ЄУН 337/1614/24
3/337/704/2024
20 березня 2024 року Суддя Хортицького районного суду м.Запоріжжя Мурашова Наталія Анатоліївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
20.03.2024р. до Хортицького районного суду м.Запоріжжя надійшла вищевказана справа.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Згідно з ст.7,245 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для ініціювання притягнення особи до адміністративної відповідальності, окрім виключень, зазначених у ст.258 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст.251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст.256 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У своїх рішеннях, в тому числі і проти України, ЄСПЛ неодноразово наголошував на необхідності суворого дотримання процедури притягнення особи до відповідальності (як кримінальної, так і адміністративної).
Ознайомившись з матеріалами справи, суд встановив, що в порушення ст.256 КУпАП в протоколі ВАВ №906976 від 11.03.2024 відносно ОСОБА_1 уповноважена посадова особа органу Національної поліції не зазначено місце вчинення інкримінованого правопорушення.
Крім того, відсутність в протоколі відомостей про місце вчинення правопорушення позбавляє можливості визначити підсудність даної справи, яка згідно з вимогами ч.1 ст.276 КУпАП підлягає розгляду судом саме за місцем вчинення правопорушення.
Фактично з матеріалів справи вбачається, що справа вказана справа направлена до Хортицького районного суду м.Запоріжжя за місцем фактичного проживання ОСОБА_1 , що не узгоджується з вимогами ч.1 ст.276 КУпАП. Як вже зазначалось, місце вчинення правопорушення в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним повернути зазначену справу особі, яка склала протокол, для доопрацювання.
Керуючись ст.7,245,256,276,278 КУпАП, суд
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП повернути для доопрацювання Запорізькому районному управлінню поліції ГУНП в Запорізькій області 969006 м.Запоріжжя, пр..Соборний, 191).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Мурашова
20.03.2024