові зобов'язання, судом такої можливості, виходячи з матеріалів справи, не встановлено.
З огляду на викладене вище у сукупності слід визнати, що заява кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство відповідає визначеним Кодексом України з процедур банкрутства положенням.
Визначені Кодексом України з процедур банкрутства підстави для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство (ч.6 ст.39 Кодексу) відсутні.
Також, судом встановлено, що ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 21.11.2019 у справі №907/136/15 провадження у справі №907/136/15 про банкрутство Державного підприємства „Солотвинський солерудник” (код ЄДРПОУ 00383544) закрито. Мораторій на задоволення вимог кредиторів припинено.
Підставою для закриття провадження у справі №907/136/15 стало те, що Законом України «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», установлено, що у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовуються судова процедура санації крім тих, які задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки, та судова процедура ліквідації, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом. Таким чином, станом на день постановлення ухвали 21.11.2019 року чинне законодавство України унеможливлювало застосування до ДП «Солотвнський солерудник» інших судових процедур, окрім розпорядження майном, тоді як тривале здійснення провадження у справі на стадії розпорядження майном (понад 3 роки) за відсутності реальної можливості щодо переходу до інших судових процедур банкрутства порушувало принцип розумності строків розгляду справи. Відтак, наявність заборони щодо застосування до боржника процедури санації, ліквідації є істотним та таким, що свідчить про незаконність судової процедури банкрутства - санації чи ліквідації в цілому з моменту її введення, включно із самим судовим розглядом. На підставі вищевикладеного та згідно п. 1 ч. 1 ст. 231 ГПК України, провадження у справі про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник" було закрито.
Частиною 3 ст. 214 ГКУ передбачено, що процедури щодо неплатоспроможних боржників, передбачені цим Кодексом, не застосовуються до казенних підприємств. До державних підприємств, які відповідно до закону не підлягають приватизації, вказані процедури застосовуються в частині санації чи ліквідації лише після виключення їх у встановленому порядку з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.
Разом з тим, судом встановлено, що ЗУ "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" втратив чинність 20.10.2019 через набрання чинності ЗУ "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (далі - ЗУ, Закон України).
Судом встановлено, що п. 2 розділу ІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" встановлено, що у справах про банкрутство ДП, у т.ч. казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовується судова процедура санації, крім тих, що задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки, та судова процедура ліквідації, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника, протягом 3 років з дня набрання чинності таким законом.
Пунктом 1 розділу ІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" встановлено, що такий закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування, крім пункту 1 розділу ІІ даного Закону, який вводиться в дію одночасно з введенням в дію КУзПБ.
Судом встановлено, що вищезазначений закон набрав чинності 20.10.2019 року.
Таким чином, Кодексом та Законом було встановлено заборону банкрутства державних підприємств, які не підлягають приватизації, шляхом введення процедури санації чи ліквідації протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом (до 20.10.2022).
Оскільки, сплив трьохрічний строк з дня набрання чинності вказаним вище Законом, а редагована заява про відкриття провадження у справі по банкрутство ДП "Солотвинський солерудник" надійшла від Головного управління ДПС у Закарпатській області 12.12.2023, то можливе здійснення провадження у зазначеній справі про банкрутство з переходом до процедур санації чи ліквідації. Суд зазначає, що перестали існувати обставини, які були перешкодою у здійсненні провадження про банкрутство державних підприємств та були підставою для закриття провадження у справі №907/136/15.
Приведені вище обставини свідчать про наявність правових підстав для застосування до боржника процедури банкрутства з метою відновлення платоспроможності боржника або ж для задоволення кредиторських вимог.
Право кредитора на грошову вимогу підтверджено та визнано, а спір про право - відсутній.
Суд дійшов висновку, що підстави для відмови у відкритті справи про банкрутство боржника згідно приписів частини 6 статті 39 КУзПБ - відсутні.
Боржником, не надано суду доказів погашення заборгованості перед заявником до дня підготовчого засідання і в підготовчому засіданні. Більше того, боржник у своєму листі від 14.02.2024 до суду вказував, що із-за відсутності коштів, підприємство - боржник, не в змозі погасити боргові зобов'язання перед кредиторами.
Суд зазначає, що відповідно до вимог ст. 64 КУзПБ, якою передбачено черговість задоволення вимог кредиторів, 1) у першу чергу задовольняються зокрема: витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; 3) у третю чергу задовольняються зокрема: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); 6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Відтак, суд відкриваючи провадження у даній справі про банкрутство, визнаючи вимоги кредитора та вносячи їх до реєстру кредиторів, зазначає, що витрати у вигляді 21 472.00 грн. - сплачений судовий збір та 60 300.00 грн. - авансування винагороди арбітражному керуючому - відносяться до 1 черги задоволення грошових вимог, а зобов'язання з податків (4 493 578.24 грн. сума основного грошового зобов'язання, 552 974.35 грн. - штрафна санкція, 2 072 165.59 грн. пеня), зобов'язання з ЄСВ у розмірі 1 219 943.20 грн. (954 679.17 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 71 604.97 грн. - сума штрафної санкції, 193 659.06 грн. - пеня) - відносяться до 3 (сума основного грошового зобов'язання) та 6 черги (штрафна санкція) черг задоволення грошових вимог кредиторів, відповідно.
Відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: 1) відкриття провадження у справі про банкрутство; 2) визнання вимог кредитора та їх розмір; 3) введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; 4) введення процедури розпорядження майном; 5) призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; 6) вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; 7) строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; 8) дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; 9) строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
Судом також встановлено, що довідкою щодо кандидатури арбітражного керуючого від 13.12.2023, яка сформована автоматично у відповідь на електронний запит судді згідно з п. 4.17 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича. 22.12.2023 на адресу суду надійшла заява від ОСОБА_1 про згоду на участь у справі про банкрутство боржника у якості розпорядника майна, керуючого санацією і ліквідатора. Кандидатура арбітражного керуючого відповідає ст. ст. 28, 96 КУзПБ.
Частиною 1 ст. 28 КУзПБ передбачено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.
Частиною 2 ст. 28 КУзПБ передбачено, що у разі якщо заява про участь у справі надійшла від двох або трьох арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючим реструктуризацією особу, яка була першою визначена шляхом автоматизованого відбору.
Відтак, суд призначає розпорядником майна у даній справі Шаматріна Євгенія Миколайовича.
Кредитором авансовано на депозитний рахунок Господарського суду Закарпатської області 60 300.00 грн. для проведення розрахунків з арбітражним керуючим, що підтверджується платіжною інструкцією №2866 від 09.11.2023 року.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
У зв'язку з викладеним вище, суд встановлює розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Шаматріну Євгенію Миколайовичу розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника.
Частиною 9 ст. 39 КУзПБ встановлено, що з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).
Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім'я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника.
Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом.
Частиною 13 ст. 39 КУзПБ передбачено, процедура розпорядження майном вводиться господарським судом на строк, визначений ч. 2 ст. 44 КУзПБ, одночасно з постановленням ухвали про відкриття провадження у справі.
Суд повідомляє, що з моменту відкриття провадження у справі: 1) пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому КУзПБ, та в межах провадження у справі; 2) пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених КУзПБ; 3) арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство; 4) корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених КУзПБ; 5) задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки у майні боржника у зв'язку з виходом із складу його учасників забороняється; 6) рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному КУзПБ (ч. 14 ст. 39 КУзПБ).
Частиною 2 ст. 96 КУзПБ передбачено, що Кабінет Міністрів України вживає заходів для запобігання банкрутству державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, визначає оптимальні шляхи відновлення їх платоспроможності та координує дії відповідних органів виконавчої влади.
Органи виконавчої влади приймають рішення щодо: доцільності надання державної підтримки неплатоспроможним підприємствам; розроблення заходів, спрямованих на забезпечення захисту інтересів держави і вибір оптимальних шляхів реструктуризації та погашення боргових зобов'язань; проведення аналізу фінансового стану боржника, його санації та погодження плану санації; доцільності виключення відповідних суб'єктів господарювання з переліку підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, та застосування до них процедури санації чи ліквідації (ч. 3 ст. 96 КУзПБ).
Згідно положень ч. 4 ст. 96 КУзПБ, державні підприємства та господарські товариства у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, подають на розгляд кредиторів план санації, погоджений з органом (суб'єктом), уповноваженим управляти державним майном.
Таким чином, встановивши факт неплатоспроможності боржника, а також визначившись з кандидатурою арбітражного керуючого для призначення розпорядника майна боржника, керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36.
2. Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Закарпатській області, код ЄДРПОУ - 44106694, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52, до Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, на загальну суму 8 420 433.38 грн., зокрема зобов'язання з податків (4 493 578.24 грн. сума основного грошового зобов'язання, 552 974.35 грн. - штрафна санкція, 2 072 165.59 грн. пеня), зобов'язання з ЄСВ у розмірі 1 219 943.20 грн. (954 679.17 грн. - сума основного грошового зобов'язання, 71 604.97 грн. - сума штрафної санкції, 193 659.06 грн. - пеня), 21 472.00 грн. - судовий збір та 60 300.00 грн. - авансування винагороди арбітражному керуючому та внести їх до реєстру вимог кредиторів боржника до 3 (сума основного грошового зобов'язання) та 6 (штрафи, пеня) черги задоволення грошових вимог кредитора відповідно, а також 21 472.00 грн. (двадцять одна тисяча чотириста сімдесят дві гривень 00 копійок) - судовий збір та 60 300.00 грн. (шістдесят тисяч триста гривень 00 копійок) - авансування винагороди арбітражному керуючому - до 1 черги задоволення грошових вимог кредитора.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів щодо Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36.
4. Ввести процедуру розпорядження майном Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, яка не може перевищувати 170 календарних днів з моменту постановлення даної ухвали.
5. Призначити розпорядником майна Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича (РНОКПП- НОМЕР_1 , Свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №1788 від 05.12.2016, 40022, м. Суми, вул. Привокзальна, 25, оф. 303).
6. Встановити оплату послуг арбітражному керуючому Шаматріну Євггенію Миколайовичу у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Закарпатської області.
7. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави (у разі наявності).
8. Встановити розпоряднику майна боржника строк до 10.05.2024 для подачі до Господарського суду Закарпатської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення щодо складеного реєстру по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), реєстр вимог кредиторів, а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.
9. Визначити дату проведення попереднього судового засідання у справі на 18.06.2024
на 10:00 год. у приміщенні Господарського суду Закарпатської області за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, буд. 2А.
10. Встановити розпоряднику майна боржника строк до 20.05.2024 для проведення інвентаризації майна боржника, результати якої подати до справи.
11. Офіційно оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Солотвинський солерудник", код ЄДРПОУ - 00383544, 90575, Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Шахтарська, буд. 36, у встановленому законодавством порядку.
12. Зобов'язати розпорядника майна боржника виконати вимоги п. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, надати суду до дня попереднього судового засідання письмовий звіт та аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника, його становища на ринках із висновками щодо наявності/відсутності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності (загрози неплатоспроможності).
13. Повторно зобов'язати Державне підприємство "Солотвинський солерудник" надати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з відповідними відомостями, що мають значення для розгляду справи, заяви і клопотання боржника по суті справи та з процесуальних питань та додатками, визначеними приписами ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства, а також докази, що підтверджують належність боржника до державних підприємств або господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі на виконання ч. 1 ст. 96 КУзПБ.
14. Зобов'язати Міністерство аграрної політики та продовольства України - 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, код ЄДРПОУ 37471967, як засновника боржника, та Фонд державного майна України, 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, код ЄДРПОУ - 00032945, як орган управління боржника, які залучені до участі у справі про банкрутство ДП "Солотвинський солерудник" ухвалою суду від 14.12.2023 року в межах даної справи, до дня попереднього судового засідання надати суду письмові пояснення з пропозиціями щодо подальших дій стосовно банкрутства ДП "Солотвинський Солерудник", зокрема доцільності надання державної підтримки неплатоспроможним підприємствам; розроблення заходів, спрямованих на забезпечення захисту інтересів держави і вибір оптимальних шляхів реструктуризації та погашення боргових зобов'язань; проведення аналізу фінансового стану боржника, його санації та погодження плану санації; доцільності виключення відповідних суб'єктів господарювання з переліку підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, та застосування до них процедури санації чи ліквідації.
Копію ухвали надіслати розпоряднику майна, боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, засновнику тощо), до контролюючого органу - ГУ ДПС у Закарпатській області, місцевому загального суду - Тячівському районному суду Закарпатської області, органу державної виконавчої служби - Тячівський район, приватному виконавцю, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні, Міністерству аграрної політики та продовольства України - 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, код ЄДРПОУ 37471967 та Фонду державного майна України, 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, код ЄДРПОУ - 00032945.
Відповідно до ч. 12 ст. 39 КУзПБ, ухвала набрала законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена. Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складення її повного тексту. Апеляційна скарга подається до Західного апеляційного господарського суду в установленому порядку.
Повний текст ухвали складено та підписано 26.03.2024 року.
Суддя Л.В. Андрейчук