Провадження № 3/702/62/24
Справа № 702/54/24
про закриття справи
18 березня 2024 року м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Нейло І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від ВПД №1 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-10 КУпАП,
ОСОБА_1 , 25.12.2023 о 12 годин 10 хвилин по вул. Дружби, 36 м.Монастирища Уманського району здійснював приймання металобрухту без складання акту приймання визначеного ЗУ « Про метелобрухт» чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-10 КУпАП про що працівниками ВПД №1 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області складено адміністративний протокол серії ВАВ № 531407 від 25.12.2023.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні передбаченому ч. 1 ст. 160 КУпАП не визнав та пояснив, що брав металобрухт для власних цілей оскільки він займається зварювальними роботами, його звільнили з посади менеджера з прийому металобрухту.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові матеріали справи, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, вказаною нормою передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
В протоколі зазначено, що 25.12.2023 року гр. ОСОБА_1 по АДРЕСА_2 здійснював приймання металобрухту без складання акту приймання визначеного ЗУ « Про метелобрухт» чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-10 КУпАП.
Диспозиція ч.1ст.164-10КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту, посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Отже, суб'єкт даного адміністративного правопорушення є спеціальним, а саме посадова особа суб'єкта господарювання або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності.
В матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 є посадовою особою суб'єкта господарювання, або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності.
Отже, ОСОБА_1 не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-10 КУпАП.
Таким чином в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-10 КУпАП, тому провадження по даній справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч. 1 ст.247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст.7, 9, 10,ч.1 ст.164-10, 245, п.1 ч. 1 ст. 247, 280 КУпАП, суддя
Провадження по справі за ч.1 ст.164-10 КУпАП відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити на підставі п.1 ч. 1 ст.247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду. Скаргу на постанову у справі, може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, через районний суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу про апеляційне оскарження, не було подано.
Суддя І.М. Нейло