Ширяївський районний суд Одеської області
15.03.2024 Справа №: 518/391/24
Провадженя № 3/518/330/2024
15 березня 2024 року
Суддя Ширяївського районного суду Одеської області Тарасенко М.С., розглянувши матеріали, що надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Південного регіонального управління ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , за частиною 2 статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
23 січня 2024 року о 18 годині 10 хвилин поблизу с. Затишшя Роздільнянського району Одеської області на відстані до 25000 м. від лінії державного кордону України виявлено громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . За результатами проведення фільтраційно - перевірочних заходів стало відомо, що даний громадянин в групі осіб, а саме з громадянами України ОСОБА_2 , та громадянином України ОСОБА_3 намагався перетнути державний кордон України на вихід з України в Республіку Молдова на напрямку с. Затишшя (Україна)-с. Колосово (Республіка Молдова) в обхід встановлених пунктів пропуску через державний кордон України в пішому порядку з документами, що посвідчують його особу, чим порушив вимоги абзацу 1 ст. 9 Закону України «Про державний кордон України».
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, згідно заяви, яка міститься в матеріалах справи, останній просив у разі його неявки розгляд справи здійснювати без його участі, вину визнає.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Так диспозицією ч.2 ст.204-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади , вчинене групою осіб.
Так відповідно до ст.9 Закону України "Про державний кордон України «Перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку».
Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.
Так вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується наявними у справі письмовими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ № 290095 від 23.01.2024 року, поясненнями ОСОБА_1 в яких він зазначив, що 23.01.2024 року мав намір перетнути державний кордон України в групі з іншими громадянами України; рапортом, довідкою за результатами проведення перевірочних заходів; схемою місцевості виявлення правопорушення від 24.01.2024 року.
На підставі встановлених обставин,оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 204-1 КУпАП спроба перетинання державного кордону України поза пунктом пропуску через державний кордон України, вчинене групою осіб.
При накладенні стягнення, суд врахував характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Обставини, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують вину ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
З урахуванням викладеного, вимоги ст. 33 КУпАП,з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, прихожу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу, в межах санкції частини 2 статті 204-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та згідно п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн., який слід стягнути з ОСОБА_1 на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись статтями 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 204-1 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500,00 (вісім тисяч п'ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , судовий збір у розмірі 605,60 гривень на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її постановлення.
Суддя М. Тарасенко