Постанова від 14.03.2024 по справі 161/4124/21

Справа № 161/4124/21

Провадження № 3-в/161/21/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2024 року м. Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого судді - Пахолюка А.М.,

при секретарі - Грень А.В.,

розглянувши подання провідного інспектора Луцького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області Мельничук А.В. про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови Луцького міськрайонного суду від 19.04.2021 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшло подання провідного інспектора Луцького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області Мельничук А.В. про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19.04.2021 року, відносно ОСОБА_1 , якого притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 183-1 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт.

Подання мотивоване тим, що 12.05.2021 року Луцьким МВ філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області прийнята до виконання постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19.04.2021 щодо ОСОБА_1 , якого визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт. З повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_2 вбачається, що 26.08.2022 року порушник ОСОБА_1 був призваний ІНФОРМАЦІЯ_3 та проходить військову службу за призовом по мобілізації у військовій частині НОМЕР_1 . Вказує, що перебування ОСОБА_1 в ЗСУ унеможливлює виконання постанови Луцького міськрайонного суду від 19.04.2021 року.

У судове засідання представник органу пробації не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі. Подання підтримує та просить задовольнити.

Аналізуючи матеріали подання та особової справи, суд приходить до висновку про необхідність вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови суду від 19.04.2021 року, наступним чином.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19.04.2021 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт.

Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.

Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно-корисних робіт передбачений статтею 325-1 КУпАП та детально регламентований Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19.03.2013 року (далі - Порядок).

Так, згідно п.11.1 Порядку - виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.

Згідно ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день.

Відповідно до ч. 2 ст. 325-1 КУпАП, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.

Як встановлено судом, подання про вирішення питання, пов'язаного із виконанням постанови обґрунтоване тим, що ОСОБА_1 проходить військову службу, що унеможливлює виконання постанови суду.

Згідно повідомлення Миколаївського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 14.02.2024 вбачається, що ОСОБА_1 проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1 (а.с.54).

Відповідно ст.ст. 304, 305 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову. Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.

Як зазначено в п. 15.1 Порядку - однією з підстав припинення виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт та зняття правопорушника з обліку є наявність підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, після отримання відповідного судового рішення.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1 з 26.08.2022 року призваний на військову службу до Збройних сил України для захисту держави від збройної агресії Російської Федерації, у зв'язку з чим виконувати суспільно корисні роботи такий не може, тому суд вважає за можливе припинити виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19.04.2021 року про покладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на 120 годин.

Керуючись ст.ст. 283, 284, 304, 325-4 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання - задовольнити.

Припинити виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19 квітня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в частині виконання суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду А.М. Пахолюк

Попередній документ
117685142
Наступний документ
117685144
Інформація про рішення:
№ рішення: 117685143
№ справи: 161/4124/21
Дата рішення: 14.03.2024
Дата публікації: 18.03.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Несплата аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (14.03.2024)
Результат розгляду: клопотання задоволено повністю
Дата надходження: 01.03.2024
Розклад засідань:
25.03.2021 09:40 Луцький міськрайонний суд Волинської області
06.04.2021 10:20 Луцький міськрайонний суд Волинської області
19.04.2021 09:50 Луцький міськрайонний суд Волинської області
14.03.2024 10:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПАХОЛЮК АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
ПАХОЛЮК АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
правопорушник:
Гаврилюк Олександр Віталійович