Постанова від 18.03.2024 по справі 460/12941/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2024 рокуЛьвівСправа № 460/12941/23 пров. № А/857/1320/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Мікули О.І., Пліша М.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 06 грудня 2023 року в справі №460/12941/23 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Фарм Груп" до Головного управління ДПС у Рівненській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,-

суддя в 1-й інстанції - Дуляницька С.М.,

час ухвалення рішення - 06.12.2023 року,

місце ухвалення рішення - м.Рівне,

дата складання повного тексту рішення - 06.12.2023 року,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Фарм Груп" (далі - ТОВ "Агро Фарм Груп", позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області, Державної податкової служби України про скасування рішень Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Рівненській області від 21.02.2023 № 8303143/39046634 про відмову реєстрації податкової накладної №7 від 17.10.2022; від 21.02.2023 № 8303144/39046634 про відмову реєстрації податкової накладної №9 від 20.10.2022; від 28.04.2023 № 8719654/39046634 про відмову реєстрації податкової накладної №11 від 23.12.2022, зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складені Товариством з обмеженою відповідальністю ""Агро Фарм Груп" податкові накладні №7 від 17.10.2022, №9 від 20.10.2022, №11 від 23.12.2022.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 06 грудня 2023 року адміністративний позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач - ГУ ДПС у Рівненській області, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права та неправильне застосуванням норм матеріального права, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове про відмову в задоволенні позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що підставою для зупинення реєстрації податкових накладних №7 від 17.10.2022, №9 від 20.10.2022, №11 від 23.12.2022 стало прийняття рішення від 04.11.2022 № 4025 про відповідність платника податку пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку по причині: «Вбачаються ознаки ведення ризикової діяльності ТОВ «Агро Фарм Груп»: ведення господарських операцій з ризиковим суб'єктом господарювання ТОВ «Нова-Постач», відсутність послуг оренди холодильного обладнання, послуг зберігання, транспортних послуг, відсутність придбаних ПММ». Таким чином, зупинення реєстрації податкових накладних №7 від 17.10.2022, №9 від 20.10.2022, №11 від 23.12.2022 було правомірним з огляду на наявність на момент зупинення реєстрації вищевказаних податкових накладних чинного рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям. Позивачем було направлено контролюючому органу повідомлення від 20.02.2022 за № 2 та від 26.04.2023 № 7 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, що не містили вичерпного переліку первинних документів відповідно до п. 5 Порядку № 520, зокрема не долучено: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків; не надано документи (відомості) щодо фактичного перевізника товару та оплати за отримані послуги в адресу ТОВ «Клевер Сторс»; від надані до повідомлення № 7 від 26.04.2023 документи складені з порушенням законодавства - в товаро-транспортній накладній від 22.12.2022 відсутній перевізник. Крім того, відсутні підтверджуючі документи щодо взаємовідносин з перевізником ПП «Табо-Транс».

Позивач своїм правом на подання відзиву на апеляційну скаргу не скористався, що відповідно до частини 4 статті 304 КАС України, не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу в порядку письмового провадження відповідно до п.3 ч.1 ст. 311 КАС України.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Фарм Груп" зареєстроване як юридична особа 09.01.2014; взяте на облік як платник податків 10.01.2014; зареєстроване як платник податку на додану вартість 01.07.2022; види діяльності за КВЕД: оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами (основний); виробництво машин і устатковання для сільського та лісового господарства; діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами; діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; оптова торгівля м'ясом і м'ясними продуктами; оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами; оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками; неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; неспеціалізована оптова торгівля; роздрібна торгівля м'ясом і м'ясними продуктами в спеціалізованих магазинах; роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах; вантажний автомобільний транспорт; надання послуг перевезення речей (переїзду); інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; пакування.

Так, 07.10.2022 року між продавцем ТОВ "Агро Фарм Груп" та покупцем ТОВ «Клевер Сторс» був укладений договір поставки №071022-01/1К.

Для виконання даного договору, ТОВ "Агро Фарм Груп" уклав договір поставки яєць курячих № 21/09-22 від 21.09.2022 з ТОВ “ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ” та договір поставки яєць курячих № YAS-28/09/22-2 від 28.09.2022 з ТОВ “ЯСЕНСВІТ”.

В період з жовтня по грудень 2022 року згідно з договором поставки №21/09-22 від 21.09.2022 ТОВ “ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ” були поставлені яйця курячі покупцю ТОВ "Агро Фарм Груп", що підтверджується накладними на поставку товару з товарно-транспортними накладними до них:

№ЕФ-00002499 від 04.10.2022 на суму 328458,24 грн., в т.ч. ПДВ 54743,04грн.

№ЕФ-00002555 від 06.10.2022 на суму 295585,73 грн., в т.ч. ПДВ 49264,29грн.

№ЕФ-00002948 від 10.11.2022 на суму 160 272,00грн., в т.ч. ПДВ 26712,00грн.

№ЕФ-00003091 від 22.11.2022 на суму 308291,40грн., в т.ч. ПДВ 51381,90грн.

№ ЕФ-00003211 від 01.12.2022 на суму 259200,00 грн., в т.ч. ПДВ 43 200,00грн.

№ЕФ-00003367 від 13.12.2022 на суму 181008,00грн., в т.ч. ПДВ 30168,00грн.

№ЕФ-00003474 від 19.12.2022 на суму 188352,00грн. в т.ч. ПДВ 31392,00грн.

№ЕФ-00003473 від 22.12.2022 на суму 527299,20грн., в т.ч. ПДВ 87 883,20грн.

На виконання умов пункту 4.5 договору поставки №21/09-22 від 21.09.2022, оплату за поставлені яйця ТОВ "Агро Фарм Груп" здійснювало наступними платіжними дорученнями (інструкціями): № 5 від 05.10.2022 на суму 330000,00 грн., № 7 від 07.10.2022 на суму 295585,73 грн., №5 від 04.11.2022 на суму 100 000,00грн., в т.ч. ПДВ 16666,67грн.; №9 від 04.11.2022 на суму 400 000,00грн., в т.ч. ПДВ 66666,67 грн.; №14 від 01.12.2022 на суму 249 138,38грн., в т.ч. ПДВ 41523,06грн.; №15 від 12.12.2022 на суму 181008,00грн., в т.ч. ПДВ 30168,00грн.; №16 від 22.12.2022 на суму 100 000,00грн., в т.ч. ПДВ 12500,00грн.; №17 від 28.12.2022 на суму 75 000,00грн., в т.ч. ПДВ 12500,00 грн.

В зв'язку з чим, за правилом першої події (реалізація), ТОВ “ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ”, виписав та зареєстрував для покупця ТОВ "Агро Фарм Груп" податкові накладні: № 31 від 04.10.2022 на суму 328458,24 грн., № 70 від 06.10.2022 на суму 295585,73 грн., ПДВ 49264,29 грн., №34 від 04.11.2022 на суму 478625,02 грн, в т.ч. ПДВ 79770,84 грн.; №15 від 01.12.2022 на суму 249138,38грн., в т.ч. ПДВ 41523,06; №141 від 12.12.2022 на суму 181008,00грн., в т.ч. ПДВ 30168,00грн; №241 від 19.12.2022 на суму 188352,00грн., в т.ч. ПДВ 31392,00грн; №288 від 22.12.2022 на суму 527299,20грн., в т.ч. ПДВ 87883,2 грн.

В період з жовтня по грудень 2022 року згідно договору поставки № YAS-28/09/22-2 від 28.09.2022 ТОВ “ЯСЕНСВІТ” були поставлені яйця курячі покупцю ТОВ "Агро Фарм Груп", що підтверджується накладними на поставку товару з товарно-транспортними накладними (а.с.151-158 том 1), здійснення оплати підтверджується копіями платіжних інструкцій (а.с.159-162 том 1).

В зв'язку з чим, за правилом першої події (аванс), ТОВ “ЯСЕНСВІТ виписав та зареєстрував для покупця ТОВ "Агро Фарм Груп" податкові накладні (а.с.170-178 том 1).

Закуплену продукцію у “Еліт Фуд Трейдінг” та ТОВ “Ясенсвіт”, "Агро Фарм Груп" реалізувало різним покупцям, в тому числі ТОВ «Клевер Сторс» згідно з укладеного договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022.

В період жовтня про грудень 2022 року ТОВ "Агро Фарм Груп" реалізував ТОВ «Клевер Сторс» яйця курячі згідно накладних на поставку товару з товарно-транспортними накладними: № 7 від 12.10.2022, № 10 від 17.10.2022, № 12 від 20.10.2022, № 32 від 23.12.2022 (а.с.15-17, 12-23 том 2).

За правилом підпункту “б” пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 (далі - ПК України), об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 187.1. статті 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1 ст.188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

На виконання вимог Податкового кодексу України, ТОВ "Агро Фарм Груп" склало та направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні №4 від 12.10.2022 на суму 194400 грн., в т.ч. ПДВ 32400,00 грн.; №7 від 17.10.2022 на суму 212328,00 грн., в т.ч. ПДВ 35388,00 грн.; № 9 від 20.10.2022 на суму 221616,00 грн., в т.ч. ПДВ 36936,00 грн.; № 11 від 23.12.2022 на суму 371401,20 грн., в т.ч. ПДВ 61900,20 грн.

Оплата за реалізований товар відбулася згідно з платіжними інструкціями (а.с.24-26 том 2). Отримання коштів також підтверджується виписками банку (а.с.27-33 том 2).

Позивач за наслідком опрацювання поданих податкових накладних № 7, №9 та №11 отримав квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників в ЄРПН, у яких зазначено: відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України, реєстрація податкових накладних в ЄРПН зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонується надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також повідомлено про показники “D” та “P” (а.с.29-33 том 1).

Позивачем подано до контролюючого органу Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено та письмові пояснення щодо господарських операцій по податкових накладних №7 від 17.10.2022, № 9 від 20.10.2022 (а.с.34-39 том 1) та №11 від 23.12.2022 (а.с.40-48 том 1).

За результатами розгляду податних платником податків пояснень та документів комісією регіонального рівня прийнято Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.02.2023 № 830341/39046634 про відмову реєстрації податкової накладної № 7 від 17.10.2022; від 21.02.2023 № 8303144/39046634 про відмову в реєстрації податкової накладної № 9 від 20.10.2022; від 28.04.2023 №8719654/39046634 про відмову в реєстрації податкової накладної № 11 від 23.12.2022 (а.с.49-54 том 1).

Як підставу для винесення рішень про відмову у реєстрації податкових накладних податковий орган зазначив: «ненаданням платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них, первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, розрахункових документів та або банківських виписок з особових рахунків. Додаткова інформація: не надано документи (відомості) щодо фактичного перевізника товару та оплати за отриманні послуги в адресу ТОВ "КЛЕВЕР СТОРС" та «надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: невідповідність даних, а саме, в товарно-транспортній накладній №КПЯСВ036939 від 22.12.2022 року відсутній перевізник, що унеможливлює підтвердити здійснення послуг перевезення. Крім того, відсутні підтверджуючі документи щодо взаємовідносин з перевізником ПП "Табо-Транс".

Не погоджуючись з прийнятими Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Рішеннями про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, позивач оскаржив такі рішення а адміністративному порядку (а.с.35-75 том 1).

Так, 10.03.2023 та 11.05.2023 відповідач прийняв рішення за результатами розгляду скарг щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №24767/39046634/2, №24768/39046634/2 та № 42173/39046634/2, якими скарги залишено без задоволення (а.с.76-78 том 1). Як підставу для винесення рішень про залишення скарги без задоволення відповідач зазначив: «неподання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси».

Вважаючи протиправними такі дії та рішення відповідача, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі Податковий кодекс України, далі - ПК України).

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац 10 пункту 201.10 статті 201 ПК України).

Відповідно до пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За правилами пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття (пункт 15 Порядку №1246).

Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" №1165 від 11.12.2019 затверджені: Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).

Відповідно до пункту 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165) у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

За приписами пункту 11 Порядку №1165, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як зазначалося вище, у Квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних позивача вказано: "Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/PK для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

При цьому, пропозиція надання документів вказана без конкретизації їх переліку, що не відповідає суті предмета розгляду, адже посилаючись на відповідний пункт Критеріїв ризиковості платника податку, комісія регіонального рівня зобов'язана вказати у Квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН чіткий перелік документів, які необхідні для прийняття рішення.

Формальне зазначення у Квитанції пропозиції "надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН" є лише дублюванням норми підпункту 3 пункту 11 Порядку №1165: "пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації".

Відсутність у Квитанції переліку документів, які необхідні контролюючому органу для розгляду питання щодо реєстрації ПН/РК в ЄРПН, свідчить про те, що останній надає право/можливість платнику податків надавати документи на власний розсуд, що, в свою чергу, свідчить про те, що контролюючий орган буде позбавлений можливості (не матиме права) не прийняти такі документи/відхилити чи визнати недостатніми.

Пред'явлення контролюючим органом до платника податків загальної вимоги про надання документів без їх конкретизації виключає можливість такого органу в подальшому застосовувати до такого платника податків негативні наслідки, пов'язані із ненаданням певного документа.

У постанові Верховного Суду від 18.12.2019 у справі №560/435/19 зазначено, що конкретний перелік документів може залежати, зокрема від змісту операції з постачання, суб'єктного складу її учасників, їх податкової поведінки, при цьому у постанові від 26.05.2021 у справі №560/3609/18 Верховний Суд сформулював правову позицію, відповідно до якої для кожного критерію, на підставі якого було зупинено реєстрацію податкової накладної, передбачений самостійний список документів, за умови подання якого приймається рішення про реєстрацію податкової накладної, при цьому загальне посилання на "вичерпний перелік" документів контролюючим органом не є достатнім, а перелік документів, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення контролюючим органом, повинен бути конкретизованим та чітким. Дотримання вимоги чіткості і недвозначності щодо інформації, яка зазначена в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, є особливо важливим з огляду на специфіку податкового законодавства та наслідки недотримання платником податків вимог щодо подання повного переліку документів.

Суд зауважує, що у зв'язку із не конкретизацією переліку документів у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних, надісланих позивачу, платник податків перебував у стані правової невизначеності, що позбавило його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створило передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Така позиція суду узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 22.07.2019 у справі №815/2985/18, від 10.04.2020 у справі №819/330/18, від 05.08.2021 у справі №816/2222/18, від 10.06.2021 у справі №822/1886/18, які є обов'язковими для врахування судом в силу вимог частини п'ятої статті 242 КАС України.

Не конкретизування податковим органом переліку документів, які необхідно надати позивачу, фактично в кінцевому результаті призвело до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до того критерію, на підставі якого зупинено реєстрацію, а не будь-яких на власний розсуд.

У свою чергу, відповідно до положень пункту 3 частини 2 статті 2 КАС України рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути прийнято обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення. У разі спору щодо правомірності рішення суб'єкт владних повноважень може посилатися тільки на ті обставини, що зазначені у рішенні як підстава його прийняття. Не зазначення в рішенні цих обставин тлумачиться на користь висновку про його неправомірність. Відтак невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. При цьому допущені державним органом помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються, як і не можуть покладати на таких осіб тягар відповідальності.

Наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 2-4 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Пунктами 6, 7 Порядку №520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).

Верховний Суд у постанові від 16.02.2023 у справі № 380/7648/22 зазначив: “здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу”.

ТОВ "Агро Фарм Груп" надано на розгляд контролюючого органу для реєстрації податкових накладних документи, які складені з дотриманням вимог законодавства. Надіслані копії первинних та інших документів відображають господарські операції та були достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, які зазначені у позовній заяві.

Відтак, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між ТОВ "Агро Фарм Груп" і його контрагентами, а також враховуючи те, що такі документи були надані контролюючому органу, у Головного управління ДПС у Рівненській області не було достатніх підстав для відмови у проведенні реєстрації досліджуваної податкової накладної.

Відповідно до пункту 9 Порядку №520, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Всупереч викладеній нормі Порядку №520 Головним управлінням ДПС у Рівненській області не надіслано позивачу повідомлення про надання додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Натомість, у графі “Додаткова інформація” рішень від 21.02.2023 зазначено: Не надано документи (відомості) щодо фактичного перевізника товару та оплати за отримані послуги в адресу ТОВ «Клевер Сторс»; а в графі “Додаткова інформація” рішення від 28.04.2023 вказано: в товарно-транспортній накладній №КПЯСВ036939 від 22.12.2022 відсутній перевізник, що унеможливлює підтвердити здійснення послуг перевезення. Крім того, відсутні підтверджуючі документи щодо відносин з перевізником ПП “Табо-Транс”.

Верховний Суд у постанові від 16.02.2023 у справі № 380/7648/22, звертає увагу на те, що при розгляді таких спорів судами, крім іншого, має бути встановлено настання обставин, якими обумовлено обов'язок платника податків скласти податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН. “Слід зазначити, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій платника податку на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами ПК України. Отож предметом розгляду у цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентами”.

Згідно з пунктом 11 Порядку №520 (в редакції чинній на момент прийняття рішень від 21.02.2023), комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Водночас, на дату прийняття рішення від 28.04.2023, Порядок № 520 передбачав: 10. Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Комісія регіонального рівня - комісія Головного управління ДПС у Рівненській області, розглянувши подані позивачем документи, прийняла оскаржене рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.

Суд зазначає, що у даній справі суд не надає оцінку реальності здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентами, на підставі яких складено податкові накладні, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог Податкового кодексу України, а тому не є предметом судового розгляду у справах щодо оскарження рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, які стосуються наявності чи відсутності підстав для зупинення та відмови у реєстрації податкових накладних згідно виключних підстав для вчинення податковим органом таких дій та прийняття рішень, що передбачені податковим законодавством, до числа яких не відноситься встановлення, ані контролюючим органом, ані судом реальності господарських операцій поза межами податкового контролю та прийнятими за такими заходами контролю рішеннями.

Варто зазначити, що для виникнення податкового зобов'язання з ПДВ достатньо настання однієї з подій, то обов'язок продавця/виконавця виписати і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на відповідну суму ПДВ, кореспондує з правом контролюючого органу вимагати у платника ПДВ ту документацію, яка підтверджує настання саме такої події, а не обох подій одночасно. Якщо мова йде про постачання товарів, то документами, достатніми для підтвердження такої операції будуть договір, акти приймання-передачі товарів, видаткові та товарно-транспортні накладні, адже саме такі документи можуть вважатися необхідною передумовою для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, при цьому вимога щодо надання документів, які підтверджують рух товару по складу чи здійснення розрахунків є неправомірним, оскільки в силу договірних умов контрагент позивача мав з ним розрахуватися суттєво пізніше (післяплата).

Суд вважає за необхідне зазначити, що усі сумніви контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення відповідних перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення, визначених нормами ПК України, а не шляхом блокування (зупинення) реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 07.12.2022 по справі №500/2237/20, яка є обов'язковою для врахування судом в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України.

Верховний Суд у постановах від 23.10.2018 у справі №822/1817/18 та від 05.03.2020 у справі №640/467/19 виклав правову позицію, у відповідності до якої за загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Відповідно до пункту 6 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Суд зазначає, що 04.11.2022 Головним управлінням ДПС у Рівненській області прийнято рішення №4025 про відповідність ТОВ "Агро Фарм Груп" п.8 Критеріїв ризиковості платника податків.

16.01.2023 з урахуванням отриманих від платника податків інформації та копій відповідних документів від 10.01.2013 №1 Головним управлінням ДПС у Рівненській області прийнято рішення №95 про невідповідність ТОВ "Агро Фарм Груп" п.8 Критеріїв ризиковості платника податків (а.с.79-81 том 1).

А відтак суд наголошує, що незважаючи на чинність рішення про відповідність ТОВ "Агро Фарм Груп" п.8 Критеріїв ризиковості платника податків станом на дату направлення податкових накладних на реєстрацію, станом на дату прийняття оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних податковим органом вже прийнято рішення №95 про невідповідність ТОВ "Агро Фарм Груп" п.8 Критеріїв ризиковості платника податків.

Відповідно до пункту 25 Порядку №1165 прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, покладено на Комісії регіонального рівня.

Пунктами 37, 40, 44, 45 Порядку №1165 встановлено, що члени комісії контролюючого органу мають право: ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд комісії, та брати участь у проведенні їх перевірки; переглядати всю інформацію про платників податку, наявну в ДПС; подавати пропозиції з питань, що розглядаються; викладати окрему думку, оформлену в письмовій формі; вносити пропозиції до порядку денного засідання комісії.

Рішення комісії контролюючого органу приймається шляхом відкритого голосування. Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення.

Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу.

Отже, з аналізу вказаних норм вбачається, що розгляд комісією питання про реєстрацію чи відмову в реєстрації податкової накладної не має бути формальним, а повинен включати, як дослідження всіх наявних документів, так і обговорення питання та прийняття обґрунтованого рішення.

З матеріалів справи встановлено, що позивач на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних № 7, №9 та №11 та специфіки здійснення ним господарської діяльності по договору поставки яєць курячих №071022-01/1К від 07.10.2022 року, надав пояснення з додаванням наступних копій документів: Рішення №95 про не відповідність платника ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» п.8 Критеріїв ризиковості платника податку, Договір поставки № 21/09-22 від 21.09.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ», Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» по Договору поставки № 21/09-22 від 21.09.2022 року за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору поставки № 21/09- 22 від 21.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» за період з 01.09.2022р. по 30.09.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору поставки № 21/09-22 від 21.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ-ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Картка рахунку по рахунку 631 по Договору поставки № 21/09-22 від 21.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00002373 від 21.09.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00002948 від 10.11.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003091 від 22.11.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003211 від 01.12.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003367 від 13.12.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003474 від 19.12.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003473 від 21.12.2022р.., товарно-транспортна накладна №ЕФ-00002373 від 21.09.2022р., Товарно- транспортна накладна №ЕФ-00002948 від 10.11.2022р., Товарно-транспортна накладна №ЕФ-00003091 від 22.11.2022р., Товарно-транспортна накладна №ЕФ-00003211 від 01.12.2022р., товарно-транспортна накладна №ЕФ-00003367 від 13.12.2022р., Товарно- транспортна накладна №ЕФ-00003474 від 19.12.2022р., Товарно-транспортна накладна №ЕФ-00003473 від 22.12.2022р., Платіжна інструкція №3 від 22.09.2022р., Платіжна інструкція №5 від 04.11.2022р., Платіжна інструкція №9 від 04.11.2022р., Платіжна інструкція №14 від 01.12.2022р., Платіжна інструкція №15 від 12.12.2022р., Платіжна інструкція №16 від 22.12.2022р., Платіжна інструкція №17 від 28.12.2022р., Виписка банка за 04.11.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 04.11.2022р. в АТ ПРИВАТБАНК., Виписка банка за 01.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 12.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 22.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 28.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Податкова накладна №34 від 04.11,2022р., Податкова накладна №15 від 01.12.2022р., Податкова накладна №141 від 12.12.2022р., Податкова накладна №241 від 19.12.2022р., Податкова накладна №288 від 22.12.2022р. з квитанціями №1 до них, Договір поставки №YAS-28/09/22-2 від 28.09.2022р. між «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЯСЕНСВІТ», Акт звірки між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЯСЕНСВІТ» по Договору поставки № YAS-28/09/22-2 від 28.09.2022 року за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору поставки №YAS- 28/09/22-2 від 22.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЯСЕНСВІТ» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Картка рахунку по рахунку 631 по Договору поставки №YAS- 28 09/22-2 від 22.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЯСЕНСВІТ» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Видаткова накладна №КПЯСВ033924 від 29.11.2022р., Видаткова накладна №СТ-ЯСВ11709 від 05.12.2022р., Видаткова накладна № КПЯСВ036939 від 22.12.2022р., Товарно-транспортна накладна №КПЯСВ033924 від 29.11.2022р., Товарно-транспортна накладна №СТ-ЯСВ11709 від 05.12.2022р., Товарно- транспортна накладна №КПЯСВ036939 від 22.12.2022р., Платіжна інструкція №11 від 28.11.2022р., Платіжна інструкція №14 від 05.12.2022р., Платіжна інструкція №19 від 21.12.2022р., Виписка банка за 28.11.2022р. в АТ ПРИВАТБАНК., Виписка банка за 05.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 21.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Податкова накладна №43429 від 28.11.2022р., Податкова накладна №44278 від 05.12.2022р., Податкова накладна №46066 від 21.12.2022р. з квитанціями №1 до них, Договір поставки №071022-01/1К від 07.10.2022р. між «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС», Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року, між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ З матеріалів справи встановлено, що позивач на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних № 7, №9 та №11 та специфіки здійснення ним господарської діяльності по договору поставки яєць курячих №071022-01/1К від 07.10.2022 року, надав пояснення з додаванням наступних копій документів: Рішення №95 про не відповідність платника ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» п.8 Критеріїв ризиковості платника податку, Договір поставки № 21/09-22 від 21.09.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ», Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» по Договору поставки № 21/09-22 від 21.09.2022 року за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору поставки № 21/09- 22 від 21.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» за період з 01.09.2022р. по 30.09.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору поставки № 21/09-22 від 21.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ-ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Картка рахунку по рахунку 631 по Договору поставки № 21/09-22 від 21.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00002373 від 21.09.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00002948 від 10.11.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003091 від 22.11.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003211 від 01.12.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003367 від 13.12.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003474 від 19.12.2022р., Видаткова накладна №ЕФ-00003473 від 21.12.2022р.., товарно-транспортна накладна №ЕФ-00002373 від 21.09.2022р., Товарно- транспортна накладна №ЕФ-00002948 від 10.11.2022р., Товарно-транспортна накладна №ЕФ-00003091 від 22.11.2022р., Товарно-транспортна накладна №ЕФ-00003211 від 01.12.2022р., товарно-транспортна накладна №ЕФ-00003367 від 13.12.2022р., Товарно- транспортна накладна №ЕФ-00003474 від 19.12.2022р., Товарно-транспортна накладна №ЕФ-00003473 від 22.12.2022р., Платіжна інструкція №3 від 22.09.2022р., Платіжна інструкція №5 від 04.11.2022р., Платіжна інструкція №9 від 04.11.2022р., Платіжна інструкція №14 від 01.12.2022р., Платіжна інструкція №15 від 12.12.2022р., Платіжна інструкція №16 від 22.12.2022р., Платіжна інструкція №17 від 28.12.2022р., Виписка банка за 04.11.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 04.11.2022р. в АТ ПРИВАТБАНК., Виписка банка за 01.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 12.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 22.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 28.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Податкова накладна №34 від 04.11,2022р., Податкова накладна №15 від 01.12.2022р., Податкова накладна №141 від 12.12.2022р., Податкова накладна №241 від 19.12.2022р., Податкова накладна №288 від 22.12.2022р. з квитанціями №1 до них, Договір поставки №YAS-28/09/22-2 від 28.09.2022р. між «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЯСЕНСВІТ», Акт звірки між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЯСЕНСВІТ» по Договору поставки № YAS-28/09/22-2 від 28.09.2022 року за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору поставки №YAS- 28/09/22-2 від 22.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЯСЕНСВІТ» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Картка рахунку по рахунку 631 по Договору поставки №YAS- 28 09/22-2 від 22.09.2022р, між ТОВ «АГРО ФАРМ ГРУП» та ТОВ «ЯСЕНСВІТ» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Видаткова накладна №КПЯСВ033924 від 29.11.2022р., Видаткова накладна №СТ-ЯСВ11709 від 05.12.2022р., Видаткова накладна № КПЯСВ036939 від 22.12.2022р., Товарно-транспортна накладна №КПЯСВ033924 від 29.11.2022р., Товарно-транспортна накладна №СТ-ЯСВ11709 від 05.12.2022р., Товарно- транспортна накладна №КПЯСВ036939 від 22.12.2022р., Платіжна інструкція №11 від 28.11.2022р., Платіжна інструкція №14 від 05.12.2022р., Платіжна інструкція №19 від 21.12.2022р., Виписка банка за 28.11.2022р. в АТ ПРИВАТБАНК., Виписка банка за 05.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 21.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Податкова накладна №43429 від 28.11.2022р., Податкова накладна №44278 від 05.12.2022р., Податкова накладна №46066 від 21.12.2022р. з квитанціями №1 до них, Договір поставки №071022-01/1К від 07.10.2022р. між «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС», Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року, між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.10.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року, між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Картка рахунку по рахунку 361 по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року, між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Видаткова накладна №10 від 17.10.2022р., Видаткова накладна №12 від 20.10.2022р., Видаткова накладна №32 від 23.12.2022р., Рахунок на оплату №32 від 23.12.2022р., Товарно-транспортна накладна №Р10 від 17.10.2022р., товарно-транспортна накладна №Р12 від 20.10.2022р., Товарно-транспортна накладна №Р32 від 23.12.2022р., Платіжна інструкція №7715від 01.11.2022р., Платіжна інструкція №9693 від 21.12.2022р., Платіжна інструкція №8975від 28.12.2022р., Виписка банка за 01.11.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 21.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 28.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ, Податкова накладна №11 від 23.12.2022р., Квитанція №1 про реєстрацію Податкової накладної №11 від 23.12.2022 р., Штатний розклад від 01.09.2022р., Наказ про затвердження штатного розкладу №7 від 01.09.2022р., Договір оренди №08-2022 від 05.09.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА», Акт приймання- передачі від 05.09.2022 року, Договір оренди №10-2022 від 18.10.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА», Акт приймання-передачі від 18.10.2022 року, Договір суборенди складського приміщення №01/10-22-2 від 01.10.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ», Акт приймання- передачі від 01.10.2022 року, Договір про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ФОП ОСОБА_1 , Договір про надання транспортно-експедиційних послуг№21/12-22 від 21.12.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та TOB «МІКО ТРАНС», Договір про надання транспортно-експедиційних послуг №01/10-22 від 01.10.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ», Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА» по договору оренди №10-2022 від 18.10.2022 року за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року, Акти наданих послуг №105 від 31.10.2022р., Акти наданих послуг №118 від 30.11.2022р., №132 від 31.12.2022р., Платіжна інструкція №8 від 13.10.2022р., Виписка банка за 10.10.2022р., Акти наданих послуг №2970 від 31.10.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 281 за період з 01.09.2022р. по 30.10.2022р., Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ФОП ОСОБА_1 по договору про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. за період з 17.10.2022 року по 20.10.2022 року., Акти виконаних робіт №347 від 17.10.2022р., №349 від 21.10.2022р., №351-Д від 05.11.2022р., №359 від 10.11.2022р., №357-Д від 15.11.2022р.. №364 від 18.11.2022р., №365 від 22.11.2022р., №373-Д від 24.11.2022р., №366 від 30.11.2022р., №374-Д від 30.12.2022р., Платіжні інструкції №57 від 01.03.2023р. та №70 від 31.03.2023р., Виписки банку за 01.03.2023р. та 31.03.2023р., Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «МІКО ТРАНС» по договору про надання транспортно- експедиційних послуг №21/12-22 від 21.12.2022р. за період з 21.12.2022 року по 31.12.2022 року, Акт виконаних робіт №931 від 22.12.2022 року. Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» по договору про надання транспортно- експедиційних послуг 01/10-22 від 01.10.2022р. за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року. Акти виконаних робіт №3563 від 01.12.2022р., №3565 від 14.12.2022р., №3566 від 15.12.2022р., №3587 від 19.12.2022р., №3588 від 22.12.2022р., №3589 від 23.12.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 30.11.2022р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 30.11.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 09.12.2022р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 09.12.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 12.01.2023р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 12.01.2023р., Виписка з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань. «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.10.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року, між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Картка рахунку по рахунку 361 по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року, між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.10.2022р. по 31.12.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року, між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Картка рахунку по рахунку 361 по Договору поставки №071022-01/1К від 07.10.2022 року, між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Видаткова накладна №10 від 17.10.2022р., Видаткова накладна №12 від 20.10.2022р., Видаткова накладна №32 від 23.12.2022р., Рахунок на оплату №32 від 23.12.2022р., Товарно-транспортна накладна №Р10 від 17.10.2022р., товарно-транспортна накладна №Р12 від 20.10.2022р., Товарно-транспортна накладна №Р32 від 23.12.2022р., Платіжна інструкція №7715від 01.11.2022р., Платіжна інструкція №9693 від 21.12.2022р., Платіжна інструкція №8975від 28.12.2022р., Виписка банка за 01.11.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 21.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 28.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ, Податкова накладна №11 від 23.12.2022р., Квитанція №1 про реєстрацію Податкової накладної №11 від 23.12.2022 р., Штатний розклад від 01.09.2022р., Наказ про затвердження штатного розкладу №7 від 01.09.2022р., Договір оренди №08-2022 від 05.09.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА», Акт приймання- передачі від 05.09.2022 року, Договір оренди №10-2022 від 18.10.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА», Акт приймання-передачі від 18.10.2022 року, Договір суборенди складського приміщення №01/10-22-2 від 01.10.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ», Акт приймання- передачі від 01.10.2022 року, Договір про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ФОП ОСОБА_1 , Договір про надання транспортно-експедиційних послуг№21/12-22 від 21.12.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та TOB «МІКО ТРАНС», Договір про надання транспортно-експедиційних послуг №01/10-22 від 01.10.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ», Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА» по договору оренди №10-2022 від 18.10.2022 року за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року, Акти наданих послуг №105 від 31.10.2022р., Акти наданих послуг №118 від 30.11.2022р., №132 від 31.12.2022р., Платіжна інструкція №8 від 13.10.2022р., Виписка банка за 10.10.2022р., Акти наданих послуг №2970 від 31.10.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 281 за період з 01.09.2022р. по 30.10.2022р., Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ФОП ОСОБА_1 по договору про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. за період з 17.10.2022 року по 20.10.2022 року., Акти виконаних робіт №347 від 17.10.2022р., №349 від 21.10.2022р., №351-Д від 05.11.2022р., №359 від 10.11.2022р., №357-Д від 15.11.2022р.. №364 від 18.11.2022р., №365 від 22.11.2022р., №373-Д від 24.11.2022р., №366 від 30.11.2022р., №374-Д від 30.12.2022р., Платіжні інструкції №57 від 01.03.2023р. та №70 від 31.03.2023р., Виписки банку за 01.03.2023р. та 31.03.2023р., Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «МІКО ТРАНС» по договору про надання транспортно- експедиційних послуг №21/12-22 від 21.12.2022р. за період з 21.12.2022 року по 31.12.2022 року, Акт виконаних робіт №931 від 22.12.2022 року. Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» по договору про надання транспортно- експедиційних послуг 01/10-22 від 01.10.2022р. за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року. Акти виконаних робіт №3563 від 01.12.2022р., №3565 від 14.12.2022р., №3566 від 15.12.2022р., №3587 від 19.12.2022р., №3588 від 22.12.2022р., №3589 від 23.12.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 30.11.2022р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 30.11.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 09.12.2022р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 09.12.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 12.01.2023р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 12.01.2023р., Виписка з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань. «КЛЕВЕР СТОРС» за період з 01.11.2022р. по 31.12.2022р., Видаткова накладна №10 від 17.10.2022р., Видаткова накладна №12 від 20.10.2022р., Видаткова накладна №32 від 23.12.2022р., Рахунок на оплату №32 від 23.12.2022р., Товарно-транспортна накладна №Р10 від 17.10.2022р., товарно-транспортна накладна №Р12 від 20.10.2022р., Товарно-транспортна накладна №Р32 від 23.12.2022р., Платіжна інструкція №7715від 01.11.2022р., Платіжна інструкція №9693 від 21.12.2022р., Платіжна інструкція №8975від 28.12.2022р., Виписка банка за 01.11.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 21.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ., Виписка банка за 28.12.2022р. в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ, Податкова накладна №11 від 23.12.2022р., Квитанція №1 про реєстрацію Податкової накладної №11 від 23.12.2022 р., Штатний розклад від 01.09.2022р., Наказ про затвердження штатного розкладу №7 від 01.09.2022р., Договір оренди №08-2022 від 05.09.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА», Акт приймання- передачі від 05.09.2022 року, Договір оренди №10-2022 від 18.10.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА», Акт приймання-передачі від 18.10.2022 року, Договір суборенди складського приміщення №01/10-22-2 від 01.10.2022 року між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ», Акт приймання- передачі від 01.10.2022 року, Договір про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ФОП ОСОБА_1 , Договір про надання транспортно-експедиційних послуг№21/12-22 від 21.12.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та TOB «МІКО ТРАНС», Договір про надання транспортно-експедиційних послуг №01/10-22 від 01.10.2022р. між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ», Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТзДВ «ТОРГОВО-ЗАКУПІВЕЛЬНА БАЗА» по договору оренди №10-2022 від 18.10.2022 року за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року, Акти наданих послуг №105 від 31.10.2022р., Акти наданих послуг №118 від 30.11.2022р., №132 від 31.12.2022р., Платіжна інструкція №8 від 13.10.2022р., Виписка банка за 10.10.2022р., Акти наданих послуг №2970 від 31.10.2022р., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 281 за період з 01.09.2022р. по 30.10.2022р., Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ФОП ОСОБА_1 по договору про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року., Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 по Договору про надання транспортно-експедиційних послуг №10/10-22 від 10.10.2022р. за період з 17.10.2022 року по 20.10.2022 року., Акти виконаних робіт №347 від 17.10.2022р., №349 від 21.10.2022р., №351-Д від 05.11.2022р., №359 від 10.11.2022р., №357-Д від 15.11.2022р.. №364 від 18.11.2022р., №365 від 22.11.2022р., №373-Д від 24.11.2022р., №366 від 30.11.2022р., №374-Д від 30.12.2022р., Платіжні інструкції №57 від 01.03.2023р. та №70 від 31.03.2023р., Виписки банку за 01.03.2023р. та 31.03.2023р., Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «МІКО ТРАНС» по договору про надання транспортно- експедиційних послуг №21/12-22 від 21.12.2022р. за період з 21.12.2022 року по 31.12.2022 року, Акт виконаних робіт №931 від 22.12.2022 року. Акт звірки між ТОВ «Агро Фарм Груп» та ТОВ «ЕЛІТ ФУД ТРЕЙДІНГ» по договору про надання транспортно- експедиційних послуг 01/10-22 від 01.10.2022р. за період з 01.11.2022 року по 31.12.2022 року. Акти виконаних робіт №3563 від 01.12.2022р., №3565 від 14.12.2022р., №3566 від 15.12.2022р., №3587 від 19.12.2022р., №3588 від 22.12.2022р., №3589 від 23.12.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 30.11.2022р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 30.11.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 09.12.2022р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 09.12.2022р., Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність (форма 20-ОПП) від 12.01.2023р., Квитанція №2 реєстрації Форми 20-ОПП від 12.01.2023р., Виписка з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Проте, доказів того, що відповідачем на засіданні комісії Головного управління ДПС у Рівненській взагалі обговорювались та оцінювались питання щодо наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних, відсутні, додаткові документи, наявні в розпорядженні податкового органу також не досліджувались, докази відповідачем не надані.

При цьому, відповідачами взагалі не доведено у зв'язку з чим податковим органом не бралися до уваги документи, які були в розпорядженні, під час вирішення питання про реєстрацію податкових накладних.

Крім того, відповідач не надав належних та допустимих доказів, які б ставили під сумнів реальність здійснених позивачем господарських операцій, свідчили б про невідповідність цих операцій дійсному економічному змісту, або засвідчили б наявність інших обставин, що підтверджують недобросовісність позивача як платника податків, а також підстав для зупинення реєстрації податкових накладних.

Таким чином, суд дійшов висновку, що за відсутності конкретної пропозиції про необхідність надання певних документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що документи, які подані позивачем є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність такого рішення.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов'язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 02.04.2019 у справі № 822/1878/18.

При вирішенні справи суд також виходить із того, що спірне рішення Комісії є актом індивідуальної дії.

Правовий акт індивідуальної дії - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий із метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, який не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків лише чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), якому (яким) він адресований.

Натомість, оскаржуване рішення податкового органу не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.

Таким чином, суд констатує, що оскаржувані рішення від 21.02.2023 № 8303143/39046634, від 21.02.2023 № 8303144/39046634, від 28.04.2023 №8719654/39046634 не відповідають критерію "обґрунтованості".

Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб'єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб'єкта, визначених законом.

Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб'єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.

Таким чином, висновки та рішення суб'єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Суд зазначає, що комісією регіонального рівня не обґрунтовано належним чином у встановленому порядку причини відмови у реєстрації в ЄРПН податкових накладних №7 від 17.10.2022, № 9 від 20.10.2022, № 11 від 23.12.2022.

Щодо вимог про зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні №7 від 17.10.2022, № 9 від 20.10.2022, № 11 від 23.12.2022, суд зазначає наступне.

За приписами підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Державною податковою службою України у своєму відзиві підтверджено, що обов'язок з реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у випадку визнання протиправним та скасування рішень про відмову реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань покладається саме на Державну податкову службу України, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

У відповідності з пунктів 2, 10 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може визнати протиправним та скасувати індивідуальний акт чи окремі його положення, а також прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права.

Судом враховано, що Податковим кодексом України визначено правові наслідки відсутності факту реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Така податкова накладна не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних, у свою чергу, є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

Таким чином відсутність реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних впливає на правовий стан платників податків. Покупець товарів позбавляється права на формування податкового кредиту за рахунок відповідних сум, а продавець може зазнати небажаних для нього наслідків у вигляді проведення його позапланової перевірки.

Як випливає зі змісту пункту 201.10 статті 201 ПК України, за відсутності квитанції про прийняття або неприйняття податкової накладної, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом операційного дня, коли її було надіслано продавцем.

Водночас сама квитанція про прийняття або неприйняття податкової накладної не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки вона є лише технічним способом інформування платника податків щодо реєстрації або нереєстрації податкової накладної в Єдиному державному реєстрі.

Натомість предметом спору в зазначеній категорії справ є правомірність поведінки суб'єкта владних повноважень щодо неприйняття податкових накладних для реєстрації.

У такому разі належним способом захисту порушених прав та/або інтересів платника податків у розглядуваній ситуації є визнання неправомірним неприйняття податкових накладних для реєстрації.

У свою чергу визнання неправомірним неприйняття податкової накладної для реєстрації тягне настання наслідків, передбачених у пункті 201.10 статті 201 Податкового кодексу України. Отже, податкова накладна вважається прийнятою протягом того операційного дня, коли вона була надіслана платником податків для реєстрації.

Враховуючи вищевикладене, резолютивна частина постанови адміністративного суду про задоволення позовних вимог у справі, предметом оскарження в якій є протиправність неприйняття податкової накладної для реєстрації, повинна містити висновок про визнання протиправним неприйняття податкової накладної для реєстрації, а також зазначення того, що податкову накладну потрібно вважати прийнятою та зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано платником податку (із зазначенням дати).

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 11.06.2019 по справі №826/15949/15, яка є обов'язковою для врахування судом в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України.

Враховуючи встановлені під час розгляду справи обставини та наведені норми права, беручи до уваги те, що спірні рішення про відмову у реєстрації податкових накладних визнані протиправними та скасовано, з метою повного та всебічного захисту прав позивача, виникає необхідність зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати спірні податкові накладні датою їх подання на реєстрацію.

Решта доводів та заперечень учасників справи, висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи наведене вище, апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Рівненській області слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст.308,315,316,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Рівненській області залишити без задоволення, а рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 06 грудня 2023 року в справі №460/12941/23 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду лише з підстав, визначених ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя А. Р. Курилець

судді О. І. Мікула

М. А. Пліш

Повне судове рішення складено 18 березня 2024 року.