308/3734/24
13.03.2024 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі особи, стосовно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 , розглянувши подання начальника відділу поліції №1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого, раніше судимого,
До Ужгородського міськрайонного суду звернувся начальник відділу поліції №1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 з поданням про встановлення відносно гр. ОСОБА_2 адміністративного нагляду.
Подання про встановлення адміністративного нагляду мотивовано тим, що громадянин ОСОБА_2 , раніше судимий за статтями 186 ч. 1, 185 ч. 4 КК України, після звільнення з місць позбавлення волі і прибувши для постійного місця проживання в АДРЕСА_1 , на шлях виправлення не став.
13.06.2023 року громадянин ОСОБА_2 , о 19:50 год. знаходячись в м. Ужгород, по вулиці Залізничній, розкидував сміття з мусорного баку на тротуар, чим порушив благоустрій міста за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП у вигляді усного попередження, а також йому було винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
21.03.2023 року громадянин ОСОБА_2 , о 17:47 год. знаходячись в м. Ужгород, по вулиці Залізничній, буд. № 2 курив сигарети «Прилуки» на території автовокзалу, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 175-1 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 51 грн.
07.02.2023 року громадянин ОСОБА_2 , о 11:09 год. знаходячись в м. Ужгород, по вулиці Залізничній, буд. № 2, курив сигарети «Прилуки» на території автовокзалу, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 175-1 ч.2 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 170 грн., а також йому було винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
На підставі зазначеного, начальник відділу поліції №1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області просить суд встановити щодо ОСОБА_2 адміністративний нагляд з встановленням обмежень адміністративного нагляду.
ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечив, щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду та пояснив, що дані адміністративні протоколи відносно нього складенні поліцейськими безпідставно, при їх складанні він був відсутній.
Дослідивши подання, додані до нього документи, вважаю за необхідне відмовити в задоволенні подання по наступних підставах:
Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст. 3 п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за подання відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого Законом для погашення або зняття судимості.
При цьому, у порядку ч. 3 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
В поданні не вказано в чому саме полягає небезпека для суспільства від останнього та в поданні не зазначено обґрунтування доцільності встановлення визначених обмежень, оскільки виходячи зі змісту ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у подані про встановлення або продовження адміністративного нагляду мають міститися обґрунтування доцільності застосування адміністративного нагляду.
Обмеження прав ОСОБА_2 , визначених у вказаному поданні, буде порушувати його право на свободу та особисту недоторканність, визначене ст. 5 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а також право на свободу пересування гарантоване ст. 33 Конституції України, ст. 13 Загальної декларації прав людини, ст. 2 Протоколу N 4 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.
Враховуючи вищевикладене, та те, що подання не відповідає нормативним актам, які регулюють питання адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі, що унеможливлює повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу і прийняти законне рішення, суд приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 .
На підставі викладеного та керуючись п. «в» ст.3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
В задоволенні подання начальника відділу поліції №1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановленого адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1