Рішення від 18.03.2024 по справі 340/704/24

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2024 року м.Кропивницький Справа № 340/704/24

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пасічника Ю.П., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області (вул.Велика Перспективна, 33, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, код ЄДРПОУ 43560664), Служби судової охорони (вул. Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 42902258), третя особа Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ: 26255795) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить:

- Визнати протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області щодо ненарахування і невиплати ОСОБА_1 додаткової винагороди, передбаченої пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» у розмірі 30000 гривень щомісячно за період з 03.09.2022 по 31.12.2022 та з 01.01.2023 по 19.01.2023 включно.

- Зобов'язати Територіальне управління Служби судової охорони у Кіровоградській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, передбачену вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» у розмірі 30000 гривень щомісячно за період з 03.09.2022 по 31.12.2022 та доплатити додаткову винагороду за період з 01.01.2023 по 19.01.2023 включно до розміру 30 000 гривень.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.11.2022 у справі №340/4086/22, залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 12.12.2023, задоволено частково позов ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області, Служби судової охорони, Державної судової адміністрації України. Вказує, що наразі ОСОБА_1 проходить службу у Територіальному управлінні Служби судової охорони у Кіровоградській області, а відповідачем за період з 03.09.2022 по 31.12.2022 та за січень 2023 року додаткова винагорода не нараховувалася та не виплачувалася, що свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.

Ухвалою судді від 13.02.2024 року відкрито провадження в адміністративній справі та прийнято рішення здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог, представник відповідача у відзиві на позовну заяву посилався на те, що виплата додаткової винагороди, яка передбачена Постановою КМУ від 28.02.2022 №168 можлива лише за умови наявності відповідних бюджетних призначень, які у Державному бюджеті на 2022 рік не передбачені, що вказує на відсутність вини в діях відповідача. Додатково зазначив, що Постанова №793, якою внесено зміни до Постанови №168 застосовується з 24.02.2022, розмір додаткової винагороди з 24.02.2022 слід визначати з розрахунку до 30 000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць, а не 30 000 грн. за кожен місяць несення служби. Крім того, зауважував, що позивачу у повному обсязі виплачено додаткову винагороду за період з 01.01.2023 по 20.01.2023 у сумі 6451,61 грн., тому вважає, що відсутня бездіяльність управління в частині виплати додаткової винагороди за 2023 рік.

Третьою особою - Службою судової охорони надані пояснення, в яких заперечуючи проти позову вказує, що виплата додаткової винагороди, яка передбачена ПКМУ від 28.02.2022 №168 можлива лише за умови наявності відповідних бюджетних призначень, які у Державному бюджеті на 2022 та 2023 роки не передбачені, що вказує на відсутність вини в діях відповідачів, а тому в задоволенні позову належить відмовити.

Третя особа - Державна судова адміністрація України правом подання пояснень щодо позову не скористалася.

Дослідивши подані учасниками справи документи і матеріали, пояснення, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до таких висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , проходить службу посаді контролера І категорії (помічник оперативний черговий) відділу оперативно-чергової служби Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області з 13 жовтня 2020, що підтверджується витягом з Наказу від 13.10.2020 № 162 о/с.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.11.2022 у справі №340/4086/22, залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від від 12.12.2023, задоволено позов частково ОСОБА_1 . Визнано протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області щодо не нарахування і не виплати ОСОБА_1 , додаткової винагороди відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану", починаючи з 24 лютого 2022 року по 02.09.2022 (день подання позову). Зобов'язано Територіальне управління Служби судової охорони у Кіровоградській області здійснити нараховування та виплату ОСОБА_1 додаткову винагороду, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану", починаючи з 24 лютого 2022 року по 02.09.2022 (день подання позову).

Відповідно до ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Адвокат в інтересах позивача звернувся до Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області з приводу виплати позивачеві додаткової винагороди, яка передбачена ПКМУ від 28.02.2022 №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” за період вересень - грудень 2022 року та січень 2023 року.

Листом Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області від 25.01.2024 №42.06-62 повідомлено, що у затвердженому Державною судовою адміністрацією України кошторисі Служби судової охорони на 2022 рік та кошторисі на 2022 рік ТУ ССО у Кіровоградській області, видатки на виплату додаткової винагороди, визначеної постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168, не передбачалися та не затверджувалися. Тому ТУ ССО у Кіровоградській області не нараховувало та не виплачувало позивачу додаткову винагороду за 2022 рік. При цьому вказано, що у листопаді 2023 року ОСОБА_1 нараховано та виплачено додаткову винагороду за січень 2023 року.

Позивач, не погодившись із бездіяльністю відповідача щодо не виплати додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” за період з 01.09.2022 по 31.12.2022 та з 01.01.2023 по 19.01.2023 включно, звернувся до суду з цим позовом.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.165 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України на рівні не нижчому, ніж установлений для поліцейських, і повинно стимулювати до комплектування Служби судової охорони кваліфікованими співробітниками. Співробітникам Служби судової охорони гарантується інший соціальний захист в обсягах та порядку, передбачених Законом України “Про Національну поліцію” для поліцейських, за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на фінансування Служби судової охорони.

Згідно із частиною сьомою статті 161 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” фінансування Служби судової охорони здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 № 289 “Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони” установлено, що порядок виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони затверджується Державною судовою адміністрацією.

Наказом Державної судової адміністрації від 26 серпня 2020 року № 384 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони (далі - Порядок №384).

Відповідно до пункту 3 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони, затвердженого наказом ДСА України від 26.08.2020 №384 (далі - Порядок №384), грошове забезпечення співробітникам Служби (далі співробітники) визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби, інтенсивності та умов служби, почесного звання, спортивного звання.

Підпунктом 2 пункту 4 розділу І Порядку №384 передбачено, що грошове забезпечення включає щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за стаж служби. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги (пункти 5-7 Порядку).

Пунктами 9-10 розділу І Порядку №384 передбачено, що підставою для виплати грошового забезпечення є наказ Служби або територіального управління Служби про призначення на посаду співробітника в Службі, територіальному управлінні Служби та встановлення розмірів посадового окладу, надбавок, доплат.

Грошове забезпечення співробітникам виплачується за місцем проходження служби виключно в межах фондів оплати праці співробітників, затверджених у кошторисах Служби або територіального управління Служби на грошове забезпечення.

З огляду на викладене, грошове забезпечення позивача складається з основних щомісячних виплат; щомісячних додаткових; одноразових додаткових виплат, яке отримують за рахунок коштів державного бюджету у межах затверджених фондів оплати праці.

З 24.02.2022 року Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 року №64 на території України введено воєнний стан.

Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 прийнято постанову №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”, яка набула чинності з 24 лютого 2022 року.

Пунктом 1 вказаної постанови, на дату набуття нею чинності, було установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень щомісячно (крім військовослужбовців строкової служби), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Отже, працівники Служби судової охорони відносяться до суб'єктів, яким встановлено виплату щомісячної додаткової винагороди на період дії воєнного стану.

В подальшому до пункту 1 вказаної постанови вносили зміни, зокрема ПКМУ від 07 березня 2022 року № 217, від 22 березня 2022 року №350, від 01 квітня 2022 року № 400, від 01 липня 2022 року № 754, від 07 липня 2022 року № 793, при цьому вказані зміни застосовуються з 24 лютого 2022 року, а розмір додаткової винагороди залишався незмінним - 30000 грн. до змін внесених ПКМУ від 07.07.2022 №793, а після вказаних змін - до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, тобто по суті змінився лише підхід до визначення суми додаткової винагороди, а право на її отримання, в т.ч. і співробітниками Служби судової охорони залишилось незмінним.

На виконання Постанови КМУ №168 наказом Державної судової адміністрації України №396 від 31.10.2022 року затверджено Порядок і умови виплати співробітникам Служби судової охорони додаткової винагороди на період дії воєнного стану (далі - Наказ №396).

Ці Порядок і умови визначають механізм виплати додаткової винагороди на період воєнного стану (далі - додаткова винагорода) співробітникам Служби Судової охорони (далі - співробітникам). Порядок розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" зі змінами (далі - Постанова). (п.1 Наказу №396)

Відповідно до пунктів 3, 4, 6, 7, 14 додаткова винагорода виплачується співробітникам в період дії воєнного стану, за час проходження ними служби, зокрема тим, які виконують службові обов'язки за штатними посадами або на яких у встановленому порядку покладено тимчасове виконання обов'язків за іншими посадами згідно з умовами, передбаченими цим Порядком.

Виплата додаткової винагороди за рішенням Голови Служби судової охорони (далі - Служба) або особи, яка виконує його обов'язки, начальників територіальних управлінь Служби судової охорони або осіб, які виконують їх обов'язки, зберігається в разі звільнення від виконання службових обов'язків на підставі документа, що підтверджує тимчасову непрацездатність співробітника через хворобу, травму, поранення.

Виплата додаткової винагороди здійснюється центральним органом управління та територіальними управліннями Служби судової охорони за місцем проходження служби співробітника, де він призначений на штатну посаду.

Підставою для виплати додаткової винагороди співробітникам є наказ Служби або територіального управління Служби.

Підготовка проектів наказів про виплату додаткової винагороди покладається на підрозділи по роботі з персоналом центрального органу управління, територіальних управлінь Служби.

Проекти наказів складаються на підставі обліку співробітників з урахуванням періодів визначених в пункті 8 цього наказу.

Розрахунковий період для виплати додаткової винагороди визначається в календарному обчисленні з 24 лютого по 28 лютого 2022 року, а надалі щомісяця пропорційно часу дії воєнного стану.

Додаткова винагорода виплачується в таких в розмірах:

- 30 000 гривень - співробітникам, які проходять службу в районах ведення бойових дій, пропорційно в розрахунку на місяць;

- 10 000 гривень - іншим співробітникам пропорційно в розрахунку на місяць;

- 100 000 гривень - співробітникам, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів у розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

У випадку, якщо співробітник Служби звільнився (звільнений) зі служби в Службі в період дії воєнного стану, виплата додаткової винагороди за період проходження таким співробітником служби здійснюється після надходження встановленим порядком коштів для виплати додаткової винагороди.

Між тим, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 20.01.2023 року №43 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168", якою у пункті 1 постанови КМУ №168 виключив з переліку осіб, які на період дії воєнного стану мають право на додаткову винагороду, співробітників Служби судової охорони. Ця постанова Кабінету Міністрів України набрала чинності 21.01.2023 року.

Отже, з 24.02.2022 року Кабінет Міністрів України встановив співробітникам Служби судової охорони на період дії воєнного стану в Україні додаткову винагороду, яка підлягає виплаті в порядку та на умовах, визначених Державною судовою адміністрацією України. Встановлена пунктом 1 Постанови КМУ №168 додаткова винагорода є складовою грошового забезпечення співробітників Служби судової охорони і носить тимчасовий характер. З 21.01.2023 року співробітники Служби судової охорони втратили право на отримання додаткової винагороди у розмірі 30000 грн., передбаченої пунктом 1 Постанови КМУ №168.

Суд погоджується з доводами позивача, що ТУ ССО у Кіровоградській області, у штаті якого позивач проходить службу, допустило у спірних правовідносинах протиправну бездіяльність, оскільки не нараховувало та не виплачувало позивачу додаткову винагороду у розмірі 30000 грн., передбачену пунктом 1 Постанови КМУ №168, за період служби з 01.09.2022 року по 20.01.2023 року. Відповідач не довів наявність обставин для невиплати грошового забезпечення, передбачених пунктом 11 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони, затвердженого наказом ДСА України №384 від 26.08.2020 року.

Водночас у ході судового розгляду цієї справи ТУ ССО у Кіровоградській області на виконання розпорядження т.в.о. Голови Служби судової охорони №102/ОД від 27.10.2023 року нарахувало та виплатило позивачу додаткову винагороду за січень 2023 року, а саме за період з 01.01.2023 року по 20.01.2023 року - у розмірі 6451,61 грн. Представник відповідача пояснила, що додаткова винагорода у такому розмірі виплачена позивачу відповідно до пункту 7 Порядку і умов виплати співробітникам Служби судової охорони додаткової винагороди, затверджених наказом ДСА України №396 від 31.10.2022 року, яким передбачено виплату співробітникам Служби додаткової винагороди у розмірі 10 000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць. Доводила, що умовою виплати додаткової винагороди у розмірі 30 000 грн. є проходження служби саме в районах ведення бойових дій, а Кіровоградська область до таких не належить.

Суд відхиляє ці доводи та зазначає, що така умова відсутня у Постанові КМУ №168, а ДСА України не має повноважень визначати розмір додаткової винагороди чи зменшувати її розмір за певними критеріями.

Щодо посилань відповідача на відсутність бюджетних асигнувань для здійснення виплати додаткової винагороди передбаченої Постановою від 28.02.2022 №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-VI “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) і практику ЄСПЛ як джерело права.

За змістом правової позиції ЄСПЛ у справі “Кечко проти України” (рішення від 08 листопада 2005 року) у межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти в цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Верховний Суд України у своїх рішеннях також неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22 червня 2010 року у справі № 21-399во10, від 07 грудня 2012 року у справі № 21-977во10, від 03 грудня 2010 року у справі № 21-44а10).

Отже, суб'єкт владних повноважень не може посилатись на відсутність бюджетних асигнувань, для не виплати додаткової винагороди, яка передбачена чинною на час вирішення спору Постановою Кабінету Міністрів України.

Крім того, суд зауважує, що пунктом 3 Постанови №168, Міністерство фінансів зобов'язано опрацювати питання щодо збільшення видатків відповідним розпорядникам бюджетних коштів для забезпечення реалізації цієї постанови.

Відсутність коштів та наказу про виплату, на яку особа набула право, не є підставою відмови у захисті порушеного права, оскільки держава, маючи можливість, не скасувала нормативно-правовий акт, що породжує право.

При вирішенні спору та обранні способу захисту прав позивача суд враховує правові висновки, наведені у рішеннях Верховного Суду у зразковій справі №260/3564/22 (№Пз/990/4/22) щодо виплати додаткової винагороди співробітникам Служби судової охорони.

Згідно з частиною 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Суд вважає за доцільне вийти за межі позовних вимог, а порушене право позивача захистити - зобов'язавши відповідача нарахувати та виплатити йому додаткову винагороду за період з 03.09.2022 по 31.12.2022 та доплатити додаткову винагороду за період з 01.01.2023 по 20.01.2023 - в розмірі 30000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому, згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Судові витрати, які підлягають розподілу, відсутні.

Керуючись ст.ст.77-79, 90, 132, 134, 139, 243-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у Кіровоградській області щодо ненарахування і невиплати ОСОБА_1 додаткової винагороди, установленої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”.

Зобов'язати Територіальне управління Служби судової охорони у Кіровоградській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду установлену постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”, за період з 03.09.2022 по 31.12.2022 та доплатити додаткову винагороду за період з 01.01.2023 по 20.01.2023 - в розмірі 30 000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Ю.П. ПАСІЧНИК