Провадження №3/748/722/24
Єдиний унікальний № 748/758/24
15 березня 2024 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Кухти В.О.,
при секретарі - Крошці І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за частиною 2 статті 173-2 КУпАП, -
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №587038 від 10 лютого 2024 року, слідує, що 10.02.2024 року об 14 год. 30 хв. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання: АДРЕСА_2 , перебуваючи з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота), порушив Терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА №387677: заборону в будь-який спосіб контактувати з ОСОБА_2 , а саме ображав та вдарив рукою по обличчю, за що передбачена відповідальність, згідно ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Постановою Чернігівського районного суду Чернігівської області від 22 червня 2023 року ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП, за вчинене правопорушення 09.05.2023 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином засобом SMS-повідомлення, про причини неявки суду не повідомив, у зв'язку з чим, суд вирішив розглянути справу у його відсутності.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Згідно п.6 розділу І, п.15 розділу ІІ «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015 року, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою; до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Однак, всупереч діючому законодавству до протоколу про адміністративне правопорушення не додано копії термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА №387677, порушення заходів якого ставляться в провину ОСОБА_1 , а також протокол про адміністративне правопорушення заповнений нерозбірливим почерком, що ускладнює розуміння його змісту.
Крім того, відповідно до ст.61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Натомість, інспектором ВРПП ЧРУП ГУНП в Чернігівській області В.Лаптієнко, при наявності ідеальної сукупності складу адміністративно правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП в діях ОСОБА_1 10.02.2024 року об 14 год. 30 хв. відносно ОСОБА_2 , складено два різних протоколи за ч.2 ст.173-2 КУпАП, а саме: протокол серії ВАД №587037 та серії ВАД №587038.
Оскільки вказані обставини перешкоджають суду належним чином розглянути адміністративну справу, то враховуючи вищезазначене, матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню начальнику Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області, для усунення допущених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 245, 251, 256, 268, 283 КУпАП, суд, -
протокол серії ВАД №587038 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП складений відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали - повернути начальнику Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області, для усунення допущених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.О.Кухта