Постанова від 20.03.2024 по справі 380/7025/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2024 рокуЛьвівСправа № 380/7025/23 пров. № А/857/1008/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Мікули О.І., Пліша М.А.,

з участю секретаря Хомича О.Р.,

представника позивача Соколовського І.О.,

представника відповідача Марєєвої А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Енергетичної митниці на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2023 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Левітрейд" до Енергетичної митниці Державної митної служби України про визнання протиправними дій та скасування рішення та картки відмови,-

суддя в 1-й інстанції Кедик М.В.,

час ухвалення рішення 14.12.2023 року,

місце ухвалення рішення м.Львів,

дата складання повного тексту рішення 14.12.2023 року,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Левітрейд" звернулося в суд з позовом до Енергетичної митниці Державної митної служби України про визнання протиправними дій та скасування рішення та картки відмови.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2023 року позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Енергетичної митниці ДМС України № КТ-UА903000-0042- 2022 від 28.12.2022 про визначення коду товару. Визнано протиправною та скасовано картку відмови Енергетичної митниці ДМС України UА903050/2023/000023 від 05.01.2023.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи та невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти постанову про відмову в задоволенні позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що товар бутан, який заявлений до митного оформлення за МД від 26.12.2022 №22UA903050053549U2 повинен класифікуватися за кодом УКТ ЗЕД 2901 10 00 10, та відноситися до ациклічних вуглеводнів, оскільки має чистоту більше 95 відсотків (99,99 відсотків). Тобто, н-бутан чистотою 99,99 відсотків не є скрапленим газом, що відноситься до товарної позиції 27 11, а є особливою речовиною, яка відноситься до групи 29 11 (окремою органічною сполукою визначеного хімічного складу) насиченим ациклічним вуглеводнем. Отже, відповідно до рішення Енергетичної митниці про визначення коду товару від 28.12.2022 № КТ-иА903000-0042-2022 задекларований за МД від 26.12.2022 №22UA903050053549U2 товар «Газові картриджі Valved GAS CARTIGE, балони газові одноразові з цанговим з'єднанням 220 гр. 380 мл. торгова марка KEMPER, виробник PLEIN AIR INTERNATIONAL S.R.L» являє собою вуглеводні ациклічні насичені. Вміст н-бутану (CAS Number 68476-85-7,) становить 99,99 мас. %. Бутадієн 1,3 (impurity) - 0,01 мас. %. та класифікуються за кодом УКТЗЕД 2901 10 00 10, що підтверджує правомірність винесеної картки відмови від 05.01.2023 № UA903050/2023/000023. Додатковим підтвердженням правомірності рішень Енергетичної митниці є те, що такі газові картриджі KEMPER продаються на території України у вигляді балончиків з ізобутаном. Ізобутан, н-бутан відносяться коду УКТ ЗЕД 2901 10 00 10, що додатково підтверджує правомірність прийнятого Енергетичною митницею класифікаційного рішення.

Представник відповідача в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримала, просить рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2023 року скасувати та прийняти постанову, якою в задоволенні позову відмовити.

Представник позивача в судовому засіданні апеляційну скаргу заперечив, просить рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2023 року залишити без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників справи, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.

Між PLEIN AIR INTERNATIONAL S.R.L. (Італія) (продавець) та ТОВ "Левітрейд" (Україна)(покупець) укладений контракт від 10.11.2022 № 1011/2022, відповідно до якого продавець продає, а покупець купує і оплачує товар згідно з інвойсом.

ТОВ «Левітрейд» 26.12.2022 подало до ВМО «Львів» мп «Західний» Енергетичної митниці ВМД ІМ 40 ДЕ № 22UA903050053549U2 з метою ввезення на митну територію України товару, що іменований як: «Скраплена (зріджена) суміш вуглеводневих газів. Масова частка компонентів, %: пропану 7-9 мас %; бутану 91 мас. % (в т. ч. ізобутану -28% мас. %; н-бутану - 63 мас, %). В металевих балонах під тиском, об'ємом більше як 300 см3. Балон газовий 1-разовий з цанговим з'єднанням 220 гр (380 мл). Чиста вага газу становить - 11827,2 кг, густина при температурі 15°С становить 585Gg/l. Valved Gas Carridge арт. 577 - 53760 шт. Кількість 20.217 KLC, виробник «PLEIN AIR INTERNATIONAL S.R.L».

Заявлений відповідно до графи 33 код УКТ ЗЕД товару - 2711139100 (ставка ввізного мита - 0%, ПДВ - 7%).

Відповідно до графи 44 МД в якості товаросупровідних документів були подані: сертифікат якості від 20.12.2022 б/н; пакувальний лист від 19.12.2022 б/н; інвойс від 20.12.2022 № 42/3438; автотранспортна накладна від 22.12.2022 № 815362; сертифікат походження товару від 23.12.2022 № VE N. T 360909; платіжне доручення від 16.12.2022 № 56; рахунок-фактура на надання транспортно-експедиторських послуг від 26.12.2022 № СВ-1737-1; контракт на купівлю-продаж товару від 10.11.2022 № 1011/2022; договір про надання послуг митного брокера від 25.10.2019 № б/н; перепустка від 26.12.2022 № D-102922; копія декларації країни відправлення від 23.12.2022 MRN 22ITQ3J010056158E8.

Під час здійснення митного контролю автоматизованою системою управління ризиками було сформовано форми митного контролю:

105-2 «Контроль правильності визначення митної вартості товарів»;

107-3 «Контроль правильності класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД»;

108-3 «Витребування документів, які підтверджують коди товарів згідно з УКТ ЗЕД»;

202-1 «Проведення часткового митного огляду - з розкриттям до 20 відсотків пакувальних місць і вибірковим обстеженням транспортного засобу, з метою перевірки відповідності кількості та опису товарів і транспортних засобів даним, зазначеним у митній декларації»;

911-1 «Забезпечення ідентифікації товарів та/або транспортних засобів шляхом здійснення цифрової фотозйомки».

Відповідач 27.12.2022 скерував декларанту ТОВ «Левітрейд» вимогу: «Відповідно до частини 3 статті 69 МКУ на вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена тім особа зобов'язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них».

ТОВ "Левітрейд" скерувало Енергетичній митниці пояснення ОСОБА_1 (декларанта), відповідно до яких 26.12.2022 року, ним було подано до митного оформлення декларацію № 22UA903050053549U2 від 26.12.2022 року, на вантаж: «скраплена (зріджена) суміш вуглеводневих газів. Масова частка компонентів %: пропану:7-9 мас.%; бутану 91 мас.% (в т.ч. ізобутану -28% мас.%; н-бутану - 63 мас.%). В металевих балонах під тиском, об'ємом більше як 300 см3. Балон газовий І-разовий з цанговим з'єднанням 220 гр (380мл), на адресу ТОВ "ЛЕВІТРЕЙД" 81146 Підберізці вул. Галицька 12».

Декларантом зазначено, що подання митної декларації проводилось на підставі поданих документів: ЦМР №815362 від 22.12.2022, інвойс №42/3438 від 20.12.2022, сертифікат EUR1 №VE N. Т 360909 від 23.12.2022, пакувальний лист № б/н від 19.12.2022, експортна декларація №MRN 22ITQ3J010056158E8 від 23.12.2022.

Для визначення якісних характеристик та коду товару, менеджером ЗЕД Мар'яною Бондаренко, фірми ТОВ «ЛЕВІТРЕЙД» на його електронну адресу було надіслано документ в якому містились дані про такі характеристики: частка пропану: 7-9 мас.%; бутану 91 мас.% (в т.ч. ізобутану -28% мас.%; н-бутану - 63 мас.%), та характеристики які містились на ст. 3 в підпункті 3.1 документу MATERIAL SAFETY DATA SHEET.

Після того, як з митниці надійшло повідомлення про надання додаткових документів для підтвердження коду товару, на його прохання було надано технічні характеристики на вище вказаний вантаж, в яких були певні розбіжності з вище наданими документами, а саме на ст. 3 підпункт 3.1 документу MATERIAL SAFETY DATA SHEET зазначено Petroleum gas, liquefied, а в документах які надав водій, які були видані під час відвантаження вантажу було зазначено у MATERIAL SAFETY DATA SHEET на ст. 3 підпункт 3.1 Butane.

На адресу Енергетичної митниці 30.12.2022 надано паспорт якості «Technical Data Sheet Gas 2.3. bar» на бланку виробника «Plain air international» підписаний директором з продажів Мариною Сін (Мірандола, Італія), згідно з яким Енергетична митниця прийняла рішення від 28.12.2022 № КТ-UА903000-0042- 2022 про визначення коду товару, згідно з висновком якого: «Газові картриджі Valved GAS CARTIGE, балони газові одноразові з цанговим з'єднанням 220 гр 380 мл, торгова марка KEMPER, виробник PLEIN AIR INTERNATIONAL S.R.L. являють собою вуглеводні ациклічні насичені. Вміст н-бутану (CAS Number 68476-85-7,) становить 99,99 мас. %. Бутадієн 1,3 (impurity) -0,01 мас. %. Визначено код товару УКТ ЗЕД 2901100010.

Енергетична митниця ДМС 05.01.2023 сформувала картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску транспортних засобів комерційного призначення № UA903050/2023/000023. У картці відмови зазначено «порушення п. 5 ч. 8 cm. 257 Митного кодексу України, положень Закону України від 19.09.2013 M584-VII «Про Митний тариф України», пункту 187.8 статті 187, пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України заявлено неправдиві відомості щодо складових характеристик товару, визначальних для класифікації за УКТ ЗЕД, що призвело до зменшення розміру митних платежів. Складено протокол про ПМП № 0001/UA90300/23».

Не погоджуючись з визначенням коду товару УКТ ЗЕД 2901100010, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Згідно ст. 1 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI (далі - МК України) законодавство України з питань митної справи складається з Конституції України, цього Кодексу, інших законів України, що регулюють питання, зазначені у статті 7 цього Кодексу, з міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також з нормативно-правових актів, виданих на основі та на виконання цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Відносини, пов'язані із справлянням митних платежів, регулюються цим Кодексом, Податковим кодексом України та іншими законами України з питань оподаткування.

Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом та іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору України.

Частиною 1 ст. 246 МК України визначено, що метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Згідно ч. 1 ст. 248 МК України митне оформлення розпочинається з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання митним органом від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Відповідно ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним підписом декларанта або уповноваженої ним особи.

Згідно з ч. 8 ст. 257 МК України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів:

1) заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення;

2) відомості про декларанта, уповноважену особу, яка склала декларацію, відправника, одержувача, перевізника товарів і сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), а в разі якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) укладено на підставі посередницького договору, - також про іншу, крім сторони зовнішньоекономічного договору (контракту), сторону такого посередницького договору;

3) відомості про найменування країн відправлення та призначення;

4) відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення митною територією України під митним контролем, та контейнери;

5) відомості про товари: а) найменування; б) звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар; в) торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах); г) код товару згідно з УКТ ЗЕД; ґ) найменування країни походження товарів (за наявності); д) опис упаковки (кількість, вид); е) кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру; є) фактурна вартість товарів; ж) митна вартість товарів та метод її визначення; з) відомості про уповноважені банки декларанта; и) статистична вартість товарів;

6) відомості про нарахування митних та інших платежів, а також про надання забезпечення сплати митних платежів: а) ставки митних платежів; б) застосування пільг зі сплати митних платежів; в) суми митних платежів; г) офіційний курс валюти України до іноземної валюти, у якій складені рахунки, визначений відповідно до статті 3-1 цього Кодексу; ґ) спосіб і особливості нарахування та сплати митних платежів; д) спосіб забезпечення сплати митних платежів (у разі надання забезпечення сплати митних платежів);

7) відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), та його основні умови;

8) відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України;

9) відомості про документи, передбачені частиною третьою статті 335 цього Кодексу;

10) довідковий номер декларації (за бажанням декларанта).

Разом з тим, за змістом ст. 67 МК України Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду. Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Відповідно до ч. 1 - 4, 7 ст. 69 МК України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД. Органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД. На вимогу посадової особи органу доходів і зборів декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари. Рішення органів доходів і зборів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими.

Для цілей митного оформлення класифікація товарів здійснюється згідно з вимогами УКТ ЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України», з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, відповідних приміток до розділів та груп, текстового опису товарних позицій та тих характеристик товару, які є визначальними для класифікації.

Пунктами 1, 2, 3, 4, 6 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД передбачено, що класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється за такими правилами:

1. Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил:

2. (a) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного;

(b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

3. У разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:

(a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;

(b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати;

(c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

4. Товар, який не може бути класифікований згідно з вищезазначеними правилами, класифікується в товарній позиції, яка відповідає товарам, що найбільше подібні до тих, що розглядаються.

6. Для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях, товарних категоріях і товарних підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень (mutatis mutandis), положень вищезазначених правил за умови, що порівнювати можна лише назви одного рівня деталізації. Для цілей цього правила також можуть застосовуватися відповідні примітки до розділів і груп, якщо в контексті не зазначено інше.

Зазначеними правилами передбачено, що при віднесенні товару до тієї чи іншої позиції слід виходити з більш конкретного опису товару, тобто саме характеристики товару є визначальними для класифікації товару відповідно до УКТ ЗЕД.

Відповідно до спірного рішення Енергетична митниця визначила код товару УКТ ЗЕД 2901100010.

Відповідач посилаючись на паспорт безпеки матеріалу «Material safety data sheet» зазначає: «єдиним документом, що не містить розбіжностей та підтверджує код товару є паспорт безпеки «Material safety data sheet», наданий декларантом та водієм, в якому міститься достовірна інформація про компонентний склад бутану (більше 99, 99%)».

Суд встановив, що компанія-виробник «Plein Air International S.R.L.» надала водієві вантажного автомобіля разом з товаросупровідними документами примірник паспорту безпеки «Material safety data sheet», у якому у підрозділі 3.1. замість графи «Petroleum gas, liquefied» - «Нафтовий газ зріджений» було вказано «Butane» - «Бутан». Вказане не заперечується позивачем.

При цьому, позивачем від виробника отримано іншу редакцію даного паспорту у графі 3.1. зазначено Petroleum Gas, liquefied (Нафтовий газ, зріджений).

Відповідно до листа компанії-виробника «Plein Air International S.R.L.» від 02.01.2023 вказано, що "документ MSDS під назвою MSDS PAI 577-VALVED GAS CARTRIDGE EN XV 10-20 використовується лише для транспортування та зберігання. Помилково було надано документ з інформацією в пункті 3.1 лише про зберігання бутану. Необхідно використовувати «зріджений нафтовий газ» (так як це суміш газів - бутану та пропану). Просимо вибачення за незручності. Визначення процентного складу газів не проводиться згідно з цим документом. Для отримання інформації про відсотковий вміст газів, будь ласка, скористайтеся технічними характеристиками для газового картриджа з клапаном (газ 2,3бар)".

Вказаний, лист «Plein Air International S.R.L.» від 02.01.2023 наданий декларантом ТОВ «Левітрейд» Енергетичній митниці на запит позивача до виробника товару. При цьому, відповідач самостійно до виробника не звертався та жодних листів не отримував.

Однак, редакцію документа, отриману від декларанта та підтверджену виробником відповідач не бере до уваги та надає перевагу редакції, отриманій від водія вантажного автомобіля, яка виробником спростована.

На адресу Енергетичної митниці 30.12.2022 надано технічний паспорт «Technical Data Sheet Gas 2.3. bar» на бланку виробника «Plain air international» підписаний директором з продажів Мариною Сін (Мірандола, Італія).

При цьому, відповідач зазначає, що декларантом ТОВ «Левітрейд» подано документ під назвою «Technical data Sheet Gas 2.3 bar», однак не був взятий до уваги митним органом, оскільки такий не містить ні номера, ні дати, не містить ім'я посадової особи, яка відповідає за достовірність результатів.

Суд звертає увагу, що даний документ містить печатку «Plein Air International S.R.L.» та підпис.

Зі змісту Технічного паспорту від 30.12.2022 на даний газовий балон за артикулом 577 компанії «Plein Air International S.R.L.» від 30.12.2022 під назвою «Technical data sheet» вбачається, що вміст пропану становить 7-16% маси, ізо-бутан: від 22% до 32% маси, н-бутан: від 58% до 67% маси.

Тобто, мінімальний вміст пропану становить 7% маси, що навіть при будь-яких значеннях свідчить про максимально можливу місткість бутану не більше 93% маси.

При цьому суд звертає увагу, що паспорт безпеки «Material safety data sheet» раніше вже подавався позивачем до митного оформлення ідентичного товару, що не викликало жодних заперечень у митного органу та підтверджується оформленою ВМД типу ІМ 40 ДЕ 22UA903050046176U9 від 30.11.2022, а також витягом з реєстру поданих декларантом товаросупровідних документів.

Також, суд встановив, що відповідно до графи 33 Експортної декларації MRN 22ITQ3J010056158Е8 від 23.12.2023 відправником товару «Plein Air International S.R.L.» (Італія) заявлено код Комбінованої номенклатури ЄС 27111391.

Згідно з Комбінованою номенклатурою ЄС коду 2711 13 91 відповідає наступний опис на англійській мові: «Of a purity exceeding 90 % but of less than 95 %», що у перекладі на українську мову означає: «чистотою понад 90 %, але менше 95 %».

Даний код відноситься до товарної підпозиції « 2711 13» під назвою «Butanes», що відповідно до перекладу відповідної сторінки Комбінованої номенклатури у перекладі на українську мову означає: «Бутани».

Отже, митний орган країни-відправлення товару також підтвердив характеристики товару, що згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності відповідає коду 2711139100.

Також суд зазначає, що 27.03.2023 за заявою ТОВ «Левітрейд» Рівненською торгово-промисловою палатою було складено Експертний висновок № 1-76.

На підставі наданих документів: контракту від 10.11.2022 № 1011/2022, рахунку від 20.12.2022 № 42/3438, технічного паспорту Technical Data Sheet компанії Plain air від 30.12.2022, сертифікату відповідності від 22.12.2022, Експертного дослідження від 27.02.2023 № 69/МAL, фотознімків товару експертизою встановлено, що товар (скраплена (зріджена) суміш вуглеводневих газів в балончику з клапаном, артикул 577, торгової марки «Kemper» відноситься до коду УКТ ЗЕД 2711 13 91 00.

Суд встановив, що при визначенні коду УКТ ЗЕД експерт керувався тими самими товаросупровідними документами, що були надані митному органу та фотознімками товару.

Отже, за встановлених обставин, в контексті наведених вимог законодавства, яким врегульовані спірні правовідносини, відповідач безпідставно класифікував ввезений позивачем товар за кодом УКТ ЗЕД 2901 10 00 10 (ациклічні вуглеводні).

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що імпортовані товари відноситься до товарної позиції УКТ ЗЕД 2711 13 91 00.

При цьому, під час митного оформлення так і під час судового розгляду справи, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, належних і достатніх доказів, які б свідчили, що декларантом невірно визначено класифікацію товару, не надав.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності свого рішення. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що оскаржене рішення відповідача про визначення коду товару та картка відмови є протиправними та підлягають скасуванню.

Решта доводів та заперечень учасників справи, висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Енергетичної митниці слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст.308,315,316,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Енергетичної митниці залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2023 року у справі № 380/7025/23 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду лише з підстав, визначених ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя А. Р. Курилець

судді О. І. Мікула

М. А. Пліш

Повне судове рішення складено 20 березня 2024 року.