Рішення від 15.03.2024 по справі 380/20281/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2024 рокусправа № 380/20281/23

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Желік О.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним наказу та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із вимогами:

- визнати протиправним та скасувати наказ №85 від 13.10.2015 року, виданий Головою ліквідаційної комісії Управління МВС України, визнати чинним наказ №65 о/с від 03.09.2015 року;

- зобов'язати відповідача Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок ОСОБА_1 основного розміру пенсії відповідно до наказу №65 о/с від 03.09.2015 - 68% від грошового забезпечення, при вислузі - 26 років 00 місяців 10 днів з 04.09.2015 року, з врахуванням виплачених сум пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач проходив службу в органах МВС України та згідно наказу Голови ліквідаційної комісії Управління МВС України на Львівській залізниці №65 о/с від 03.09.2015 був звільнений із служби на підставі п. «г» статті 64 (через скорочення штатів) «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України» з 03.09.2015. Вислуга років на день звільнення відповідно до наказу №65 о/с від 03.09.2015 становила 23 роки 05 місяців 00 днів в календарному обчисленні та 26 років 00 місяців 10 днів у пільговому вирахуванні.

Як зазначає позивач, він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена йому у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При пільговій вислузі років (26 років 00 місяців 10 днів) основний розмір пенсії позивача, як він вказує, повинен був становити 68% сум грошового забезпечення. Водночас при проведенні останнього перерахунку пенсії позивача йому було видано повідомлення, в якому зазначено, що основний розмір його пенсії становить 65% сум грошового забезпечення.

Вважаючи, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області допущено описку, позивач звернувся з інформаційним запитом до пенсійного органу, в якому просив надати йому копії документів з пенсійної справи, які були підставою для призначення пенсії. У відповідь на вказаний інформаційний запит Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області було надано позивачу під розписку копії документів: наказ №65 о/с від 03.09.2015, наказ №85 о/с від 13.10.2015, заява про призначення пенсії від 22.10.2015 та довідка розрахунку вислуги років від 22.10.2015.

Ознайомившись із цими документами позивач встановив, що Головою ліквідаційної комісії УМВС України на Львівській залізниці було видано наказ №85 від 13.10.2015, яким не правильно визначено (зменшено) його вислугу років як у календарному вирахуванні (23 роки 4 місяці 28 днів), так і в пільговому обчисленні (25 років 07 місяців 14 днів).

Позивач звертає увагу на те, що в розрахунку вислуги років на пенсію безпідставно пораховано проходження ним служби на посаді старший хімік-розвідник в/ч НОМЕР_1 в період з 14.01.1993 по 01.11.1993 в однократному розмірі, без врахування пільгового обчислення коефіцієнта - 1,5, що передбачено п.п.1.1 п.1 наказу №443 від 20.07.2011 МВС України - один місяць служби за півтора місяця (також це передбачено п.п.3 п.1 наказу №771 від 05.06.2014 року МВС України). Як наслідок, позивач зазначає, що оскаржуваним наказом йому було протиправно зменшено вислугу років для обчислення пенсії (з 68% сум грошового забезпечення до 65% сум грошового забезпечення).

Позиція відповідача 1 викладена у відзиві на позовну заяву (вх.№72815 від 26.09.2023), у якому представник щодо задоволення позову заперечила та вказала, що Головне управління Національної поліції у Львівській області не являється правонаступником Управлінням МВС України на Львівській залізниці.

Відповідач 2 правом на подання відзиву, передбаченим статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), не скористався, свою позицію стосовно позову не висловив.

Ухвалою судді від 04.09.2023 в справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами.

Розглянувши позов, подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

У відповідності до витягу з наказу Управління МВС України на Львівській залізниці №65о/с від 03.09.2015 «По особовому складу», згідно Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил з постановкою на військовий облік за ст.64 п. «г» (через скорочення штатів) підполковника ОСОБА_1 .

Згідно вказаного наказу, вислуга років на день звільнення становить: 23 роки 05 місяців 00 днів - в календарному обчисленні, в тому числі для виплати одноразової вихідної допомоги; 26 років 00 місяців 10 днів - в пільговому вирахуванні.

Згідно витягу з наказу Управління МВС України на Львівській залізниці №85о/с від 13.10.2015 «По особовому складу» в часткову зміну наказу УМВС України на Львівській залізниці від 03.09.2015 №65о/с, таким було внесено зміни в частині вислуги років позивача на день звільнення: 23 роки 04 місяці 28 днів - в календарному вирахуванні, в тому числі для виплати одноразової вихідної допомоги; 25 років 07 місяців 14 днів - в пільговому вирахуванні.

Згідно витягу з наказу Управління МВС України на Львівській залізниці №88 о/с від 04.11.2015 «По особовому складу» в часткову зміну наказу УМВС України на Львівській залізниці від 03.09.2015 №65о/с та від 13.10.2015 №85о/с, таким було внесено зміни в частині вислуги років позивача на день звільнення: 23 роки 05 місяців 00 днів - в календарному вирахуванні, в тому числі для виплати одноразової вихідної допомоги; 25 років 07 місяців 16 днів - в пільговому вирахуванні.

Позивач звернувся до Головного управління Національної поліції у Львівській області із заявою про внесення змін до наказу від 03.09.2015 №65о/с.

Листом Головного управління Національної поліції у Львівській області №В-73/05/13-2023 від 27.03.2023 ОСОБА_1 повідомлено, зокрема, про те, що Головне управління не являється правонаступником Управління МВС України на Львівській залізниці, а відтак внесення змін до наказу не являється можливим.

Вважаючи протиправним наказ УМС України на Львівській залізниці №85о/с від 13.10.2015, позивач звернувся до суду з метою його скасування та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок його пенсії на підставі наказу №65о/с від 03.09.2015 з урахуванням 68% сум грошового забезпечення.

Надаючи правову оцінку з приводу правонаступництва Управління МВС України на Львівській залізниці, суд виходить з такого.

За правовими висновками Верховного Суду України, висловленими в постановах від 04 березня 2014 року (справа № 21-8а14), від 27 травня 2014 року (справа № 21-108а14), від 28 жовтня 2014 року (справа № 21-484а14), ліквідація юридичної особи публічного права має місце у випадку, якщо в розпорядчому акті органу державної влади або органу місцевого самоврядування наведено обґрунтування доцільності відмови держави від виконання завдань та функцій такої відмови. У разі ж покладення виконання завдань і функцій ліквідованого органу на інший орган, мова йде фактично про реорганізацію. Таким чином, встановлена законодавством можливість ліквідації державної установи (організації) з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати повноваження (завдання) особи, що ліквідується, не виключає, а включає зобов'язання роботодавця (держави) по працевлаштуванню працівників ліквідованої установи.

Відтак, після ліквідації Управління МВС на Львівській залізниці було одночасно створено інший орган (ГУ НП у Львівській області), який буде виконувати повноваження (завдання) органу, що ліквідується і з, огляду на свій правовий статус, завдання і обсяг повноважень, по суті, є правонаступником Управління МВС на Львівській залізниці.

Вказане відповідає правовій позиції Верховного Суду, висловленій зокрема у постанові від 23 травня 2018 року в справі № П/811/3414/15.

Вирішуючи спір по суті суд зазначає таке.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-XII (далі - Закон №2262-XII; в редакції, станом на момент призначення позивачу пенсії).

Пунктами «а» та «б» статті 13 Закону №2262-XII передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають страховий стаж 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ, поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України (пункт «б» статті 12): за страховий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний повний рік стажу понад 25 років - 1 процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 (далі - Порядок; в редакції, станом на момент призначення позивачу пенсії).

Пунктом 1 Порядку визначено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом (2262-12 ), та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Як встановив суд, ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років у відповідності до Закону №2262-ХІІ. Основний розмір пенсії позивача становить 65% сум грошового забезпечення.

Розмір пенсії позивача обчислено з урахуванням пільгової вислуги років (25 років 07 місяців 16 днів), яка визначена у наказі УМВС України на Львівській залізниці №88 о/с від 04.11.2015, яким внесено зміни до наказу УМВС України на Львівській залізниці від 03.09.2015 №65о/с та наказу УМВС України на Львівській залізниці від 13.10.2015 №85о/с.

Водночас, як зазначає позивач, УМВС України на Львівській залізниці у спірному наказі (від 13.10.2015 №85о/с) було протиправно не зараховано періоду його служби у військовій частині НОМЕР_1 з 14.01.1993 по 01.11.1993 на посаді старшого хіміка-розвідника з розрахунку один місяць служби за півтора.

З цього приводу суд відзначає таке.

З відомостей, що містяться в трудовій книжці серії НОМЕР_2 (дата заповнення: 15.06.1990), позивач в період з 12.11.1991 по 01.11.1993 проходив військову строкову службу.

Згідно військового квитка серії НОМЕР_3 позивач у період з 14.01.1993 по 01.11.1993 проходив службу у військовій частині НОМЕР_1 . Військово-облікова спеціальність: старший хімік-розвідник.

Абзацами першим та другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» від 17 липня 1992 № 393 (далі - Порядок; в редакції, станом на момент призначення позивачу пенсії) установлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються: військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній спеціальній службі транспорту; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Абзацом дев'ятим підпункту «в» пункту 3 Порядку передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця: у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.08.2014 №771 було затверджено Перелік посад та умов зарахування військовослужбовцям підрозділів (загонів) спеціального призначення Національної гвардії України вислуги років для призначення пенсій на пільгових умовах (один місяць служби за півтора місяця) (далі - Перелік).

Вказаним переліком передбачено, зокрема, військово-облікову спеціальність старшого хіміка-розвідника, як таку, що дає право на пільгове обчислення періоду проходження служби один місяць служби за півтори.

Таким чином, на підставі наведеного суд висновує, що період строкової служби позивача з 14.01.1993 по 01.11.1993 у військовій частині НОМЕР_1 на військово-обліковій спеціальності старший хімік-розвідник підлягає пільговому обчисленню та зарахуванню до його стажу для призначення пенсії як один місяць служби за півтори.

У той же час суд встановив, що згідно розрахунку вислуги років на пенсію підполковника міліції ОСОБА_1 , період його служби у в/ч НОМЕР_1 з 14.01.1993 по 01.11.1993 зараховано з коефіцієнтом 1 (замість 1,5). Загальна вислуга років згідно з розрахунком становить: в календарному обчисленні: 23 роки 05 місяців 00 днів; в пільговому обчисленні (без урахування календарної) - 02 роки 02 місяця 16 днів. Загальна вислуга років - 25 років 07 місяців 16 днів.

Відповідну вислугу років визначено у наказі №88 о/с від 04.11.2015 «По особовому складу», яким було внесено зміни до наказів від 03.09.2015 №65о/с та від 13.10.2015 №85о/с в частині вислуги років позивача на день звільнення.

На підставі наведеного суд висновує, що УМВС України на Львівській залізниці у наказах протиправно не обраховано періоду проходження ОСОБА_1 строкової служби з 14.01.1993 по 01.11.1993 у військовій частині НОМЕР_1 на військово-обліковій спеціальності старший хімік-розвідник у пільговому обчисленні як один місяць служби за півтори, що, як наслідок, слугувало підставою для зменшення його загальної вислуги років з 26 років 00 місяців 10 днів до 25 років 07 місяців 16 днів.

Частиною другою статті 9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Пунктом 10 частини 2 статті 245 КАС України передбачено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Суд відзначає, що позивач просить визнати протиправним й скасувати лише наказ УМВС України на Львівській залізниці від 13.10.2015 №85о/с.

Водночас такий наказ не є остаточним (тобто таким, яким остаточно визначено загальну вислугу років позивача), адже наказом УМВС України на Львівській залізниці від 04.11.2015 №88 о/с було внесено зміни як до наказу від 03.09.2015 №65о/с, так і до наказу від 13.10.2015 №85о/с.

З урахуванням викладеного, суд, виходячи за межі позовних вимог доходить висновку, що накази УМВС України на Львівській залізниці від 13.10.2015 №85о/с та від 04.11.2015 №88 о/с, якими внесено зміни до наказу про звільнення позивача від 03.09.2015 №65о/с, слід визнати протиправними та скасувати.

Щодо позовної вимоги в частині визнання чинним наказу №65о/с від 03.09.2015, суд відзначає, що така задоволенню не підлягає, оскільки в результаті скасування наказів УМВС України на Львівській залізниці від 13.10.2015 №85о/с та від 04.11.2015 №88 о/с, наказ УМВС України на Львівській залізниці №65о/с від 03.09.2015 (в його первинній редакції) визнається чинним апріорі.

Щодо позовної вимоги в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок пенсії позивача відповідно до наказу №65 о/с від 03.09.2015, суд відзначає, що така заявлена передчасно, оскільки рішення суду в даній адміністративній справі ще не набрало законної сили.

Ба більше, станом на момент звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не порушувало прав позивача.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України та частини третьої статті 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами статті 78 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно частини 3 статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про часткове задоволення позову, судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 1 (як правонаступника) на користь позивача у розмірі 536,80 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 14, 73-78, 90, 132, 139, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним і скасувати наказ Управління МВС України на Львівській залізниці №85о/с від 13.10.2015 «По особовому складу».

Визнати протиправним і скасувати наказ Управління МВС України на Львівській залізниці №88о/с від 04.11.2015 «По особовому складу».

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Національної поліції у Львівській області (Львівська обл., місто Львів, пл. Генерала Григоренка, 3; ЄДРПОУ 40108833) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_4 ) частину сплаченого судового збору в сумі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Желік О.М.