Ухвала від 18.03.2024 по справі 447/665/24

Провадження №2-а/447/12/24

Справа №447/665/24

УХВАЛА

18.03.2024 суддя Миколаївського районного суду Львівської області Павлів В.Р., розглянувши у м. Миколаєві Львівської області позовну заяву ОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про захист прав споживача та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

12.03.2024 ОСОБА_1 звернувся в Миколаївський районний суд Львівської області з позовною заявою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про захист прав споживача та зобов'язання вчинити дії.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи підставою звернення позивача до суду, як споживача є не виконання ТОВ «Газорозподільчі мережі України» рішення НКРЕКП №1091/16.5.2/9-24 від 19.01.2024 та ряду існуючих законодавчих актів. Позивач вважає, що НКРЕКП знало про порушення його економічних прав, як споживача газу проте не застосувало відповідних санкцій до ТОВ «Газорозподільні мережі України».

У прохальній частині позовної заяви ОСОБА_1 просить суд Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг здійснити застосування належних заходів державного нагляду до ТОВ «Газорозподільні мережі України» у вигляді позапланової перевірки та застосування штрафу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним, предметно підсудні наступні спори:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Встановлено, що правовідносини, які виникли між сторонами, не є об'єктом судового оскарження в порядку ч. 1 ст. 20 КАС України, оскільки стосуються належного виконання функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо нагляду за ТОВ «Газорозподільні мережі України».

Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Враховуючи наведене та те, що правовідносини, які виникли між сторонами, не є об'єктом судового оскарження в порядку вимог ч. 1 ст. 20 КАС України, вважаю за необхідне, передати адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про захист прав споживача та зобов'язання вчинити дії до Львівського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. 20, 21, 29, 256, 295 КАС України, суд,

постановив:

Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про захист прав споживача та зобов'язання вчинити дії передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду (адреса: вул. Чоловського, 2, м. Львів, 79018 ).

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його складення, має право на подання апеляційної скарги з клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Суддя Павлів В. Р.