Рішення від 20.03.2024 по справі 280/1486/24

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

20 березня 2024 року Справа № 280/1486/24 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 158-Б, м. Запоріжжя, 69057) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови у здійсненні ОСОБА_1 відповідно до статей 43, 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунку та виплати пенсії в розмірі 85% від сум грошового забезпечення, згідно з довідкою від 10.02.2022р. № 33/28-3235, виданою Державною установою “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області”, починаючи з 01.12.2019 р.; відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) премії та щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн., згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021р. № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", з моменту припинення такої виплати внаслідок проведеного перерахунку пенсії, згідно рішення Запорізького окружного адміністративного суду по справі № 280/8363/23 від 14 листопада 2023 року;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити ОСОБА_1 відповідно до статей 43, 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок та виплату пенсії в розмірі 85% від сум грошового забезпечення, згідно з довідкою від 10.02.2022р. № 33/28-3235, виданою Державною установою “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області”, починаючи з 01.12.2019 р., відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень), премії та щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн., згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021р. № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" з моменту припинення такої виплати внаслідок проведеного перерахунку пенсії згідно рішення Запорізького окружного адміністративного суду № 280/8363/23 від 14 листопада 2023 року.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ГУ ПФУ в Запорізькій області протиправно вдруге зменшило розмір пенсії з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, а обмеження відповідачем 70% відповідних сум грошового забезпечення після перерахунку пенсії на виконання рішення суду по справі № 280/8363/23. Вважає такі дії грубим порушенням законодавства та просить позов задовольнити.

Ухвалою судді від 20.02.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами в порядку, визначеному ст. 262 КАС України. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Відповідач позов не визнав, 01.03.2024 надав до суду відзив, в якому зазначає, що застосування 70% грошового забезпечення під час проведення перерахунку такими, що відповідають вимогам законодавства, оскільки на момент здійснення такого перерахунку діяла норма ст. 13 Закону № 2292, яка передбачала саме такий максимальний розмір пенсії. Просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України, справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

ОСОБА_1 є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 19.01.2023 по справі № 280/7055/22, яке набрало законної сили 11.04.2023, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області” від 10.02.2022 № 33/28-3235 про розмір грошового забезпечення, починаючи з 01.12.2019, з урахуванням раніше виплачених сум.

В подальшому Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 24.08.2023 по справі № 280/4816/23, яке набрало законної сили 26.09.2023, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити з 01.12.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 з розрахунку 85% відповідних сум грошового забезпечення, визначених у довідці від 10.02.2022 № 33/28-3235, виданої Державною установою “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області”, та здійснити виплату з урахуванням сплачених сум.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 14.11.2023 по справі № 280/8363/23, яке набрало законної сили 15.12.2023, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з 01.05.2023 нарахувати та виплатити щомісячну доплату у розмірі 2000,00 грн. до призначеної пенсії ОСОБА_1 , відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб”.

Згідно розрахунку пенсії за вислугою років станом на 01.02.2024 вбачається, що пенсія призначена (обчислена) з 01.01.2007 із сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 2500 грн; оклад за військове звання - 2000.00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2250 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. - 9983,26 грн, премія 2,76%, всього - 16733,26 грн., в т.ч. сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 16733,26 грн.; основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі: 11713,28. З урахуванням індексації: 14853,14 грн.; індексація базового ОСНП 2022(11713,28* 0,140): 1639,86 грн., індексація базового ОСНП 2023(13353,14* 0,197) - 1500.00 грн.; щомісячна доплата до 2000 грн відповідно до Постанови КМУ № 713 від 14.07.2021 (згідно рішення суду) - 2000 грн., вид підвищення або надбавки до пенсії: -, щомісячна доплата до 100 грн. індексації 01.03.2023; доплата до попереднього розміру пенсії (рішення суду) - 861,39 грн.; підсумок пенсії (з надбавками): 17714,53 грн.

Представником позивача була подана заява до відповідача з проханням провести перерахунок та виплату пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% відповідних сум грошового забезпечення, згідно із довідкою від 10.02.2022 № 33/28-3235 з моменту припинення такої виплати, внаслідок проведеного перерахунку пенсії Запорізького окружного адміністративного суду від 14.11.2023 по справі № 280/8363/23 та виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 24.08.2023 по справі № 280/4816/23.

Відповідач листом від 12.02.2024 № 0800-0203-8/12834 повідомив, що на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.11.2023 по справі № 280/8363/23 Головним управлінням проведено з 01.05.2023 нарахування до пенсії ОСОБА_1 щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. При виконанні рішення суду по справі № 280/8363/23 про зобовязання нарахування до пенсії щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. Головним управлінням застосовані норми законодавства, чинні на сьогоднішній день, зокрема, норми ст. 13 Закону, якою передбачено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та фактам в межах позовних вимог щодо зменшення основного розміру раніше призначеної пенсії з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до положень статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20 грудня 1991 року № 2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон №2262-ХІІ.

Відповідно до частини 1 статті 13 Закону №2262-ХІІ (в редакції чинній з моменту прийняття Закону), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт “а” статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або через хворобу - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт “б” статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - 1 процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах “а” і “б” цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 75 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, - 85 процентів, до категорії 2 - 80 процентів.

Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ” №51-IV(51-15) від 04.07.2002 (далі - Закон №51-IV(51-15)) внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ, відповідно до яких, передбачено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VI (далі - Закон №3668-VI) внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Однак, пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення цього Закону встановлено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” від 27.03.2014 №1166-VII (далі - Закон №1166-VII) внесено зміни у частину 2 статті 13 Закону №2262-XII згідно яких цифри “ 80” замінено цифрами “ 70”.

Статтею 63 Закону №2262-ХІІ, у редакції, чинній з 1 січня 2017 року, визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій.

Згідно з цією статтею перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом №3668-VІ та Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону №3668-VІ та Закону №1166-VII не зазнала.

У зв'язку із викладеним суд дійшов висновку, що відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України в постанові від 08 липня 2015 року у справі № 732/48/15, Верховним Судом у постановах від 31 січня 2018 року у справі № 523/4930/15-а, від 27 лютого 2018 року у справі № 642/3284/17, 19 червня 2018 року у справі № 583/2264/17, від 27 червня 2023 року у справі № 260/3724/22. Також, дана справа відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду від 4 лютого 2019 року у справі №240/5401/18 за результатами розгляду зразкової справи.

Окрім того, суд наголошує, що аналогічні спірні правовідносини з того ж самого предмету та з тих самих підстав вже були предметом розгляду Запорізьким окружним адміністративним судом в межах справи № 280/4816/23, рішення по якій набрало законної сили 26.09.2023.

Суд, також, вважає за необхідне вказати, що приписами ч. 1 ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

За загальним правилом закон зворотної сили не має, а тому норми ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ поширюється на відносини, які виникли після набуття ними чинності.

Таким чином, зменшення розміру пенсії позивача до 70% відповідних сум грошового забезпечення на підставі статті 13 Закону №2262-ХІІ є протиправним.

Враховуючи, що зменшення основного розміну пенсії позивача до 70% відповідних сум грошового забезпечення відбулось при виконанні рішення суду по справі № 280/8363/23, про що зазначає сам відповідач, суд дійшов висновку, що порушене право позивача підлягає поновленню саме з моменту припинення такої виплати внаслідок проведеного перерахунку пенсії згідно рішення Запорізького окружного адміністративного суду № 280/8363/23 від 14 листопада 2023 року, а відтак позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Що стосується обраного позивачем способу захисту порушених прав, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Стаття 2 та частина четверта статті 242 КАС України встановлюють, що судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, а саме бути справедливим та неупередженим, своєчасно вирішувати спір у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Із матеріалів справи вбачається, що є такими, що набрали законної сили рішення по справах №280/7255/22, № 280/4816/23 та № 280/8363/23. Відповідачем вдруге безпідставно знижено розмір пенсії з 85% до 70% грошового забезпечення, що змусило позивача в котрий раз звертатися за захистом своїх прав та інтересів до суду.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що для належного та ефективного захисту порушеного права позивача, необхідно визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 85 % до 70 % суми грошового забезпечення внаслідок проведеного перерахунку пенсії згідно рішення Запорізького окружного адміністративного суду № 280/8363/23 від 14 листопада 2023 року та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення, зазначеного у довідці №33/28-3235 від 10.02.2022 виданій Державною установою “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області”, з урахуванням щомісячної доплати до пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з моменту припинення такої виплати внаслідок проведеного перерахунку пенсії згідно рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14 листопада 2023 року по справі № 280/8363/23, з урахуванням раніше виплачених сум.

Щодо посилання відповідача на пропуск строку звернення до суду з даним позовом, суд зазначає, що за встановленими обставинами справи Управління зменшило основний розмір пенсії позивача до 70% відповідних сум грошового забезпечення внаслідок перерахунку згідно рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14.11.2023 по справі № 280/8363/23, яке набрало законної сили 15.12.2023.

Оскільки позов подано до суду 14.02.2023 (сформовано в системі “Електронний суд”), суд дійшов висновку, що строк звернення до адміністративного суду, визначений статтею 122 КАС України, не пропущений, і наявні підстави для зобов'язання Управління провести перерахунок пенсії позивача у належному розмірі.

Згідно з ч. 1 та 2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до ст. 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 158-Б, м. Запоріжжя, 69057) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 85 % до 70 % суми грошового забезпечення внаслідок проведеного перерахунку пенсії згідно рішення Запорізького окружного адміністративного суду № 280/8363/23 від 14 листопада 2023 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення, зазначеного у довідці №33/28-3235 від 10.02.2022 виданій Державною установою “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області”, з урахуванням щомісячної доплати до пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з моменту припинення такої виплати внаслідок проведеного перерахунку пенсії згідно рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14 листопада 2023 року по справі № 280/8363/23, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1211,20 грн. (одна тисячі двісті одинадцять гривень 20 копійок).

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 20.03.2024.

Суддя А.В. Сіпака