13.03.2024 Справа №607/3166/24 Провадження №3/607/1907/2024
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як встановлено у судовому засіданні, громадянин ОСОБА_1 будучи раніше притягнутим до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.182 КУпАП, повторно протягом року, 04 лютого 2024 близько 03.15 год. перебуваючи за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , стукав важким предметом по підлозі у квартирі, таким чином своїми діями порушував тишу, чим порушив вимоги ст. 32 Закону України «Про систему громадського здоров'я».
Крім цього, громадянин ОСОБА_1 05 лютого 2024 о 00.30 год. перебуваючи за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , стукав по батареях невідомим предметом, таким чином своїми діями порушив вимоги щодо захисту населення від шкідливого впливу та ст. 32 Закону України «Про систему громадського здоров'я».
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, з невідомих суду на те причин, хоча про день, місце та час розгляду даної справи повідомлявся належним чином. Клопотань про відкладення розгляду даної справи не надходило.
У силу ч. 2 ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе справу розглядати у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який не з'явився в судове засідання, однак був повідомлений у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Окрім цього, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень підтверджується наступними доказами, дослідженими у судовому засіданні а саме даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №311565 від 05.02.2024; протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №311566 від 05.02.2024; рапортах ДОП СДОП ВП ПП Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області; протоколі прийняття заяви про кримінальне правопорушення чи іншу подію від 05.02.2024; письмових поясненнях ОСОБА_2 від 05.02.2024; письмових поясненнях ОСОБА_3 від 05.02.2024; письмових поясненнях ОСОБА_4 від 05.02.2024; копії постанови Тернопільського міськрайонного суду від 29.11.2023 відповідно до якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.182 КУпАП та накладено адміністративне стягнення.
За даних обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 182 КУпАП, - тобто порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо правил додержання тиші в громадських місцях, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, а тому, його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні стягнення, враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу без конфіскації звуковідтворювальної апаратури, інших предметів порушення тиші, передбаченої санкцією статті за якою він притягується до відповідальності, оскільки такі не вилучалися під час складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.ст. 33, 182, 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти нього адміністративне стягнення у виді штрафу у дохід держави в розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510,00 грн. (п'ятсот десять гривень 00 копійок).
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020,00 (одна тисяча двадцять гривень 00 копійок) в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок) в дохід держави.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Cуддя С. В. Кунцьо