Справа № 149/218/24
Провадження №3/149/251/24
Номер рядка звіту 149
22.03.2024 року м. Хмільник
Суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Робак М.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт серії НОМЕР_1 , непрацюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
16.01.2024 о 11.45 по вул. Літописна в м. Хмільник Вінницької області ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101, номерний знак НОМЕР_2 , будучи позбавленим права керування Хмільницьким міськрайонним судом Вінницької області від 15.12.2023. Водій ОСОБА_1 , притягувався повторно протягом року за ст. 126 ч. 2, ст. 126 ч. 5 КУпАП.
Вичнене кваліфікується за ч.5 ст. 126 КУпАП.
Крім того, 18.01.2024 на автодорозі Р-31 Бердичів-Хмільник-Літин ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101, номерний знак НОМЕР_2 , будучи позбавленим права керування. При цьому протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч. 2, ст. 126 ч. 5 КУпАП.
Вичнене кваліфікується за ч.5 ст. 126 КУпАП.
Крім того, 19.01.2024 о 13.12 год м. Хмільник по вул. Столярчука ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101, номерний знак НОМЕР_2 , будучи позбавленим права керування. При цьому протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч. 2, ст. 126 ч. 5 КУпАП.
Вичнене кваліфікується за ч.5 ст. 126 КУпАП.
Крім того, 29.02.2024 о 13.12 год м. Хмільник по вул. Київській, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101, номерний знак НОМЕР_2 , будучи позбавленим права керування. При цьому протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч. 2, ст. 126 ч. 5 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не повідомив. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином. Його неявка без поважних причин не перешкоджає розгляду справи.
З огляду на те, що ОСОБА_1 повідомлений про час та місце розгляду справи, приймаючи до уваги те, що він, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення та розгляд справи про адміністративне правопорушення Хмільницьким міськрайонним судом, суд дійшов висновку, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, а тому, з урахуванням ст. 268 КУпАП, та з метою дотримання розумних строків, вважаю за можливе розглянути дану справу за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки його неявка без поважних причин не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 280, 256 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи. Наявним у матеріалах справи доказам суд повинен дати належну оцінку.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 підтверджується належними та допустимими доказами, які містяться в матеріалах справи:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №258519 від 16.01.2024;
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №290471 від 18.01.2024;
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №290445 від 19.01.2024;
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №769011 від 29.02.2024;
-постановою серії БАД № 922702 від 16.01.2024;
-постановою серії БАД № 922701 від 16.01.2024;
-постановою серії БАД № 922742 від 18.01.2024;
-постановою серії БАД № 922538 від 19.01.2024;
-постановою серії ЕНА № 1550556 від 29.02.2024;
-постановою серії ЕНА № 1550651 від 29.02.2024;
-довідками про повторність вчинення адміністративного правопорушення протягом року;
- відеозаписами правопорушення.
Крім того, з доданих до протоколу про адміністративне правопорушення пояснень ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1 , провину в інкримінованому йому правопорушенні визнав, оскільки зазначив, що «їхав на автомобілі 19.01.2024 та проїхав на червоне світло світлофору, оскільки його заговорила мама ОСОБА_2 .. Їх зупинила поліція. Посвідчення водія взагалі не отримував"( а.с. 22). Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 від 29.02.2024 року " 29.02.2024 о 11.20 год. він керував т/з ВАЗ 2101, д.н.з. НОМЕР_2 у м.Хмільнику по вул.. Київській, та був зупинений працівниками поліції оскільки в нього не горіли габарити та він не був пристібнутий паском безпеки. Посвідчення водія не має, раніше був притягнутий за дане порушення"(а.с. 40).
За повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом; керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами; керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами передбачена адміністративна відповідальність за ч.5 ст.126 КУпАП.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (частина перша статті 9 КУпАП).
Згідно зі ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суддя вважає, що надані суду докази є належними та допустимими, оскільки зібрані в установленому законом порядку, і в своїй сукупності, взаємозв'язку, достатності та достовірності повністю підтверджують фактичні обставини вчинення адміністративного правопорушення, та винуватість у ньому ОСОБА_1 . Підстав сумніватися в достовірності вказаних доказів у судді немає.
Таким чином, зважаючи на встановлені судом фактичні дані, дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 5 ст. 126 КУпАП, як повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Згідно зі ст. 33 КУпАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
ОСОБА_1 протягом року притягався до адміністративної відповідальності, зокрема і за ч.5 ст.126 КУпАП.
Враховуючи що ОСОБА_1 неодноразово притягався до адміністративних відповідальності, висновки для себе не робить, характер вчиненого правопорушення, суддя приходить до висновку, що стягнення слід накласти на ОСОБА_1 у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк сім років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 23, 33, 126, 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого, ч. 5 ст. 126 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 6 років без оплатного вилучення транспортних засобів.(Отримувач: ГУК у Він.обл./Він.обл/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37979858, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (ІВАN): UA418999980313080149000002001, Код класифікації доходів бюджету: 21081300)
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.(ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106)
Згідно із ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Хмільницький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Марина РОБАК