Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/624/24
Провадження № 2/553/680/2024
Іменем України
19.03.2024м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м.Полтави Ткачук Ю.А., перевіривши позовну заяву адвоката Нескородь Віталія Миколайовича, подану в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання сім'єю, ведення спільного господарства, побуту, визнання майна спільною сумісною власністю, -
До Ленінського районного суду м.Полтави надійшла зазначена позовна заява.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України, якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
18.03.2024 року судом отримана інформація з Департаменту з питань реєстрації Полтавської міської ради, з якої вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Отже, справа підсудна Ленінському районному суду м.Полтави.
За приписами частини 1 статті 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд встановив таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються, в тому числі ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Згідно ч. 2 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката.
Дослідивши позовну заяву та додані документи, суддею встановлено, що позовна заява подана до суду в системі «Електронний суд» за підписом адвоката Нескородь В.М., на підтвердження повноважень якого до позовної заяви додано копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії ВІ № 120055191868, який не підписаний адвокатом.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Таким чином, суддя проходить до висновку, що оскільки позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, тому її слід повернути.
Керуючись ст. ст. 62, 175, 185, 258, 260 ЦПК України, суддя,-
Позовну заяву адвоката Нескородь Віталія Миколайовича, подану в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання сім'єю, ведення спільного господарства, побуту, визнання майна спільною сумісногю власністю - повернути заявнику.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена учасниками справи протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Ленінський районний суд м.Полтави. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Ю. А. Ткачук