Провадження №1-в/447/36/24
Справа №447/671/24
12.03.2024 Миколаївський районний суд Львівської області у складі судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП №2 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, не працюючому, раніше судимому, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 ,
встановив:
12.03.2024 в Миколаївський районного суду Львівської області надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 . В обґрунтування подання наведено наступне. 01.07.2017 ОСОБА_4 вироком Франківського районного суду м. Львова засуджений за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, на підставі ч. 3 ст. 72 КК України ОСОБА_4 призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі. 26.06.2023 ОСОБА_4 звільнений з Державної установи «Личаківська виправна колонія №30». З моменту звільнення ОСОБА_4 не працює, веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, неодноразово був виявлений серед раніше судимих осіб, разом з якими схильний до вчинення кримінальних правопорушень. Відносно ОСОБА_4 18.02.2024 внесено відомості до ЄРДР за № 12024142250000026 за ч.1 ст. 125 КК України.
ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 06.03.2024 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, за що на нього накладено стягнення у виді штрафу розміром 17 грн., 06.03.2024 за ч. 1 ст. ст. 178 КУпАП, за що накладено стягнення у виді штрафу розміром 51 грн., 07.03.2024 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, за що накладено стягнення у виді штрафу розміром 17 грн.
06.03.2024 та 07.03.2024 ОСОБА_4 ДОП СП ВП №2 Стрийського РУП ГУПН Львівській області було попереджено про неприпустимість скоєння ним правопорушень, як особу, стосовно якої може бути вчинено адміністративний нагляд.
У судове засідання представник ВПД №2 Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області не з'явився, подав заяву про розгляд подання у його відсутності, просив задовольнити подання з наведених у ньому підстав.
ОСОБА_4 подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечував.
Дослідивши матеріали подання, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення її по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
ОСОБА_4 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, за які притягався до адміністративної відповідальності, що стверджується поданням.
Відповідно до п. 6 постанови Пленуму ВС України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" від 28 березня 1986 року №3 щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів поліції, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
Враховуючи наведене, суд вважає, що подання слід задоволити.
Керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
постановив:
Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 терміном на 1 (один) рік.
Застосувати щодо ОСОБА_4 наступні обмеження:
- заборонити вихід з помешкання, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 з 23:00 год. до 05:00 год.;
- заборонити виїзд за межі адміністративного району без дозволу ВП №2 Стрийського РУП ГУНП у Львівській обл.;
- прибувати для реєстрації у ВП №2 Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області кожного першого понеділка місяця з 09:00 до 12:00 год.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області протягом 7 днів з дня її постановлення.
Суддя ОСОБА_1