Справа № 491/135/24
18 березня 2024 року м. Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Надєр Ліма Махді, розглянувши справу про адміністративні правопорушення, яка надійшла від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 01 грудня 2021 року органом №5336, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , мешканки АДРЕСА_1 , не працюючої, протягом року притягувалася до адміністративної відповідальності за ч.ч.1, 2 ст.187 КУпАП,
23 лютого 2024 року на адресу Ананьївського районного суду Одеської області від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначені матеріли були зареєстровані в Автоматизованій системі документообігу суду та їм було присвоєно, відповідно, єдиний унікальний номер судової справи №491/135/24.
01 березня 2024 року на адресу Ананьївського районного суду Одеської області від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначені матеріли були зареєстровані в Автоматизованій системі документообігу суду та їм було присвоєно, відповідно, єдині унікальні номери судових справ №491/164/24, 491/165/24, 491/166/24, 491/167/24, 491/168/24, 491/169/24.
07 березня 2024 року на адресу Ананьївського районного суду Одеської області від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначені матеріли були зареєстровані в Автоматизованій системі документообігу суду та їм було присвоєно, відповідно, єдині унікальні номери судових справ №491/186/24, 491/187/24.
11 березня 2024 року на адресу Ананьївського районного суду Одеської області від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначені матеріли були зареєстровані в Автоматизованій системі документообігу суду та їм було присвоєно, відповідно, єдині унікальні номери судових справ №491/196/24, 491/197/24, 491/198/24.
За результатами автоматизованого розподілу судових справ справи №№491/135/24, 491/164/24, 491/165/24, 491/166/24, 491/167/24, 491/168/24, 491/169/24, 491/186/24, 491/187/24, 491/196/24, 491/197/24, 491/198/24 було передано для розгляду судді Ананьївського районного суду Одеської області Надєр Л.М..
З наведеного вбачається, що особою, щодо якої складені вище вказані протоколи, відповідно, зареєстровано вище вказані судові справи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При цьому всі зазначені вище справи перебувають на розгляді у судді Ананьївського районного суду Одеської області Надєр Л.М..
Частиною 2 статті 36 КУпАП визначено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до розділу ІІІ п.6 «Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України», затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 № 814, в редакції від 18 жовтня 2023 року, у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Відповідно до постанови (ухвали) суду вноситься інформація в АСДС під номером об'єднаної справи (матеріалів кримінального провадження) та відмітки про об'єднання справ (матеріалів кримінального провадження) із зазначенням номера нової судової справи (матеріалів кримінального провадження).
Аналізуючи положення розділу ІІІ п.6 «Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України», затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 № 814, є підстави для об'єднання вище вказаних матеріалів.
Враховуючи викладене, з метою дотримання вимог ч.2 ст.36 КУпАП суд на місці постановляє об'єднати зазначені справи №№491/135/24, 491/164/24, 491/165/24, 491/166/24, 491/167/24, 491/168/24, 491/169/24, 491/186/24, 491/187/24, 491/196/24, 491/197/24, 491/198/24 в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний унікальний номер 491/135/24.
19 лютого 2024 року о 22 годині 38 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 22 лютого 2024 року серії ВАВ №564915 за ч.2 ст.187 КУпАП.
28 лютого 2024 року о 10 годині 00 хвилин ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, знаходилась в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке розташоване в м. Ананьїв, вул. Незалежності, 114, Подільського району Одеської області, де продаються спритні напої продаються на розлив, чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 28 лютого 2024 року серії ВАВ №881380 за ч.2 ст.187 КУпАП.
28 лютого 2024 року о 02 годині 40 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 28 лютого 2024 року серії ВАД №006986 за ч.2 ст.187 КУпАП.
27 лютого 2024 року о 01 годині 00 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 28 лютого 2024 року серії ВАД №006943 за ч.2 ст.187 КУпАП.
26 лютого 2024 року о 02 годині 00 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 28 лютого 2024 року серії ВАД №006944 за ч.2 ст.187 КУпАП.
20 лютого 2024 року близько 03 години 25 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 28 лютого 2024 року серії ВАД №006945 за ч.2 ст.187 КУпАП.
22 лютого 2024 року близько 03 годині 00 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 28 лютого 2024 року серії ВАД №006942 за ч.2 ст.187 КУпАП.
03 березня 2024 року близько 03 години 35 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 05 березня 2024 року серії ВАД №006931 за ч.2 ст.187 КУпАП.
05 березня 2024 року о 01 години 25 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 05 березня 2024 року серії ВАД №006971 за ч.2 ст.187 КУпАП.
08 березня 2024 року близько 02 години 00 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 08 березня 2024 року серії ВАД №007030 за ч.2 ст.187 КУпАП.
06 березня 2024 року близько 02 години 20 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 08 березня 2024 року серії ВАД №007028 за ч.2 ст.187 КУпАП.
07 березня 2024 року близько 01 години 00 хвилини ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 08 березня 2024 року серії ВАД №007029 за ч.2 ст.187 КУпАП.
ОСОБА_1 з'явилася до суду та у судовому засіданні свою вину у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень визнала в повному обсязі, пояснивши, що їй відомо про те, що відносно неї встановлено адміністративний нагляд з відповідними обов'язками.
Вивченням матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.187 КУпАП, підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: вище вказаними протоколами про адміністративне правопорушення, доданими до протоколів письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копією постанови Любашівського районного суду Одеської області від 28 квітня 2023 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, рапортами працівників поліції про виявлення факту порушення.
Суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки з доданих до протоколів про адміністративне правопорушення витягів з ІІПС МВС України «Цунамі» вбачається, що протягом року на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення за ч.ч.1, 2 ст.187 КУпАП.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Відповідно до ст.401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 01 січня 2024 року у розмірі 3028 гривень.
З наведеного вбачається, що у 2024 році у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути стягнено судовий збір у розмірі 605,60 гривень (3028 гривень * 0,2 = 605,60 гривні).
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 згідно зі ст.34 КУпАП, є визнання вини.
Встановлено, що відповідно до ст.35 КУпАП обставиною, яка обтяжує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені нею адміністративні правопорушення, є повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , обставини скоєних нею правопорушень, ступінь вини та майновий стан, обставини, які пом'якшують її відповідальність та обставини, які обтяжують її відповідальність, є всі підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності та накладення на неї адміністративного стягнення у межах санкції ст.187 ч.2 КУпАП у виді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 401, 187 ч.2, 221, 283, 284 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 01 грудня 2021 року органом №5336, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , винною у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ст.187 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративні стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 гривень.
Реквізити для сплати штрафу: Розрахунковий рахунок: UA148999980313050106000015634
Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції, Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.) Код банку (МФО): 899998, Отримувач: ГУК в Од.обл./м.Ананьїв/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37607526.
Роз'яснити, що відповідно до положень ст.ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету22030106, Призначення платежу*;101;_________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: Надєр Л.М.
Постанова вступила в законну силу „___” _______ 20___ року та може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців "__"_________20___ року.