308/4350/24
14.03.2024 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Хамник М.М., розглянувши справу, яка надійшла з відділу поліції №1 Ужгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській обл асті, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, посвідчення водія серії НОМЕР_1 виданий ТСЦ 2141 від 09.08.2016, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , місце роботи, посада - не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1645 КУпАП України,
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшов протокол серії ВАВ №943473 про адміністративне правопорушення від 22.02.2024, згідно з яким ОСОБА_1 вчинив правопорушення 22.02.2024 об 13 год. 00 хв. за адресою: м.Чоп, вул.Тисова, гр. ОСОБА_1 здійснював транспортування тютюнових виробів без марок акцизного податку, загальною кількістю 115 пачок, та алкогольні напої - спирт, об'ємом 1,5 л без маркування імпортером чи офіційними продавцями,чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1645 КУпАП.
До матеріалів справи на підтвердження вини особи додано протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №943473 від 22.04.2024, письмові пояснення гр. ОСОБА_1 , фотозображення, рапорт, квитанцію про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №46.
У судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив, що тютюнові вироби придбав для власних потреб оскільки вони значно дешевші ніж у торгівельних мережах. Просив суворо його не карати.
Відповідно до ч. 1 ст. 164-5КУпАП адміністративна відповідальність настає за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Тобто, передбачене правопорушення у своєму складі має спеціального суб'єкта: посадові особи підприємств - виробників, імпортерів і продавців, а також спеціальний безпосередній об'єкт товари (алкогольні напої чи тютюнові вироби) з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку.
За змістом протоколу відомості про занятість ОСОБА_1 , відсутні, відомості про походження виявленої продукції не здобуті. Згідно досліджених матеріалів справи, відомості про те, що ОСОБА_1 , є посадовою особою підприємств виробників, імпортерів і продавців тютюнових виробів у матеріалах справи відсутні.
Отже, ОСОБА_1 , не являється суб'єктом правопорушення, суть якого зазначено у протоколі та яке кваліфіковано за ч. 1 ст. 164-5КУпАП, у справі відсутні відомості та докази на підтвердження обставин, що мають значення для справи.
У зв'язку із чим суд констатує, що ОСОБА_1 , не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5КУпАП.
Крім цього, відповідно до ч. 6 ст. 283 КУпАП, постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Згідно ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Відповідно до ст.ст.1,5 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції», продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо умови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, відноситься до неякісної і небезпечної продукції й підлягає обов'язковому вилученню з обігу.
Таким чином, оскільки тютюнові вироби, які були вилучені у ОСОБА_1 згідно квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №46 протоколу, не мають марок акцизного збору, тобто є продукцією, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо умови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, та відносяться до неякісної і небезпечної продукції, яка вилучена з обігу, а відтак підлягають знищенню.
Керуючись ст.ст.23,33,247,268,280,283-285 КУпАП, суддя,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Тютюнові вироби, які вилучені згідно квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №46 - знищити.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду
Закарпатської області М.М.Хамник