Рішення від 19.03.2024 по справі 752/9103/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2024 року м.Київ № 752/9103/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач з вказаною позовною заявою звернувся до Голосіївського районного суду м. Києва.

Відповідно до заявлених вимог з врахуванням заяви про уточнення розміру позовних вимог позивач просить суд зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України виготовити та надіслати на адресу позивача, Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення відповідно до положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення» від 15.08.2015 р., Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 р., постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 р. «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців»», постанови Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 р., вказавши: посадовий оклад - 3000 гривень, оклад за спеціальне звання - 2200 гривень, надбавку за стаж служби в розмірі 45% - 2340 гривень, премію в розмірі 112% - 8444,80 гривень, надбавку за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 50% - 1500 гривень, надбавку за особливо важливі завдання в розмірі 50% - 3770 гривень, а всього - 21254 гривні 80 копійок, з визначенням розміру пенсії 85% грошового забезпечення в сумі 18066 гривень 58 копійок, а також зазначивши усі види підвищень, надбавок, доплат до пенсії, які отримає позивач до пенсії, а саме: збільшення основного розміру пенсії - 25%, доплати, як інвалід 2 групи (інвалідність пов'язана з виконанням обов'язків вс), надбавку як інваліду війни 2 групи, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 355 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м.Києві після отримання довідки з Міністерства внутрішніх справ України із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення здійснити перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016.

Постановою Голосіївського районного суду м. Києва від 07.11.2017 позов ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити дії - задоволено.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2018 апеляційну скаргу залишено без задоволення, а постанову Голосіївського районного суду м. Києва від 07.11.2017 - залишено без змін.

Постановою Верховного Суду від 24.05.2021 касаційну скаргу задоволено частково та постанову Голосіївського районного суду м. Києва від 07.11.2017 та постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2018 - скасовано, а справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 04.06.2021 справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії - передано до Київського окружного адміністративного суду

Вказана справа надійшла до Київського окружного адміністративного суду 02.05.2022, та після відповідної її реєстрації в порядку, передбаченому КАС України, автоматизованою системою документообігу суду було визначено суддю Горобцову Я.В.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.05.2022 позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії, - передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.

На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ, дана справа отримана Київським окружним адміністративним судом за належністю.

13.01.2023 вказані матеріали адміністративного позову отримані Київським окружним адміністративним судом та протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 27.02.2023 справа розподілена судді Лисенко В.І. та передана судді 03.03.2023.

Згідно з частиною другою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Ухвалою суду від 06.03.2023 прийнято до справу до провадження суду та вирішено здійснювати розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані тим, що Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звільнений з органів внутрішніх справ в зв'язку з виходом на пенсію з 31.03.2008 р. і йому призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». В березні 2017 р. позивач звернувся до Міністерства внутрішніх справ та Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві із запитом щодо проведення йому перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. та просив надіслати довідку про розмір грошового забезпечення. Від МВС України на початку квітня 2017 р. він отримав відповідь, якою йому відмовлено у видачі довідки, з посиланням на те, що довідка про розмір грошового забезпечення надіслана на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві і законодавством не передбачено звернення окремо пенсіонера за видачею такої довідки. Також позивач отримав відповідь від Головного управління Пенсійного фонду України, якою йому відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії з посиланням на Порядок здійснення перерахунку пенсій. Відповідач зазначив, що перерахунок та виплата пенсій буде забезпечена після виділення коштів з Державного бюджету України. Зазначені відмови відповідачів позивач вважає протиправними, такими, що не узгоджуються з вимогами Закону України «Про Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015, в зв'язку з чим він звернувся до суду.

Відповідач, МВС України, не погоджуючись з позовними вимогами ОСОБА_1 , подав відзив на позовну заяву, у якому зазначив про те, що відповідно до вимог п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» МВС України повідомило Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі довідок для перерахунку пенсій у порядку та в терміни, визначені законодавством (зазначений лист МВС України також оприлюднено на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України). Одночасно, про наявність підстав для перерахунку пенсії пенсіонерам з числа колишніх працівників міліції, МВС України повідомило Міністерство соціальної політики України. З метою забезпечення проведення перерахунку пенсій МВС України видано наказ від 17.02.2017 № 138 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.03.2017 за № 348/302/16. Відповідно до п. 1 Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Пунктом 2 Порядку передбачено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України, Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України, у свою чергу, повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - головну управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).З огляду на вищевикладене, підготовлені згідно з отриманими від Пенсійного фонду України списками довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій подано ліквідаційними комісіями ГУМВС, УМВС України в областях та м. Києві до головних управлінь Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів відповідно до пункту 3 порядку № 45. Порядок № 45 не передбачає персонального звернення кожного пенсіонера за довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. Довідка про грошове забезпечення позивача передана до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 20.07.2017 №22/6-3133. Одночасно повідомляємо, що згідно з п. 5 Порядку при перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується в розмірі, установленому за відповідною посадою (посадами), у межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. Крім того, положення постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 не застосовуються при визначенні грошового забезпечення поліцейських з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і, відповідно, при визначенні грошового забезпечення для перерахунку пенсій колишніх працівників органів внутрішніх справ, посади яких прирівнюються до посад поліцейських. Довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) оформляються ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві з урахуванням вищезазначених вимог. Позовні вимоги щодо включення для розрахунку розміру грошового забезпечення надбавок за оперативно-розшукову діяльність, за виконання особливо важливих завдань є необґрунтованими, оскільки зазначені надбавки відносяться до інших щомісячних надбавок, доплат, підвищень, і не були виплачені поліцейським за грудень 2015 року.

Відповідач, ГУ ПФУ в м.Києві, не скористався своїм правом щодо подання відзиву на позовну заяву, заяв/клопотань суду не направлено, а відтак враховуючи положення частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за наявними матеріалами у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ та наказом МВС України від 27 березня 2008 року № 591 ос був звільнений з 31 березня 2008 року у зв'язку з виходом на пенсію.

ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві і йому призначена пенсія відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Крім того, ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, інвалідом 2 групи і на нього поширюються пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.

З 01 квітня 2008 року позивачу призначена пенсія до розрахунку якої включено наступні види грошового забезпечення та надбавки: посадовий оклад в розмірі 1300,00 грн, оклад за військове звання у розмірі 130,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 35% в сумі 500,00 грн, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці у т.ч. надбавка за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 50%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 59,13%. Основний розмір пенсії складає 85% грошового забезпечення з урахуванням доплат: в т.ч. збільшення основного розміру пенсії (25%).

Також позивачу нараховуються наступні надбавки до пенсії: як інваліду війни 2 групи; як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, підвищення за постановою Кабінету Міністрів України № 355 від 23 квітня 2012 року, як інваліду війни 2 групи при виконанні обов'язків військової служби, а всього розмір пенсії становить 6718,08 грн.

13 березня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Міністерства внутрішніх справ України із інформаційним запитом про надання йому та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідки для здійснення перерахунку пенсії з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року.

07 березня 2017 року позивач надіслав інформаційний запит до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про здійснення перерахунку пенсії, складання нової довідки про її складові та направлення на домашню адресу позивача.

31 березня 2017 року МВС України надало відповідь на інформаційний запит позивача, зазначивши про неможливість видачі такої довідки у зв'язку із ненадходженням списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, а також з посиланням на Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яким не передбачена можливість видачі довідки за індивідуальним зверненням пенсіонера.

Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві листом від 14 березня 2017 року № 5917/03/П-608 повідомило позивача про ненадходження до Управління списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

У ході розгляду справи позивач був повідомлений про те, що 20 липня 2017 року довідка для здійснення перерахунку пенсій відносно нього була надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

27 липня 2017 року Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві повідомило представника позивача, що питання перерахунку та виплати перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України, а також надіслало копію довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що надіслана МВС України, з якої убачається що до грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії позивача включено: посадовий оклад в розмірі 3000,00 грн, оклад за військовим званням в розмірі 2200,00 грн, надбавка за стаж служби в розмірі 45% в сумі 2340,00 грн, премія в розмірі 112% в сумі 8444,80 грн.

Уважаючи бездіяльність відповідачів протиправною, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом.

Отже, позивач вважає, що у довідці про грошове забезпечення, на підставі має якої бути проведений перерахунок його пенсії з 01.01.2016, неправомірно не відображені надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, які він отримував до перерахунку з 01.01.2016, у звязку з чим звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Відповідно до положень статті 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон №2262-XII).

Відповідно до приписів частин третьої, четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про національну поліцію» зі змінами, внесеними Законом України від 23.12.2015 №900-VIII, за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Положеннями статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України №900-VIII від 23.12.2015 статтю 63 вказаного Закону доповнено новою частиною наступного змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Враховуючи, що саме Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, таке збільшення є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

Положеннями частини другої статті 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 (набрала чинності 02.12.2015), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З урахуванням приписів абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавки за виконання особливо важливих завдань та за оперативно-розшукову діяльність, які отримував позивач на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії, вже не виплачувались, тому ці надбавки правомірно та обґрунтовано не вказані у довідці про розмір грошового забезпечення, що видана позивачу.

Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Судом встановлено, що Міністерство внутрішніх справ України листом від 20.04.2017 № 5551/05/22-2017 «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій» головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі довело до відома інформацію про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені за грудень 2015 року.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що видана МВС України на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 02.06.2017 №22/6-70300 містить усі передбачені чинним на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії грошові складові, які враховуються при перерахунку пенсії, а тому підстави для зобов'язання відповідача включити у неї виплати, не передбачені законом - відсутні.

При розгляді даної справи, суд враховує правовий висновок Верховного Суду у справі №338/894/17 з аналогічних правовідносин, викладений у постанові Верховного Суду від 13.03.2018.

За викладених обставин, дії та рішення відповідача, які оскаржує позивач не містять ознак порушення права особи на належне пенсійне забезпечення. Інформація про складові грошового забезпечення позивача, яка міститься у довідці МВС України від 02.06.2017 №22/6-70300, є повною та об'єктивною.

Оскільки позовна вимога ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в м.Києві про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі оновленої довідки МВС України є похідною вимогою від основної вимоги позивача про зобов'язання МВС України підготувати та надати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2016, та також не підлягає задоволенню.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Лисенко В.І.