Постанова від 19.03.2024 по справі 497/674/24

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

19.03.2024

Справа № 497/674/24

Провадження № 3/497/309/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.03.2024 року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Болград матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли до суду 18.03.2024 року відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м.Жовті Води Дніпропетровської області, зі слів - не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , особу якого встановлено за паспортом НОМЕР_1 , що виданий 12.12.2007р. Жовтоводським МВ УМВС України в Дніпропетровській області, РНОКПП НОМЕР_2 ,

- про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.204-1 ч.1 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

15.03.2024р. помічником НВПС з АЮД - начальником групи старшим лейтенантом ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №264676, згідно якого 15.03.2024р. о 19:22 прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» в районі прикордонного знаку №0754/08 - на відстані 30м. від лінії ДКУ в напрямку з с.Залізничне (Україна) - до н.п.Кайраклія (РМ) було виявлено та затримано гр. ОСОБА_1 , який незаконно намагався поза пунктом пропуску перетнути ДКУ, рухаючись в бік Республіки Молдова, чим порушив вимоги ст.9 ЗУ «Про державний кордон України».

У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, матеріали справи містять його заяву про розгляд справи за його відсутністю, якою він, підтвердивши письмово наявність факту скоєння ним правопорушення, викладеного в матеріалах справи, стверджує, що вину визнає...

Дослідивши надані суду матеріали, вивчивши обставини скоєння правопорушення, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , суд дійшов висновку, що в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.204-1 КУпАП - спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктом пропуску, оскільки він вчинив для цього всі дії, що від нього залежали, але не здійснив свій намір до кінця через те, що був виявлений і затриманий правоохоронними органами, що підтверджується викладеними у вищевказаному протоколі відомостями, письмовими поясненнями до нього, рапортом, протоколом затримання, та іншими доказами, що містяться в матеріалах справи.

Так, у зв'язку з військовою агресією збройних сил РФ проти Держави Україна та впровадженням на території України воєнного стану відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022р., що був затверджений ЗУ №2102-ІХ від 24.02.2022р., - на всій території України з 24.02.2022р. введено воєнний стан строком на 30 діб, та наступними Указами Президента України, що були затверджені відповідними Законами України, - строк дії воєнного стану в Україні було неодноразово безперервно продовжено до 13.05.2024 р. включно. Згідно ст.1 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану», воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях в разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України або її територіальній цілісності, та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод з зазначенням строку дії цих обмежень. Положеннями ч.1,ч.2ст.20 вказаного Закону - правовий статус та обмеження прав і свобод громадян та прав і законних інтересів юридичних осіб в умовах воєнного стану визначаються відповідно до Конституції України та цього Закону, не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені ч.2ст.64 Конституції України. Але, відповідно до ЗУ "Про правовий режим воєнного стану", на період його дії чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, а також жінкам-військовозобов'язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", та з врахуванням Порядку здійснення мобілізаційної підготовки та мобілізації. З документами, що можуть підтверджувати обставини, які дають право на виїзд за кордон таким особам, можна ознайомитися у "Правилах перетину кордону в умовах воєнного стану окремими категоріями громадян". Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються Законом (ст.33 Конституції України). Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України регулює ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», ст.6 якого визначені підстави для тимчасового обмеження наразі права громадян України на виїзд з України. Крім того, відповідно до Закону України "Про державний кордон України" Кабінет Міністрів України 27.07.1998р. ухвалив Постанову №1147 "Про прикордонний режим", до якого уряд України вніс Постановою №1292 від 07.12.2023р. відповідні зміни, згідно як запровадив наступні правила: в?їжджати, перебувати, жити чи пересуватися у межах контрольованого прикордонного району мають право українці, особи без громадянства або іноземці, які мають документи, що посвідчують їхню особу; обмежено вільний в?їзд, пересування чи проживання у прикордонній смузі - за п?ять кілометрів від лінії кордону; для в?їзду для перебування чи проживання на території прикордонного району, потрібно отримати дозвіл у відповідного органу ДПСУ, неповнолітнім такий дозвіл видається лише за зверненням одного з батьків чи опікуна. Також ці зміни стосуються осіб: які в?їжджають, щоб перетнути кордон; водіїв вантажівок та осіб, що їх супроводжують; осіб, рух яких починається чи закінчується за межами прикордонної зони і які не роблять зупинок. Також уряд встановив спеціальний прикордонний режим і заборонив перебувати або жити за 30?50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші та водоймах, а для кордону з РФ та ОСОБА_3 встановлено обмеження за два кілометри - які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій. Контроль за дотриманням спеціального прикордонного режиму покладено на ДПС.

З урахуванням викладеного, а також характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, беручи до уваги ступінь його вини, майновий стан, наявність обставини, що пом'якшує адміністративну відповідальність - визнання вини, та інші вимоги ст.33 КУпАП, суд дійшов висновку про наявність підстав притягнення винного до адміністративної відповідальності у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, що передбачений санкцією ч.1ст.204-1 КУпАП, - що буде достатнім для виховання та попередження вчиненню інших правопорушень з врахуванням визнання особою вини та усвідомленням вчиненого нею. Накладення на винного більш суворого стягнення - у виді адміністративного арешту - не відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини. Згідно п.5ч.2ст.4 ЗУ «Про судовий збір», в разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, - підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що встановлено для працездатних осіб станом на початок року ЗУ "Про державний бюджет", - 605,6грн.

Керуючись ст. ст. 9-11, 33, 40-1, 204-1, 221, 283-285 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.204-1ч.1 КУпАП, та на підставі санкції цієї статті призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (на рахунок UA198999980313131206000015660, отримувач - ГУК в Одеській області/м.Болград, код за ЄДРПОУ 37607526, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку -899998, код класифікації доходів бюджету -22030101).

Роз'яснити ОСОБА_1 , що: штраф, відповідно до ст.307 КУпАП, має бути сплачений (на рахунок UA088999980313040106000015660, отримувач - ГУК в Одеській області/м.Болград, ЄДРПОУ 37607526, банк - Казначейство України (ЕАП), код банку -899998, код класифікації доходів бюджету -21081100) не пізніш, ніж через п'ятнадцять днів з дня отримання копії даної постанови до банку України; а, в разі несплати штрафу у встановлений строк, - він стягується у подвійному розмірі (ст.308 КУпАП).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя А.В. Кравцова