Номер провадження 3/754/1639/24
Справа №754/3312/24
Іменем України
19 березня 2024 року суддя Деснянського районного суду міста Києва Сенюта В.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відносно ОСОБА_1 , 24.02.2024 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 919778.
Відповідно до вказаного протоколу, 24.02.2024 о 13 год. 00 хв. в АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 , вчинив злісну непокору законній вимозі працівника поліції, а саме, виражався нецензурною лайкою в бік поліцейського, кидався в бійку, штовхав, хапав за однострій, зірвав нагрудну боді-камеру, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 , будучи повідомлений про час та місце розгляду справи у встановленому законом порядку, за адресою зазначеною у протоколі та за допомогою смс-повідомлення, не з'явився, клопотань про відкладення розгляду від нього не надходило.
Практикою Європейського суду з прав людини визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 185 КУпАП, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- чи кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, що використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно з вимогами ст. 255 КУпАП, складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 185 КУпАП, віднесено до компетенції органів внутрішніх справ, які на виконання вимог ст. 256 КУпАП, повинні перевірити та зазначити в протоколі відомості, необхідні для вирішення справи.
Всупереч ст. 256 КУпАП у протоколі не вказані свідки події, відсутні їх письмові пояснення.
На підтвердження вини ОСОБА_1 до суду скеровано протокол про адміністартивне правпорушення, серії ВАБ № 919778 від 24.02.2024, рапорт інспектора. Однак суд приходить до висновку, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення та рапорт не є самостійними та достатніми доказами вини особи.
Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і відповідно до ст. 251 КУпАП, є одними із джерел доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи та правильне її вирішення.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення сам по собі без підтвердження іншими належними та допустимими доказами не є безумовним та беззаперечним доказом на доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, а являє собою лише початковий правовий висновок щодо дій певної особи.
Зазначене узгоджується і з судовою практикою ЄСПЛ, згідно якої «доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість особи доведено поза розумним сумнівом» (п.43 рішення від 14.02.2008 у справі «Кобець проти України» (Kobets v. Ukraine), з відсиланням на п. 282 рішення у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey).
Відповідно до ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбаченні ст. 185 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Проте, ОСОБА_1 на виклик до суду не з'явився, працівниками поліції явку ОСОБА_1 до суду забезпечено не було, що в свою чергу позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи і вирішити їх по суті.
З урахуванням вищенаведеного, провадження в справі про адміністративні правопорушення за ст. 185 КУпАП відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 185 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В.О.Сенюта