Постанова від 14.03.2024 по справі 461/1366/24

Справа №461/1366/24

Провадження №3/461/738/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2024 року м. Львів.

Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р., за участю захисника особи, що притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Кісіля Р.-В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 03.02.2024 року о 04 год. 35 хв. у м. Львові на проспекті Свободи, 24, керувала транспортним засобом MERCEDES-BENZ, н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння, у встановленому законом порядку, проводився в медичному закладі «КПН ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень», що находиться за адресою: м. Львів, вул. Кульпарківська, 95, у лікаря нарколога, що підтверджується висновком №000346 від 03.02.2024 року. Даними діями ОСОБА_1 порушила вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху.

Дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , органом поліції кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Захисник особи, що притягується до адміністративної відповідальності - адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні вину та факт вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП ОСОБА_1 заперечив. Просить закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, оскільки у матеріалах справи відсутнє оформлене скерування на проходження медичного обстеження, а також вважає, що допущено порушення терміну проведення огляду в медичному закладі. Зазначає, що працівниками поліції порушено вимоги Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».

Суд, заслухавши пояснення захисника особи, що притягується до адміністративної відповідальності - адвоката ОСОБА_2 , вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП тобто, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.

За змістом п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно ст. 266 КУпАП, особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Відповідно до пункту 6 розділу І Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться, зокрема, поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.

З висновку експерта №000346 від 03.02.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 було направлено на огляд 03.02.2024 року о 04:39 год. в строк передбачений чинним законодавством.

З дослідженого в судовому засіданні відеозапису вбачається, що працівниками поліції дотримано процедуру проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №635593 від 03.02.2024 року;

-актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів;

-висновком №000346 від 03.02.2024 року

-відеозаписами з нагрудних камер поліцейських

та іншими матеріалами справи, які знаходяться в об'єктивному взаємозв'язку між собою.

Таким чином, суд приходить до висновку, що твердження захисника про те, що в матеріалах справи відсутнє направлення на огляд не має визначального значення для об'єктивного розгляду справи в сукупності, оскільки в матеріалах справи містяться інші належні та допустимі докази, які підтверджують, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП. Дана обставина є формальною, та, враховуючи сукупність інших обставин, не впливає суттєвим чином на права та обов'язки особи, а тому до уваги судом не приймається

Перевіривши матеріали справи, вважаю, що в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що останню слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами відповідно до вимог ст.130 КУпАП.

У відповідності до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, стягується судовий збір у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що з 01.01.2024 року складає 605, 60 грн.

Керуючись ст.ст. 130, 221, 280, 283-284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти стягнення - 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000,00 грн. штрафу в дохід держави та 1 рік позбавлення права керування транспортними засобами.

Стягнути ОСОБА_1 на користь ДСА України - 605, 60 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в Львівського апеляційного суду протягом десяти діб з дня винесення постанови.

Суддя О.Р. Юрків.