ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/4251/24
провадження № 3/753/1919/24
"15" березня 2024 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Сирбул О.Ф., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадян України, пенсіонер, вдівець, має двох дітей, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, 185 КУпАП,
12.02.2024 о 22 год. 30 хв., за адресою: АДРЕСА_2 , громадянин ОСОБА_1 образливо виражався та кидався з ножем на громадянина ОСОБА_2 , а також виражався нецензурною лайкою в громадському місці, а саме на третьому поверсі гуртожитку, чим порушив порядок та спокій громадян, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
12.02.2024 о 22 год. 30 хв., за адресою:м. Київ, вул. Юрія Литвинського, 34, громадянин ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою в приміщенні ТВП-1 Дарницького УП, на неодноразові вимоги припинити протиправну поведінку від інспектора ОСОБА_3 не реагував, вчиняючи злісну непокору законній вимозі працівника поліції, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
Оскільки протоколи серії ГП № 531981 та серії ГП № 531982 складені відносно однієї особи, якій інкримінують вчинення кількох адміністративних правопорушень, суд вважає за необхідне об'єднати справи щодо ОСОБА_1 в одне провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнав, обставин викладених у протоколі не оспорював.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, за ст. 173, 185 КУпАП, повністю доведена та підтверджується матеріалами справи, а саме протоколами про адміністративні провопорушення серії ГП № 531981 та серії ГП № 531982, заявою громадянина ОСОБА_2 від 12.02.2024, в якій він зазначає, що житель третього поверху гуртожитку вийшов в загальний коридор з ножем та погорожував його порізати, заявою громадянина ОСОБА_4 від 12.02.2024, в якій він зазначає, що житель третього поверху гуртожитку вийшов в загальний коридор з ножем та погорожував його порізати, протоколом АЗ № 094436 про адміністративне затримання ОСОБА_1 , відеозаписом з портативного відеореєстратора № 473515, 473868.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, а також інші в сукупності обставини та їх поєднання, суд дійшов висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, оскільки накладене адміністративне стягнення в даному випадку буде достатнім для виправлення правопорушниці та попередження вчинення нових правопорушень.
Положеннями ст. 401 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
В матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані, які б підтверджували звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, а відтак, з нього підлягає стягненню судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення, що на день розгляду справи становить 605,60 грн. на користь держави.
З огляду на вище викладене та керуючись ст. 9, 23, 33, 401, ч. 1 ст. 51, ст. 252, 283-285, 294 КУпАП, ст. 4, 5 Закону України «Про судовий збір»,
Об'єднати справу № 753/4252/24 (провадження №3/753/1920/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП зі справою № 753/4251/24 (провадження №3/753/1919/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 185 КУпАП в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі №753/4251/24 (провадження №3/753/1919/24).
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ст. 185 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 (п'ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Дарницький районний суд м. Києва, особою, щодо якої її винесено, її захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачено добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а у разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна у порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 308 КпАП України, у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: