Справа №463/1948/24
Провадження №3/463/794/24
14 березня 2024 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Стрепко Н.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , українця, громадянина України, безробітного, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №164160 від 22 лютого 2024 року ОСОБА_1 22 лютого 2024 року о 16 год. 30 хв. в м. Львів на вул. Торгова, 15, на транспортному засобі «Renault Scenic», р.н. НОМЕР_2 , здійснював господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів в режимі таксі без ліцензії на провадження даного виду діяльності та без державної реєстрації як суб'єкта господарювання, чим порушив ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п. 24 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Матеріали справи надійшли до Личаківського районного суду м. Львова з Управління патрульної поліції в Львівській області Департаменту патрульної поліції 6 березня 2024 року та були призначені до розгляду в судовому засіданні 14 березня 2024 року.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання 14 березня 2024 року не з'явився, про дату, час та місце такого був повідомлений у встановленому законом порядку шляхом скерування судової повістки повідомленням на номер телефону останнього, зазначений в протоколі, що стверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку йому вказаної судової повістки 7 березня 2024 року повідомленнями у месенджер «Viber».
В судовому засіданні 14 березня 2024 року судом було встановлено, що місце вчинення правопорушення не відноситься до територіальної підсудності Личаківського районного суду м. Львова.
Відповідно до ст. 268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності справу може бути розглянуто у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
З врахуванням наведеного та положень ст. 268 КУпАП, зокрема того, що ОСОБА_1 знав, що стосовно нього складено протокол про адміністративне правопорушення, працівниками поліції був повідомлений, що матеріали даної справи будуть скеровані для розгляду до Личаківського районного суду м. Львова, був повідомлений про час та місце розгляду справи у встановленому законом порядку, однак у судове засідання не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи не подав, а також враховуючи те, що розгляд справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 164 КУпАП може проводитися у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та обмежені строки розгляду справи, суд вважає за необхідне вирішити питання про повернення матеріалів справи для подальшого скерування таких до належного суду для розгляду за підсудністю у відсутності останнього.
Оглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Також п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
При цьому згідно з ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Вказана стаття не містить винятків щодо можливості розгляду справ про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП за місцем проживання правопорушника.
Частиною 1 ст. 164 КУпАП передбачено відповідальність зокрема за провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Зі змісту вказаної статті вбачається, що місцем вчинення вказаного правопорушення слід вважати зокрема місце, в якому відповідна особа провадила господарську діяльність без отримання ліцензії, в даному випадку місце, в якому такий факт було виявлено працівниками поліції.
Так з матеріалів справи вбачається, що місце вчинення правопорушення - м. Львів на вул. Торгова, 15, яка відноситься до території Галицького, а не Личаківського району м. Львова.
Таким чином, враховуючи те, що з наявних матеріалів справи встановлено, що така не належить до підсудності Личаківського районного суду м. Львова, приходжу до висновку, що матеріали даної справи слід повернути до Управління патрульної поліції в Львівській області Департаменту патрульної поліції для скерування до відповідного суду для розгляду за підсудністю.
Керуючись ст.ст. 256, 267, 268, 276, 278 КУпАП, суддя, -
матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Управління патрульної поліції в Львівській області Департаменту патрульної поліції для скерування до відповідного суду для розгляду за підсудністю.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Стрепко Н.Л.