Справа № 308/4416/24
3/308/2616/24
21 березня 2024 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Шумило Н.Б., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,
непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 20.02.2024 року о 21.07 год. в м. Ужгород по вул. Л. Толстого, 33, керував транспортним засобом марки «КІА», номерний знак НОМЕР_1 , будучи учасником ДТП, а саме здійснив наїзд на припаркований транспортний засіб «FORD», номерний знак НОМЕР_2 , після чого зник з місця ДТП, чим порушив вимоги п.2.10а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.122-4 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину за ст. 122-4 КУпАП не визнав, зазначив що 21.03.2024 керував транспортним засобом марки «КІА», номерний знак НОМЕР_1 , та паркуючись не відчув, що зачепив інший транспортний засіб. На наступний день йому зателефонували працівники поліції та повідомили що його автомобіль причетний до ДТП, вийшовши з дому дійсно побачив на своєму транспортному засобі пошкодження. Після чого приїхали працівники поліції і склали відносно нього протокол. Вказав, що вину у ДТП визнає, однак умислу на залишення місця пригоди у нього не було.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справ про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно з положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення, здійснюється на основі додержання принципу законності (частини перша, друга статті 7); завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом (стаття 245).
За положеннями ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 122-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Суб'єктивна сторона складу даного адміністративного правопорушення визначається ставленням особи до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого або евентуального (непрямого) умислу.
З досліджених доказів, зокрема, протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №095536 від 21.02.2024 відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП, копії протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №518620 від 21.02.2024 складеного відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, письмових пояснень ОСОБА_1 , ОСОБА_2 від 21.02.2024, копії схеми місця ДТП, яка сталася 20.02.2024, встановлено, що ОСОБА_1 залишив місце дорожньо-транспортної пригоди оскільки не відчув удару та не усвідомлював, що відбулося ДТП.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що в його діях відсутній умисел на залишення місця ДТП, а отже відсутня суб'єктивна сторона правопорушення, яка утворює склад правопорушення передбаченого ст.122-4 КУпАП, у зв'язку із чим, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Згідно з п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, якщо відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.
За таких обставин провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП слід закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 7, 122-4, 245, 247, 254, 256, 278, 280, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.122-4 КУпАП закрити, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду Н.Б. Шумило