Справа № 457/431/24
провадження №3/457/215/24
13 березня 2024 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Марчук В.І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, за ч. 3 ст. 154 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №4 від 07 березня 2024 року, ОСОБА_1 утримує невизначену кількість тварин (котів) з порушенням санітарно-гігієнічних норм та правил благоустрою м.Трускавця, щодо утримання тварин та правил тримання тварин у м.Трускавці, 12 січня 2024 року затопивши приміщення кухні квартири АДРЕСА_2 водою з котячими фекаліями, чим спричинив майнову шкоду ОСОБА_2 в розмірі 23 368 грн. ОСОБА_1 порушив п.27.1, 27.4, 27.6 Розділу ХХVII Правил благоустрою м.Трускавець, а також Правил утримання і поводження з тваринами у м.Трускавець, які затверджені Рішенням міської ради від 26 липня 2018 року №977, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.154 КУпАП.
Згідно із вимогами ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За змістом ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Оглянувши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
За змістом ст. 221 КУпАП до повноважень суду належить розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 154 КУпАП, а відповідно до ст.218 КУпАП адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 154КУпАП.
Статтею 221 КУпАП не передбачено розгляд справ про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.154 КУпАП суддями районних, районних у місті чи міськрайонних судів, а тому суд не вбачає підстав для іншого висновку, як для повернення матеріалів справи про притягнення ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 154 КУпАП до ВП №2 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області для подальшого скерування за підвідомчістю.
На підставі наведеного та керуючись ч. 3 ст. 154, ст. ст. 283- 287 КУпАП,-
справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 154 Кодексу України про адміністративне правопорушення повернути ВП №2 Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області для подальшого належного скерування за підвідомчістю справ про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 154 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В. І. Марчук