Справа № 444/4700/23
Провадження № 3/444/591/2024
11 березня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква в залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , згідно з протоколом про адміністративне правопорушення - не працює, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено,
- за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи особою, яка позбавлена права керування транспортним засобом постановою Жовківського районного суду Львівської області від 24.11.2023 року, та будучи притягнутим 06.11.2023 року до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП, повторно протягом року, а саме 12.12.2023 року о 12 год. 40 хв. в с.Боянець, по вул.І.Франка, 4, Львівського району, керував транспортним засобом ВMW 530 н.з. НОМЕР_1 .
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 2.1 А Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не відомі.
ОСОБА_1 був обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, проте не вживав заходів для явки до суду.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою.
Підстав для відкладення розгляду справи немає.
А тому, беручи до уваги той факт, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 126 КУпАП, не віднесено до таких, які підлягають розгляду за обов'язкової присутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних документів, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП підтверджується зібраними доказами, які містяться в матеріалах даної справи зокрема:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №547460 від 12.12.2023 року;
-письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 12.12.2024 року, які знаходяться в матеріалах даної справи;
-рапортом працівника поліції;
-довідкою виданою поліцейським СРПП ВП №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області І.Сідельник про те, що згідно наявних баз даних, що входять до Інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримував посвідчення водія. Згідно рішення Жовківського районного суду справа №444/4092/23 позбавлений права керування терміном на 1 рік від 24.11.2023 року;
-CD диском події яка мала місце 12.12.2023 року, за участі ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність передбачена за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених ч.2 - ч.4 ст.126 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він повторно протягом року керував транспортним засобом не маючи права керування транспортними засобами, а тому його дії правильно кваліфіковані за ч.5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставини, які б пом'якшували або обтяжували відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Санкція ч.5 ст.126 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Відповідно до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Як встановлено із наданих суду матеріалів даної справи, зокрема з копії постанови про накладення адміністративного стягнення серії БАД №899034 від 06.11.2023 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності ч.2 ст.126 КУпАП за скоєння 06.11.2023 року правопорушення, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3 400 грн.
Із довідки виданої поліцейським СРПП ВП №2 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області І.Сідельник встановлено, що згідно наявних баз даних, що входять до Інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримував посвідчення водія. Згідно рішення Жовківського районного суду справа №444/4092/23 позбавлений права керування терміном на 1 рік від 24.11.2023 року;
А тому, з врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 доцільним буде обрати стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, а саме застосувати стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, та без вилучення транспортного засобу, оскільки відсутні відомості про те, що такий транспортний засіб є у приватній власності порушника, що буде достатнім для виправлення ОСОБА_1 та запобігатиме вчиненню ним інших адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" становить 3028, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 27, 40-1, ч.5 ст.126, 283, 284, 307, 308-310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2400 (дві тисячі чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , згідно з протоколом про адміністративне правопорушення - не працює, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено) - 605 /шістсот п'ять/ грн. 60 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Олещук М. М.