Справа № 539/139/24
Провадження № 3/539/163/2024
14 березня 2024 року м. Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Коваленко О.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від УПП в Полтавській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, перебуває на службі у в/ч НОМЕР_2
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ААД №828669 від 07 січня 2024 року, цього дня о 15 год. 11 хв. на а/д Київ-Харків- Довжанський водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Ford Transit державний номерний знак НОМЕР_3 , будучи особою стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами постановою Лубенського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 11.06.2018, ВП №22200225.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав суду постанову про скасування тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, оскільки заборгованість зі сплати аліментів у нього відсутня. Також надав суду довідку про його знаходження на військовій службі у військовій частині НОМЕР_2 з 28 лютого 2024 року.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про дорожній рух» забороняється керування транспортними засобами особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Частиною 3 ст.126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП.
Так, із відеофіксації, яка проводилася під час складання протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 вважав, що тимчасове обмеження його у праві керування транспортними засобами вже скасоване.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків (ст.10 КУпАП).
Враховуючи викладене, те, що на час розгляду справи в суді постановою державного виконавця встановлене відносно ОСОБА_1 обмеження скасовано, а також те, що з матеріалів справи вбачається, що на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вважав, що зазначене обмеження стосовно нього скасоване, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 не вбачається складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП, а тому адміністративна справа відносно нього підлягає закриттю.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 126 ч.3, 247, 276, 279, 284 КУпАП , суддя,-
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.126 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду О.А. Коваленко