Ухвала від 15.03.2024 по справі 907/191/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"15" березня 2024 р. м. Ужгород Справа № 907/191/24

Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,

розглянувши матеріали за заявою Ліквідаційної комісії Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, смт. Дубове, Тячівського району

до боржника: Комунального підприємства Дубівське підприємство по водопостачанню, смт. Дубове, Тячівського району

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Ліквідаційна комісія Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, смт. Дубове, звернулась до Господарського суду Закарпатської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Дубівське підприємство по водопостачанню, смт. Дубове, у зв'язку з наявністю у нього непогашеної заборгованості.

Дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на те, що подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство не відповідає вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Частиною 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Як вбачається з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.

До заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Разом з тим, заявником до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не надано доказів сплати авансування витрат арбітражного керуючого у справі про банкрутство.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» мінімальну заробітну плату у місячному розмірі у 2024 з 1 січня установлено у розмірі 7 100,00 грн. Отже, розмір авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень становить 63 900,00 грн.

При цьому, судом зазначається, що відмова від авансування, відсутність майна у боржника або ж відсутність інших джерел для покриття витрат на виплату винагороди арбітражному керуючому судом може розцінюватись як примушування до безоплатної праці, що забороняється та прирівнюється до рабства у контексті статті 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та інших міжнародних актів (зокрема, Конвенції 1926 року про заборону рабства, Конвенції Міжнародної організації праці про примусову чи обов'язкову працю 1930 року ратифіковану Україною 10.08.56 року, Конвенції Міжнародної організації праці № 105 про скасування примусової праці 1957 року ратифіковану Україною 05.10.2000 року), резолюції Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОС) 1996 року тощо) та суперечить статті 43 Конституції України.

Крім того, в матеріалах справи наявна платіжна інструкція №509 від 30.10.2023 р., на суму 26 840,00 грн. подана заявником в якості доказів сплати судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", за подання до господарського суду: заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство - сплачується судовий збір у розмірі 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно ст. 7 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2024 рік", з 01.01.2024 установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3 028,00 грн. Відтак, кредитором мав бути сплачений судовий збір у загальному розмірі 30 280,00 грн.

Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про залишення заяви Ліквідаційної комісії Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, смт. Дубове, Тячівського району до боржника: Комунального підприємства Дубівське підприємство по водопостачанню, смт. Дубове, Тячівського району про відкриття провадження у справі про банкрутство без руху із встановленням строку та способу усунення її недоліків.

Зважаючи на вищевикладене, керуючись Кодексом України з питань банкрутства та ст. ст. 3, 12, 81, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Ліквідаційної комісії Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, смт. Дубове, Тячівського району до боржника: Комунального підприємства Дубівське підприємство по водопостачанню, смт. Дубове, Тячівського району про відкриття провадження у справі про банкрутство залишити без руху.

2. Встановити строк десять днів з дня вручення цієї ухвали Ліквідаційній комісії Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, смт. Дубове, Тячівського району на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

3. Встановити Ліквідаційній комісії Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, смт. Дубове, Тячівського району спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство шляхом подання до суду доказів авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання ним повноважень та доказів сплати судового збору в належному розмірі.

Ухвала набрала законної сили 15.03.2024, оскарженню не підлягає.

Суддя Ремецькі О.Ф.