Справа № 643/3057/18
Провадження № 1-в/643/111/24
19.03.2024 м. Харків
Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові подання начальника Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого Московським районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 307, ст. 69 КК України до позбавлення волі строком на 4 роки, звільненого 26.01.2022 року з Державної установи «Диканівська виправна колонія № 12»,
19.03.2024 року начальник Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області звернувся до Московського районного суду м. Харкова з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
В обґрунтування подання посилався на те, що після звільнення з місць позбавлення волі громадянин ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями. Під час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_3 неодноразово його порушував та був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП.
ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд подання у його відсутність, проти продовження адміністративного нагляду відносно нього не заперечував.
Представник Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області надав суду заяву, в якій зазначив, що подання підтримує та просить розглядати справу без його участі.
Дослідивши надані матеріали справи, суд вважає за необхідне подання задовольнити, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Як вбачається з положень ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «а» ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Пунктом 3 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлено лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився.
У відповідності до ст. 89 Кримінального кодексу України, судимість ОСОБА_3 не погашена та не знята, з клопотанням про продовження адміністративного нагляду начальник Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області звернувся у строк.
Ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 28.03.2023 року ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік, з наступними обмеженнями:
1. Заборонити покидати місце мешкання за адресою: АДРЕСА_1 в період часу з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин ранку наступного дня, без дозволу Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області.
2. Заборонити виїзд за межі м. Харкова в особистих справах без дозволу Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області з будь-яких причин і в будь-який час.
3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани і додаткові торгівельні заклади, що реалізують спиртні напої на розлив.
4. Зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області ГУНП кожну першу середу кожного місяця.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності, не працює.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Підставою продовження адміністративного нагляду, відповідно до ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», на даному етапі є матеріали органів Національної поліції.
Продовження адміністративного нагляду не суперечить вимогам ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд, та правилам визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Запропонований термін дії адміністративного нагляду відповідає вимогам ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Зазначені у поданні обставини, на думку суду, свідчать про те, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став.
За таких обставин, суд, з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.
Керуючись ст. ст. 3-6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд, встановлений ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 28.03.2024 року у справі № 643/3057/18 (провадження № 1-в/643/109/23) відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 6 (шість) місяців з раніше встановленими обмеженнями.
Виконання адміністративного нагляду доручити Харківському районному управлінню поліції № 2 ГУНП в Харківській області
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Московський районний суд м. Харкова протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1