Справа №760/20330/23 3/760/1163/24
22 березня 2024 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., за участі захисника Горлевого Д.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Еквадор, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
Водій ОСОБА_1 22.08.2023 року о 23-30 год. в м. Києві площа Солом'янська, 2, керував т.з. «КІА», д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, у встановленому законом порядку, водій відмовився, що зафіксовано на нагрудну камеру, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП. На підставі вищевикладеного на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №523453 від 23.08.2023 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав. Зазначив, що не володіє українською мовою, а тому не міг зрозуміти що від нього вимагали поліцейські.
Захисник в судовому засіданні просив закрити справу у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення з низки підстав, що були наведені в його клопотанні, зокрема, що його підзахисний громадянин Республіки Еквадор та не володіє українською мовою, права йому роз'яснені не були, перекладача не залучили.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , його захисника, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступних висновків.
Постановою суду від 19.01.2024 року було доручено Державній міграційній службі України залучити до участі у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до відповідальності громадянина Республіки Еквадор - ОСОБА_1 перекладача з української мови на іспанську мову. Однак, згідно відповіді Державної міграційної служби України - ДМС є володільцем Реєстру перекладачів, здійснює його інформаційне наповнення та супроводження, вживає заходів із захисту та обробки відомостей про перекладачів. Однак, не наділена повноваженнями щодо забезпечення участі перекладачів в судових розслідуваннях.
Також, захисник долучив постанову Голосіївського районного суду, котрий також поставою залучав перекладача, однак згідно відповіді ТУ ДСА України у м. Києві від 24.08.2023 №6-2027/23, у зв'язку з дефіцитом бюджетних призначень та обмеженням фінансування, управління не має можливості укласти договір на оплату послуг перекладача, який бере участь у судових процесах та надає послуги з усного перекладу на іспанську мову.
Таким чином, судом було вжито всіх можливих заходів з метою забезпечення ОСОБА_1 , перекладачем, між тим у зв'язку з дефіцитом бюджетних призначень та обмеженням фінансуванням залучення перекладача за рахунок державного бюджету виявилося неможливим.
Переглянувши відеозапис, долучений працівниками поліції до матеріалів справи, вбачається, що ОСОБА_1 , досить вільно спілкувався з поліцейськими, логічно відповідав їм, що вказує на те, що останній розумів, ситуацію, яка трапилась.
Вина ОСОБА_1 підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення ААД №023453 від 23.08.2023 року, виходячи із змісту якого ОСОБА_1 керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння;
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі;
- реєстраційною карткою тз;
- відеозаписом з нагрудної камери інспектора поліції, згідно якого ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння.
Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 2.5 Правил Дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи та підтверджується наявними доказами, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, виходячи із вищезазначеного, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вважає, що дії водія правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол складений у відповідності до вимог законодавства, а вина особи повністю встановлена під час судового розгляду.
При визначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, особу порушника та його ставлення до вчиненого, ступінь його вини, що була повністю встановлена в судовому засіданні, майновий стан, а тому вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення, яке передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що є необхіднім та достатнім для виправлення та запобігання новим правопорушенням в сфері дорожнього руху.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 7, 40-1, 221, 251, 252, 266, 283, 284 КУпАП та на підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Р/Рахунок отримувача: 31113149026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача /МФО/: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя Агафонов С.А.