ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/168/24
провадження № 3/753/625/24
"14" березня 2024 р. cуддя Дарницького районного суду м.Києва Осіпенко Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Дарницького УП ГУ НП у місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, офіційно не працюючого, за ст. 174 КУпАП,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи 17.12.2023 року близько 20 год. 45 хв. за адресою: АДРЕСА_1 здійснив постріл з вікна квартири з належного йому пристрою (револьверу) для відстрілу гумових куль PHP-У-УOC, калібр 9 мм № НОМЕР_1 , дозвіл № НОМЕР_2 від 15.09.2021 року виданий ГУ НП в Дніпропетровській області чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 174 КУпАП, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №495846 від 17.12.2023 року
Вищезазначені матеріали прави про адміністративне правопорушення надійшли до канцелярії суду та передані головуючому - судді Осіпенко Л.М.
У судові засідання від 25.01.2024, 20.02.2024 та 14.03.2024 ОСОБА_1 не з'явився, заяв та клопотань до суду не надходило, причини неявки не повідомляв, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, в тому числі шляхом направлення смс-повідомлень.
Суд не наділений повноваженнями щодо розшуку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і вжив усіх можливих заходів для завчасного повідомлення про час та місце розгляду справи. Крім того, сам ОСОБА_1 не поцікавився долею складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, зайнявши пасивну позицію затягування строків судового розгляду.
Згідно п. 4 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 174 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №495846 від 17.12.2023 року (а.с. 1); поясненями ОСОБА_2 від 17.12.2023 року (а.с. 2); протоколом вилучення пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії від 17.12.2023 року (а.с. 3); рапортом про повідомлення про стрільбу від 17.12.2023 року (а.с. 5-10).
Відповідно до ст. 174 КУпАП, Стрільба з вогнепальної чи холодної метальної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, а також у відведених місцях з порушенням установленого порядку тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії і бойових припасів..
За таких обставин, в діях ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 174 КУпАП, тобто стрільба з пристрою для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами несмертельної дії калібру понад 4,5 міліметра в населеному пункті і в не відведеному для цього місці.
При накладенні адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, ступінь вини, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2 550,00 грн. з конфіскацією пристрою для відстрілу патронів з гумовими кулями (револьвер) PHP-У-УOC, калібр 9 мм № НОМЕР_3 .
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.
Таким чином, з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , слід стягнути судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у розмірі 605 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, 174, 280, 283, 284, 291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,-
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 174 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2 550 (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят) гривень 00 копійок з конфіскацією пристрою для відстрілу патронів з гумовими кулями (револьвер) PHP-У-УOC, калібр 9 мм № НОМЕР_3 .
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (копійок).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду.
Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Суддя: Осіпенко Л.М.