справа № 361/625/24
провадження № 3/361/1141/24
25.03.2024
25 березня 2024 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Мохов Є.І., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від державного виконавця Броварського відділу державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Броварського міськрайонного суду Київської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 183-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя вважає, що справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для дооформлення в зв'язку з наступним.
Згідно з положеннями статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог статей 251 та 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
При підготовки справи до розгляду встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення №261 від 02 січня 2024 року не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, дії особи, відносно якої даний протокол складено не кваліфіковані до відповідної частини статті 183-1 КУпАП, яка в своєму складі має дві частини.
Крім того, даний протокол не підписаний особою відносно якої протокол складено, відсутні в матеріалах справи відомості про отримання даною особою примірника протоколу, права, передбачені статтею 268 КУпАП, даній особі також не роз'яснені.
В матеріалах справи відсутні всі необхідні відомості щодо ОСОБА_1 , з урахуванням санкцій статті 183-1 КУпАП, якими передбачено адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт. Відповідно до положень частини третьої статті 31-1 КупАП, суспільно корисні роботи не можуть бути призначені зокрема, особі з інвалідністю першої або другої групи.
Суд не може за умови наявності певної неповноти чи суперечностей, взяти на себе функції сторони обвинувачення, самостійно відшукуючи докази винуватості особи, оскільки зазначене становить порушення статті 6 Конвенції в частині дотримання принципу рівності сторін і вимог змагального процесу (рішення у справі «Карелін протиРосії» (заява № 926/08, рішення від 20.09.2016).
Допущена неповнота при складанні адміністративного матеріалу унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи про адміністративне правопорушення у визначені строки, а тому матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню на дооформлення, з додаванням доказів вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого передбаченого статтею 183-1 КУпАП, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_1
За вказаних обставин, враховуючи порушення, допущені при складанні адміністративного матеріалу, а також відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог статті 256 КУпАП вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення, вважаю, що, адміністративна справа не може бути розглянута судом згідно з вимогами чинного законодавства і повинна бути повернута органу, який її склав, для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 251, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 183-1 КУпАП повернути до Броварського відділу державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) для належного оформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Є.І. Мохов