Постанова від 13.02.2024 по справі 504/429/24

Справа № 504/429/24

Номер провадження 3/504/408/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.02.2024смт.Доброслав

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Вінська Н.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, кухара взводу матеріально - технічного забезпечення військової частини НОМЕР_1 , військове звання старший матрос, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ,

за ст.172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

31 січня 2024 року командиром військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП серії А1032/4, згідно якого близько 10:30 години 14.01.2024 в їдальні військової частини НОМЕР_1 старший матрос ОСОБА_1 був виявлений з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, поведінка, що не відповідає обстановці). Свідком був матрос ОСОБА_3 , сержант ОСОБА_4 , старший лейтенант ОСОБА_5 . Після цього він був направлений до медичного пункту частини, де йому було запропоновано пройти медичне освідчення на стан алкогольного сп'яніння із використанням технічних засобів в порядку статті 266-1 КУпАП у медичному пункті військової частини НОМЕР_1 , на що він відповів відмовою, про що було складено відповідний акт. Свідки відмови: старший матрос ОСОБА_3 , сержант ОСОБА_6 , старший лейтенант ОСОБА_5 . У зв'язку із цим, військовослужбовцю було запропоновано пройти лабораторне дослідження у медичному закладі, на яке він погодився. Старший матрос ОСОБА_1 був доправлений до медичного закладу КНП «ООМЦПЗ» OOP в м. Одеса, де протоколом №000040 було підтверджено стан алкогольного сп'яніння.

З огляду на викладене, в діях ОСОБА_1 є ознаки військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, будучи повідомленим про дату та час судового засідання. В матеріалах справи міститься заява про визнання ОСОБА_1 провини. Також ОСОБА_1 надав до суду телефонограму якою провив проводити судовий розгляд протоколу без його участі.

Дослідивши і проаналізувавши докази по справі, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується наступними матеріалами:

- даними протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП серії А1032/4 від 24 січня 2024 року;

- протоколом медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння №000040 КНП «ООМЦПЗ» OOP в м. Одеса, згідно якого у ОСОБА_1 підтверджено стан алкогольного сп'яніння;

- іншими матеріалами справи у їх сукупності.

Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, а саме перебування військовослужбовця на території військової частини в стані алкогольного сп'яніння, вчинене в умовах особливого періоду.

Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Дослідивши надані матеріали справи, суд, враховуючи матеріальний стан військовослужбовця, негативну службову характеристику, обставини, що стали причиною вчинення правопорушення, суд приходить до висновку про необхідність у накладенні адміністративного стягнення в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.

Разом з тим, відповідно до п.12 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.

Отже, ОСОБА_1 повинен бути звільнений від сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 27, 33-35, 40-1, 172-20, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від сплати судового збору відповідно до п.12 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Н. В. Вінська

Попередній документ
117907951
Наступний документ
117907953
Інформація про рішення:
№ рішення: 117907952
№ справи: 504/429/24
Дата рішення: 13.02.2024
Дата публікації: 28.03.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Доброславський районний суд Одеської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Військові адміністративні правопорушення; Розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів
Розклад засідань:
13.02.2024 10:00 Комінтернівський районний суд Одеської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВІНСЬКА Н В
суддя-доповідач:
ВІНСЬКА Н В
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Сударєв Олександр Миколайович