Справа №601/734/24
Провадження № 3/601/406/2024
25 березня 2024 року Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Білосевич Г.С., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , приватного підтриємця, направлені за ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
До Кременецького районного суду Тернопільської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 154 КУпАП України.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку про повернення справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частиною 1 статті 154 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях)
У відповідності до діючих положень Кодексу України про адміністративні правопорушення, в тому числі і на момент скоєння даного правопорушення, частина 2 статті 154 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність лише за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року.
При цьому, частиною 3 статті 154 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першої цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 311168 вказано, що 02.03.2024 о 09 год. 45 хв. ОСОБА_1 порушив правила утримання собак та котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, у громадських місцях, що спричинило заподіяння шкоди здоров'ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Також зазначено, що ОСОБА_1 раніше не притягувався до відповідальності.
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 КУпАП., а саме за дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну. І у протоколі, і у доданих до нього документах є посилання на заподіяння шкоди здоров'ю потерпілої особи.
Відповідно до статті 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно до Закону України № 1684-ІХ від 15.07.2021 року, статтю 154 КУпАП викладено у новій редакції. Зокрема статтю 154 КУпАП доповнено частиною третьою. Ця стаття в редакції вище вказаного Закону введена в дію з 08.11.2021 року.
За змістом ст. 221 КУпАП, до повноважень суду належить розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 154 КУпАП, а відповідно до ст. 218 КУпАП, адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 154 КУпАП.
Внаслідок прийняття Закону №1684-IX від 15.07.2021, яким ст.154 КУпАП викладено у новій редакції та який набрав чинності і введений в дію 08.11.2021, законодавцем не внесено змін до ст. 221 КУпАП, яка визначає категорію справ про адміністративні правопорушення, які розглядаються судами, оскільки станом як на 08.11.2021, так і на час розгляду даних матеріалів справи, в переліку ст. 221 КУпАП відсутні справи, передбачені ч. 3 ст. 154 КУпАП.
Винятком, яким визначено, компетенцію суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів, на розгляд справ, передбачених ч. 3 ст. 154 КУпАП, є вчинення такого адміністративного правопорушення особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, про що зазначено в кінці частини 1 ст. 221 КУпАП.
Вказані обставини позбавляють суддю можливості належним чином розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 154 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись статтями 268, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, суддя -
постановив:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 154 КУпАП повернути до Кременецького районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: