Номер провадження: 22-ц/813/2836/24
Справа № 523/3030/23
Головуючий у першій інстанції Сувертак І. В.
Доповідач Кострицький В. В.
про призначення справи до розгляду
18.03.2024 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах: Кострицького В.В, (суддя-доповідач), Комлевої О.С., Стахової Н.В.,
перевіривши виконання вимог статті 365 ЦПК України у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 18 вересня 2023 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення моральної шкоди,-
встановив:
Рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 18 вересня 2023 року позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення моральної шкоди - залишено без задоволення.
Не погодившись з вказаним рішенням, 18 жовтня 2023 року ОСОБА_1 звернувся через суд першої інстанції до Одеського апеляційного суду з апеляційною скаргою.
Ухвалою Одеського апеляційного суду від 04 березня 2024 року відкрито апеляційне провадження у цій справі.
Згідно ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Відповідно до частини 1 статті 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Отже, розгляд цивільної справи з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім справ зазначених в ч. 4 ст. 274 ЦПК України, у суді апеляційної інстанції у порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи є загальним правилом, визначеним у ЦПК України.
Із матеріалів справи вбачається, що ціна позову в даній справі становить 91300 грн. і є менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому справа відноситься до категорії малозначної справи в силу вимог закону.
Ураховуючи, що згідно з частиною першою статті 8 ЦПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи зазначена інформація оприлюднена на офіційному веб-порталі судової влади України.
З врахуванням недостатньої кількості суддів в Одеському апеляційному суді (відповідно рішення ВРП №852/0/15-23 кількість суддів у Одеському апеляційному суді має бути 45 суддів, проте в наявності лише 22 судді, з яких 16 суддів цивільної палати), щодо яких здійснюється автоматизований розподіл справ (без урахування суддів, які хворіють, перебувають у відрядженні, знаходяться у відпустці), що створює надмірне навантаження та утруднює призначення справи до розгляду в строки передбачені національним законодавством. Суд апеляційної інстанції завершує підготовку апеляційного провадження та призначає справу до розгляду в найближч вільну дату роботи колегії суддів.
За таких обставин, апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 18 вересня 2023 року, слід розглядати в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
Керуючись ст. ст. 7, 365, 366, ч. 1 ст. 369 ЦПК України, апеляційний суд,-
Визнати підготовку цивільної справи до апеляційного розгляду за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 18 вересня 2023 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення моральної шкоди, закінченою.
Призначити справу до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження на 28 травня 2024 року без повідомлення учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді В.В. Кострицький
О.С. Комлева
Н.В. Стахова