Дата документу 21.03.2024
Справа № 334/1243/24
Провадження № 3/334/762/24
21 березня 2024 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Філіпова І.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Національної поліції України Департамент Патрульної поліції Управління патрульної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушень, передбачених ст. 124 та ст.122-4 КУпАП,
31.01.2024 року відносно ОСОБА_1 були складені протоколи про адміністративне правопорушення, згідно яких 31.01.2024 року о 14:01 год. в м. Запоріжжі по пр. Металургів, 12 - вул. Незалежної України, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом ВАЗ 21061 д.н.з. НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості , не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з транспортним засобом ВАЗ 2107 д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 .
При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, травмованих не має. Крім того будучи учасником дорожньо-транспортної пригоди залишив місце пригоди, чим порушив п. 2.10 (а), п. 10 «а» ПДР.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 124, 122-4 КУпАП, а саме: порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів та залишення місця дорожньо-транспортної пригоди.
Постановою судді від 21.03.2024 року матеріали справ №334/1243/24 провадження 3/334/762/24 за ст. 122-4 КУпАП та №334/1244/24 провадження 3/334/763/24 за ст. 124 КУпАП, складені відносно ОСОБА_1 були об'єднані в одне провадження та визначений єдиний номер справ №334/1243/24 провадження 3/334/762/24 на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП з метою повного та об'єктивного розгляду адміністративних справ, які скоєні однією і тією ж особою.
У судовому засіданні представник правопорушника адвокат Усова О.В. повідомила, що ОСОБА_1 вину визнає у повному обсязі.
31.01.2024 року відносно ОСОБА_1 було складено протоколи про адміністративні правопорушення.
Протоколи про адміністративне правопорушення були складені в присутності ОСОБА_1 , який з їх змістом ознайомився, про що зроблені відповідні відмітки.
Відтак, вбачаючи в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ст.122-4, 124 КУпАП, уповноваженою особою складено протоколи про адміністративні правопорушення, в яких зафіксовано виявлені факти.
Протоколи про адміністративне правопорушення складений уповноваженою державою особою і дії такої посадової особи, що їх складала в порядку, передбаченому чинним законодавством, не оскаржувалися. Протоколи не містять жодних зауважень з боку правопорушника. Відтак, з урахуванням викладеного, суд приймає протоколи про адміністративні правопорушення серії ААД№ 621331 від 31.01.2024 року та ААД № 40772 від 31.01.2024 року як належні і допустимі докази.
В дотримання вимог ст.254 КУпАП протоколи про адміністративне правопорушення були складені в присутності правопорушника.
Під час складення протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права й обов'язки, передбачені ст.63 Конституції України, ст.ст.256, 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто судом у строки, визначені ст.277 КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від проставлення підпису про ознайомлення з правами й обов'язками у протоколі про адміністративне правопорушення робиться запис про це. Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, пропонується надати по суті вчиненого адміністративного правопорушення письмове пояснення за її підписом.
Пояснення може додаватися до протоколу про адміністративне правопорушення окремо, про що робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Місце й факти, зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення, відповідає фактичним обставинам справи.
Дії працівника поліції в частині правомірності та підставності складання протоколів про адміністративне правопорушення порушник не оскаржував в передбаченому законом порядку. Заперечень до адміністративних матеріалів по складеному протоколу про адміністративне правопорушення така особа не подавала. Відсутність в матеріалах справи наданих ОСОБА_1 доказів оскарження дій працівників поліції вказує на погодження ОСОБА_1 і складеними відносно нього протоколом про правопорушення.
Вина підтверджується обставинами викладеними в адміністративних протоколах ААД№ 621331 від 31.01.2024 року та ААД № 407772 від 31.01.2024 року, схемою дорожньо-транспортної пригоди, складеною внаслідок чого обидва транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, рапортом інспектора взводу № 1 роти 2 батальйону 3 УПП в Запорізькій області ДПП, письмовими поясненнями.
У відповідності до ст.1 КУпАП завданням Кодексу про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Притягнення до адміністративної відповідальності має відбуватись у відповідності до встановленого законодавством порядку. Як зазначено у ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
В дотримання вимог ст.280 КУпАП судом з'ясовано, що ОСОБА_1 були вчинені адміністративні правопорушення, передбачені ст.124, ст.122-4 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 складено протоколи, саме він винен у вчиненні адміністративного правопорушення, така особа підлягає адміністративній відповідальності з врахуванням обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, немає підстав згідно вимог ст.21 КУпАП для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, майнову шкоду третім особам не заподіяно.
У відповідності до ст.ст.34, 35 КУпАП обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суд, на основі всебічного, повного й об'єктивного дослідження всіх обставин справи, прийшов до переконання, що ОСОБА_1 має бути визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ст. 122-4 КУпАП, та з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню її вини, майнового стану призначено адміністравтине стягнення у виді штрафу.
Згідно із ст.40-1КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а розмір і порядок сплати встановлюється Законом.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VІ від 08.07.2011року (зі змінами), особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. У
Керуючись ст.ст.33,40-1, 122-4, 124, 221,280,283,284КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124КУпАП та ст.122-4 КУпАП, та застосувати до нього адміністративні стягнення:
за ст.124КУпАП у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн;
за ст.122-4КУпАП у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
Відповідно до положень ч.2ст.36КУпАП остаточно застосувати до ОСОБА_1 , стягнення за більш серйозне правопорушення, передбачене 122-4КУпАП у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху Розрахунковий рахунок: UA708999980313000149000008001 Банк одержувача: Казначейство України(ел. адм. подат.) ЄДРПОУ: 37941997 Отримувач: ГУК в Зап. обл./Запорізькаобл./ 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у сумі 605,60 грн.
Судовий збір - Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно зі ст.307КУпАП штраф та судовий збір ним має бути сплачений не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу та судового збору в установлений законом строк постанова про накладення адміністративного стягнення буде надіслана для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
У разі сплати штрафу у строки, передбаченіст.307 КУпАП, копію платіжного документу необхідно подати до Ленінського районного суду м. Запоріжжя.
З урахуванням ч.2 ст.308КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307КУпАП, при примусовому виконанні цієї постанови органами державної виконавчої служби з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд районний суд м. Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя: Філіпова І. М.