465/10049/23
3/465/403/24
Іменем України
20.02.2024 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Величко О.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1
за ч.1 ст.187 КУпАП,
встановив:
21.11.2023 року о 22 год. 59 хв. по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , будучи адмінннаглядовим, не дотримався обмежень, а саме був відсутній за місцем проживання під час перевірки працівниками поліції, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
Окрім того, 22.11.2023 року о 00 год. 31 хв. по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , будучи адмінннаглядовим, не дотримався обмежень, а саме був відсутній за місцем проживання під час перевірки працівниками поліції, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
Також 24.11.2023 року о 22 год. 54 хв. по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , будучи адмінннаглядовим, не дотримався обмежень, а саме був відсутній за місцем проживання під час перевірки працівниками поліції, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
Крім того, 27.11.2023 року о 00 год. 33 хв. по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , будучи адмінннаглядовим, не дотримався обмежень, а саме був відсутній за місцем проживання під час перевірки працівниками поліції, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. На адресу суду направив заяви про розгляд справи у його відсутності та визнання вини.
Дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення серії ВАД № 553044 від 08.12.2023 року, серії ВАД № 553580 від 08.12.2023 року, серії ВАД № 553537 від 08.12.2023 року, серії ВАД № 553579 від 08.12.2023 року, рапорти працівників поліції, якими зафіксовано відсутність адміннаглядового ОСОБА_1 за місцем проживання на час проведення перевірки; письмові пояснення ОСОБА_1 , в яких останній визнав, що дійсно відлучався з місця проживання; ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 11.09.2023 року, якою ОСОБА_1 на строк шість місяців встановлено адміністративний нагляд із забороною виходити з дому з 22.00 год. 06.00 год., - суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, виходячи з такого.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.187 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме : неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції.
Оцінюючи вищевказані документи і пояснення, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості, та підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП. В своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини, суду не надано.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , суд враховує: особу порушника, характер вчинених ним правопорушень, ступінь його вини у вчинених правопорушеннях, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, яка доведена повністю, а також зважаючи на те, що ОСОБА_1 вчинив кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же суддею, тому, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, відносно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу. Застосоване судом до ОСОБА_1 адміністративне стягнення є необхідним для досягнення мети, визначеної ст. 23 КУпАП.
З огляду на викладене та зважаючи на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 23, 33,36, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, і накласти на нього стягнення, з врахуванням ч.2 ст.36 КУпАП, за ч.1 ст.187 КУпАП у виді штрафу в дохід держави у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд міста Львова.
Суддя Величко О.В.