Справа №712/12446/23
Провадження №3/712/54/24
13 березня 2024 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси, за участю прокурора Лисика М.А., правопорушниці ОСОБА_1 та її захисника Дрогомана О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Золотоноша, громадянки України, яка працює у Департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради на посаді начальника відділу організаційно - кадрової та юридичної роботи, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 та 2 ст. 172-7 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.11.2021 року № 148-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за листопад 2021 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.11.2021 року № 148-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за листопад 2021 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.12.2021 року № 178-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за грудень 2021 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.12.2021 року № 178-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за грудень 2021 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.01.2022 року № 13-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за січень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.01.2022 року № 13-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за січень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 22.02.2022 року № 27-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за лютий 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 22.02.2022 року № 27-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за лютий 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 23.03.2022 року № 36-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за березень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 23.03.2022 року № 36-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за березень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 26.04.2022 року № 47-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за квітень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 26.04.2022 року № 47-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за квітень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 26.04.2022 року № 47-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за квітень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.05.2022 року № 59-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за травень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.05.2022 року № 59-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за травень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 23.06.2022 року № 72-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за червень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 23.06.2022 року № 72-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за червень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 21.07.2022 року № 83-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за липень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 21.07.2022 року № 83-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за липень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 23.08.2022 року № 98-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за серпень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 23.08.2022 року № 98-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за серпень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 25.10.2022 року № 132-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за жовтень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 25.10.2022 року № 132-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за жовтень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.11.2021 року № 148-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за листопад 2021 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.11.2021 року № 148-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за листопад 2021 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 22.12.2022 року № 169-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за грудень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 22.12.2022 року № 169-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за грудень 2022 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 22.12.2022 року № 163-ОП «Про виплату разової додаткової премії з нагоди Дня місцевого самоврядування в 2022 році працівникам апарату управління департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 22.12.2022 року № 163-ОП «Про виплату разової додаткової премії з нагоди Дня місцевого самоврядування в 2022 році працівникам апарату управління департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 25.01.2023 року № 11-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за січень 2023 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 25.01.2023 року № 11-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за січень 2023 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомила належним чином про наявність у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 23.02.2023 року № 22-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за лютий 2023 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Вона же, будучи начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинила дії при наявності у неї реального конфлікту інтересів зумовленого візуванням та підписанням додатку до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 23.02.2023 року № 22-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за лютий 2023 року» які стосуються у тому числі особисто її, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнала та пояснила, що не вчиняла інкримінованих адміністративних правопорушень, оскільки саме факт візування нею наказів про преміювання працівників управління та підписання додатку до наказів не може свідчити про вчинення нею дій, спрямованих на прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів, оскільки прийняття остаточного рішення про нарахування та виплату премії не відноситься до її повноважень. Вказує на те, що нею фактично самостійно не приймалось рішення в умовах реального конфлікту інтересів, та вона не має на це відповідальних повноважень, що виключає її відповідальність.
У судовому засіданні захисник Дрогоман О.О. просив провадження у справі закрити. Надав письмове клопотання, в якому зазначив, що протоколи стосовно її підзахисної складено 09.11.2023. В матеріалах справи міститься відповідь департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради від 13.03.2023 № 454/12/02-22 на запит Управління стратегічних розслідувань у Черкаській області ДСР НП України. Вказана відповідь отримана Управлінням стратегічних розслідувань у березні 2023 року. Отже, УСР в Черкаській області з березня 2023 року достовірно відомо про ймовірні порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» працівниками департаменту освіти та гуманітарної політики. Датою виявлення правопорушення є дата отримання інформації від департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради суб'єктом, що уповноважений на складання протоколів. Отже на дату складання протоколів, а саме 09.11.2023 вже сплинув шестимісячний строк накладення адміністративного стягнення з моменту виявлення правопорушення. Крім того, матеріали про адміністративне правопорушення надійшли до суду 14.11.2023 вже після сплину шестимісячного строку. Таким чином строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності станом на момент розгляду справи закінчився. Сторона захисту вважає, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1, 2, ст.172-7 КУпАП є виникнення у такої особи реального конфлікту інтересів, обов'язковим елементом якого є приватний інтерес цієї особи, що суперечить її повноваженням. Уповноваженою особою, яка склала відповідні протоколи, не надано доказів, що ймовірний приватний інтерес суперечить службовим/представницьким повноваженням, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, зокрема, не встановлено, що ОСОБА_1 мала реальний вплив на процедуру видачі наказів «Про встановлення розмірі надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам управління економічно-господарської діяльності департаменту освіти та гуманітарної політики», не встановлено коли саме, до чи після підписання вказаних наказів керівником департаменту, ОСОБА_1 ставила власний підпис на вказаних наказах, чи є наявність підпису ОСОБА_1 обов'язковою умовою для підписання та видання вказаних наказів керівником департаменту, чи такими рішеннями завдано шкоди інтересам служби та держави. З протоколів про адміністративне правопорушення та доданих доказів не вбачається наявності факту суперечності між приватним інтересом ОСОБА_1 та її службовими повноваженнями, не зазначено в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішень директором департаменту ОСОБА_2 . Жодних службових записок, підписаних та складених ОСОБА_1 до матеріалів справи не долучено, що в свою чергу виключає посилання на фактичні обставини та впливає на кваліфікацію дій ОСОБА_1 . Керівник відділу організаційно - кадрової роботи не наділена повноваженнями для винесення наказів щодо встановлення працівникам премій та надбавок, організацією проведення ознайомлення працівників зі змістом наказів, що включає в себе розробку форми та виду такого ознайомлення. Виключно директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради визначає розмір премії та надбавки працівникам. Таким чином вказані обставини унеможливлюють наявність факту реального впливу можливої суперечності між приватним інтересом начальника управління економічно - господарської діяльності департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та її службовими повноваженнями на об'єктивність або неупередженість рішень керівника вказаного департаменту. Отже у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки відсутня обов'язкова ознака реального конфлікту інтересів, як наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення, і відповідно у протоколах не зазначено, в чому саме такий вплив знайшов свій вияв та яким саме чином вплинув на об'єктивність прийнятого рішення.
Прокурор в судовому засіданні вважав доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, та просив накласти на неї адміністративне стягнення у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400,00 грн.
Розглянувши протоколи про адміністративне правопорушення, заслухавши думку прокурора, особи, що притягується до адміністративної відповідальності, її захисника, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд виходить з такого.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статей 251, 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 інкриміновано вчинення правопорушення за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст. 172-7 КУпАП відповідальність настає у разі неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Згідно ч.2 ст. 172-7 КУпАП відповідальність настає у разі вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до примітки ст. 172-7 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Розпорядженням міського голови м. Черкаси № 117- р(п) від 05.03.2020 ОСОБА_1 з 11.03.2020 призначено на посаду начальника відділу організаційно - кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Згідно розпорядження міського голови м. Черкаси від 20.12.2021 № 531-р(к) «Про переведення ОСОБА_1 » з посади начальника відділу організаційно - кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, ОСОБА_1 з 20.12.2021 переведена на посаду начальника відділу організаційно - кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Таким чином ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи, віднесено до категорії осіб на яких поширюється дія Закону України «Про запобіганню корупції».
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Як зазначено у ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень; приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальному конфлікту інтересів характерна наявність трьох об'єктивних компонентів: приватний інтерес; службове повноваження, представницьке повноваження; протиріччя між ними, що впливає на об'єктивність або неупередженість рішення, діяння службової особи.
Згідно п. 2.20 посадової інструкції начальником відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, здійснює юридичну експертизу проектів наказів департаменту, підготовлених підрозділами департаменту. Накази щодо преміювання працівників департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради візує лише в частині що не стосується її особистих інтересів відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».
ОСОБА_1 наказами департаменту освіти та гуманітарної політики від 24.11.2021 № 148-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за листопад 2021року» установлено за листопад 2021 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 24.12.2021 № 178-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за грудень 2021року» установлено за грудень 2021 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 24.01.2022 № 13-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за січень 2022року» установлено за січень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1;від 22.02.2022 № 27-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за лютий 2022року» установлено за лютий 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 23.03.2022 № 36-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за березень 2022року» установлено за березень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1;від 26.04.2022 № 47-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за квітень 2022року» установлено за квітень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 24.05.2022 № 59-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за травень 2022року» установлено за травень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1;від 23.06.2022 № 72-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за червень 2022року» установлено за червень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 21.07.2022 № 83-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за липень 2022року» установлено за липень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1;від 23.08.2022 № 98-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за серпень 2022року» установлено за серпень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1;від 25.10.2022 № 132-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за жовтень 2022року» установлено за жовтень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 25.11.2022 № 148-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за листопад 2022року» установлено за листопад 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 22.12.2022 № 169-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за грудень 2022року» установлено за грудень 2022 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 25.01.2023 № 11-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за січень 2023 року» установлено за січень 2023 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1; від 23.02.2023 № 22-ОП «Про встановлення розмірів надбавки за високі досягнення у праці та преміювання працівникам відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики за лютий 2023року» установлено за лютий 2023 року надбавку за високі досягнення у праці згідно з додатком №1 до вказаних наказів, ОСОБА_1 начальник відділу, отримала надбавку за високі досягнення 80%, премію 270%. Додатки підписані директором департаменту освіти та гуманітарної політики ОСОБА_3 та начальником організаційно-кадрової та юридичної роботи ОСОБА_4 наказом департаменту освіти та гуманітарної політики від 22.12.2022 року № 163-ОП «Про виплату разової додаткової премії з нагоди Дня місцевого самоврядування в 2022 році працівникам апарату управління департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради» здійснено разове додаткове преміювання працівників департаменту освіти та гуманітарної політики з нагоди Дня місцевого самоврядування в 2022 році в межах асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисі, згідно з додатком. На зворотному аркуші якого наявні внутрішні візи у тому числі відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Відповідно до додатку №5 до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики від 22.12.2022 року № 163-ОП «Про виплату разової додаткової премії з нагоди Дня місцевого самоврядування в 2022 році працівникам апарату управління департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради» ОСОБА_1 начальник відділу, отримала разову додаткову премію у розмірі 18634,00 грн. Додаток підписаний начальником організаційно-кадрової та юридичної роботи ОСОБА_5 та директором департаменту освіти та гуманітарної політики Богданом Бєловим.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, оскільки приватний інтерес щодо отримання нею премій та надбавок за січень, лютий 2023 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, жовтень, листопад, грудень 2022 року та виплату разової додаткової премії з нагоди Дня місцевого самоврядування в 2022 році знаходиться в сфері, в якій вона виконувала свої службові повноваження, і в тому числі її приватний інтерес вплинув на об'єктивність прийняття рішення про преміювання. Суд зауважує, що з метою уникнення реального конфлікту інтересів, ОСОБА_1 мала би утриматися від візування наказів щодо преміювання працівників відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти та гуманітарної політики і в частині, що стосується її особистих інтересів та не зазначати конкретного розміру премії в додатку до наказу, адже саме в цьому полягає суперечність між приватним інтересом начальника відділу організаційно - кадрової та юридичної роботи, пов'язаними із візуванням (підписанням) наказів та додатків до наказів про виплату премії, що мала вплив на об'єктивність та неупередженість прийняття нею відповідного рішення.
Судом встановлено, що умисел ОСОБА_1 полягав у тому, що вона, будучи ознайомленою із вимогами Закону про обов'язки, заборони та обмеження, з вимогам посадової інструкції навмисно і протиправно їх порушила. Усвідомлюючи свої обов'язки про необхідність повідомлять про наявність у неї реального конфлікту інтересів, свідомо їх не дотрималась. Невиконання і порушення вимог Закону є об'єктивним наслідком та результатом її діяння.
Згідно п.2 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
З матеріалів справ про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 про наявність реального конфлікту інтересів не повідомила ні безпосереднього керівника, ні Національне агентство з питань запобігання корупції, ні будь-який інший уповноважений орган, а підписання нею наказів та додатків до наказів було вчинене в умовах реального конфлікту інтересів.
За таких обставин, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується протоколами № 494/2023, 495/2023, 496/2023, 497/2023,498/2023, 499/2023, 500/2023, 501/2023, 502/2023, 503/2023,504/2023, 505/2023, 506/2023, 507/2023, 508/2023,509/2023, 510/2023, 511/2023, 512/2023, 513/2023, 514/2023, 515/2023, 516/2023, 517/2023, 518/2023, 519/2023, 520/2023, 521/2023, 522/2023, 523/2023,524/2023, 525/2023 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 09.11.2023; наказами № 148-ОП від 24.11.2021, №178 -ОП від 24.12.2021, № 13 -ОП від 24.01.2022, № 27 -ОП від 22.02.2022, № 36-ОП від 23.03.2022 , №47 -ОП від 26.04.2022, №59 -ОП від 24.05.2022, № 72 -ОП від 23.06.2022, № 83-ОП від 21.07.2022, № 98 -ОП від 23.08.2022, № 132-ОП від 25.10.2022, № 148-ОП від 25.11.2022, № 169-ОП від 22.12.2022, № 163-ОП від 22.12.2022, №11 -ОП від 25.01.2023, № 22-ОП від 23.02.2023 та додатками до наказів № 1; посадовою інструкцією начальника відділу організаційно - кадрової та юридичної роботи департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради; положенням про преміювання керівництва міської ради та її виконавчого комітету, а також працівників виконавчих органів Черкаської міської ради; рішенням Черкаської міської ради № 2-1159 від 25.10.2016 про преміювання керівництва міської ради та її виконавчого комітету, а також працівників виконавчих органів міської ради; розпорядження міського голови м. Черкаси від 05.03.2020 № 117-р(к), розпорядженням міського голови м. Черкаси від 20.12.2021 № 531- р(к).
Всі вищевказані докази належні, оскільки вони підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, достовірні, оскільки фактичні дані отримані з цих доказів, не спростовані жодним іншим доказом.
Невизнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення суд розцінює, як намагання уникнути адміністративної відповідальності, а зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у її діях складу правопорушення, передбаченого ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до положень ч. ч. 3, 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
На момент розгляду справи в суді першої інстанції закінчились строки накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст. 38 КУпАП, а відтак провадження підлягає закриттю на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
В матеріалах справи наявна відповідь Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради від 13.03.2023 № 454/12/02-22 на запит Управління стратегічних розслідувань у Черкаській області ДСР НП України.
З даного документу вбачається, що Департамент освіти та гуманітарної політики на запит УСР в Черкаській області направив: список працівників департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради із зазначенням посад та дат призначення на посади; електронні копії розпоряджень міського голови щодо призначення працівників, які займають керівні посади в департаменті, за вказаний у запиті період; копії наказів про преміювання працівників департаменту за вказаний у запиті період.
Також «Департамент освіти та гуманітарної політики» на запит УСР в Черкаській області повідомив, що у період з 01.01.2021 року по теперішній час, працівники департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради не повідомляли про конфлікт інтересів.
«Департамент освіти та гуманітарної політики» та УСР в Черкаській області знаходяться в одному населеному пункті, враховуючи строки доставки кореспонденції та строки її відправки (13.03.2023), вказана відповідь разом з додатками отримана Управлінням стратегічних розслідувань у березні 2023 року.
Таким чином, УСР в Черкаській області з березня 2023 року достовірно було відомо про імовірні порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» працівниками Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Суд вважає, що датою виявлення правопорушення є дата відповідного отримання інформації від Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради суб'єктом, що уповноважений на складання протоколів про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, в даному випадку УРС в Черкаській області.
Отже, навіть на дату складання протоколів про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме 09.11.2023 вже сплинув строк накладення адміністративного стягнення з моменту виявлення правопорушення.
Крім того, матеріали про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, надійшли до Соснівського районного суду міста Черкаси 14.11.2023 після сплину строку з моменту виявлення правопорушення, протягом якого може бути накладене адміністративне стягнення
Враховуючи вище зазначене, строк накладення адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_1 за вчинене правопорушення станом на день ухвалення судового рішення 13.03.2024 закінчився.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Черкаського апеляційного суду від 09.02.2024 у справі № 712/11141/23.
При цьому, якщо на момент розгляду справи в суді закінчились строки притягнення особи до адміністративної відповідальності, то суд в разі заперечення особою своєї вини чи наявності у її діях складу адміністративного правопорушення спочатку в повному обсязі досліджує всі обставини справи, встановлює, чи містить діяння ознаки та склад адміністративного корупційного правопорушення, чи належить особа до суб'єктів цього корупційного правопорушення, чи винна вона в його вчиненні, і лише після цього закриває провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 38, 247, 280, ч. 1,ч .2 ст. 172-7 КУпАП,
Закрити провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст 172-7 КУпАП, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси О.І.Кончина