Постанова від 14.03.2024 по справі 161/942/24

Справа № 161/942/24

Провадження № 3/161/814/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 14 березня 2024 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Ковтуненка В.В.,

за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк справу № 161/942/24 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , директора магазину (так у протоколі), ІПН НОМЕР_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

18.01.2024 року на адресу суду з ГУ ДПС у Волинській області надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялася належним чином. Розгляд справи проводиться у відсутності правопорушника ОСОБА_1 , так як є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.

Дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог закону формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним, із зазначенням місця, часу, способу вчинення його, мотивів і форми вини, а висновки суду щодо оцінки доказів мають вказуватись у вигляді точних і категоричних суджень, які виключали б сумніви з приводу достовірності доказів на обґрунтування висновку про винуватість особи.

Судом достовірно встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що із змісту протоколу № 002059/16/07-05 від 12 січня 2024 року вбачається, що ОСОБА_1 згідно із актом № 002614 від 12 січня 2024 року, а саме - непроведено через ПРРО суму покупки, не видано відповідного розрахункового документу.

Відповідно до вимог закону формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним, із зазначенням місця, часу, способу його вчинення, мотивів і форми вини, а висновки суду щодо оцінки доказів мають вказуватись у вигляді точних і категоричних суджень, які виключали б сумніви з приводу достовірності доказів на обґрунтування висновку про винуватість особи.

З протоколу про адміністративне правопорушення № 002059/16/07-05 від 12 січня 2024 року неможливо зробити висновок про cуб'єктивну сторону правопорушення. Оскільки із його змісту достовірно встановлено, що останній взагалі не містить дати, часу, та місця вчинення правопорушення.

При цьому, ОСОБА_1 в письмових поясненнях, поданих до суду повністю заперечує вчинення діяння, яке ставиться їй у провину саме у час та спосіб, вказаний в акті № 002614 від 12 січня 2024 року. Будь-яких доказів на підтвердження обставин, зазначених в протоколі № 002059/16/07-05 від 12 січня 2024 року та акті № 002614 від 12 січня 2024 року матеріали справи не містять.

Таким чином, у даному випадку взагалі відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 155-1 КУпАП.

А тому за таких обставин, суд приходить до обґрунтованого висновку про закриття провадження у справі.

Керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , директора магазину (так у протоколі), ІПН НОМЕР_1 , адміністративного правопорушення, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 155-1 КУпАП - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Волинського апеляційного суду.

Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Ковтуненко